Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

подгряти огледала


tyny

Recommended Posts

на доста коли има монтирани нагреватели на огледалата - огледалата не се изпотяват и заскрежават . на моята 120 - ка вече има и такава екстра. използвах нагревател от счупено камионско огледало - в случая от мерцедес . отрязах нагревателя на половина - таман стигна за две огледала . внимателно демонтирах оптичния елемент от огледалото на колата , после залепих нагреватела със силикон от задната страна . сглобих огледалото , прекарах кабелите - добре че навремето като слагах централното заключване предвидих кабели и за това :) вързах нагревателите към ключа на подгрев на задното съкло . консумацията е 0,6 ампера - 8,4 вата . добре заскрежено огледалото за две минути и половина изсъхва , дори и при отрицателни температури . ето малко снимков материал .

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/thu ... ?album=266

 

пускам това тука защото си мисля че е приложимо и при други модели , не само при шкода 1XX .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Измисли и някакво таймерче RC-група ли ще е, че на "баш колите" я има тая екстра 2 мин вкл/15 мин изкл. че иначе може да стане голяма жега там и да се постопи това онова...

 

Поздравления иначе..

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за момента няма тенденция нещо да се стопи . лятото ще видя , но не очаквам проблеми - за едно огледало използвам 1/3 от подгрева на камионско огледало и то на 12 волта , не на 24 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

От колко време съм се чудел как да си направя такива подреви на огледалата.

Умно решение .

А дали се продават нагреватели някъде по-магазините че от къде ще търся огледало с нагревател от камион ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях забравил тази тема ! тогава имах счупено огледало от актрос и за това използвах него ! с успех може да се оплзва и една крушка за мигач - отделя достатъчно жега да размръзи огледалото и има място да се събере зад оптичния елемент , само не трябва да опира в пластмасата че ще я стопи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях забравил тази тема ! тогава имах счупено огледало от актрос и за това използвах него ! с успех може да се оплзва и една крушка за мигач - отделя достатъчно жега да размръзи огледалото и има място да се събере зад оптичния елемент , само не трябва да опира в пластмасата че ще я стопи ...

И аз съм си го мислел да направя приспособление с крушка ;) :smt017

Но самото огледало може ли да се разглоби??? за да се вкара крушката ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат : "една крушка за мигач - отделя достатъчно жега да размръзи огледалото "-такава лампа е силна ,препоръчва се 3-5 вата лампа за да не се стопи пластмасата.

 

Ето материали по темата :

 

http://translate.google.bg/translate?hl ... g%26sa%3DG

 

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... 5%E2%EE%EC

 

 

http://www.vasi.net/community/jeto_inte ... erkal.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е глупаво и несериозно. Правено е в соца поради липса на друго решение. Смятам че не е трудно да се намери подгрято огледало, пък било то и от голф 3 примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледалото на 120 се разглобява без проблем . отщипва се капачката затисакаща оптичния елемент.

не съм експериментирал с мощността на крушката , много е възможно и крушка за габарит да свърши работа. може да се вържат и двете крушки за двете огледала последователно.

Сашо , колата ти е от соца ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.