Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фарове Октавия 2


Боби Доктора

Recommended Posts

Книжката я четох няколко пъти. (Като пренебрегна факта, че съм ужасно сърдит на чехите, че ни имат за бананова република - такъв голам производител с име, а не може да намери свестен преводач на български) Не открих никъде КАК СЕ ИЗКЛЮЧВАТ ДНЕВНИТЕ ФАРОВЕ!

Имам 4 положения на ключа (светлинен асистент)

 

1. "0" при даване на контакт се пускат габаритите, номера и късите. Не свети таблото, не мога да превключвам предни/задни за мъгла и дълги. Имам си светлинен клаксон.

 

2. Знака с тунелчето - на светло не свети нищо, на тъмно се пускат габарити, къси, номер. Не мога да превключвам предни/задни за мъгла и дълги. Имам си светлинен клаксон.

 

3. Знака за габарити - светят габаритите и таблото. Мога да превключвам предни/задни за мъгла

 

4. Знак за къси - пускат се габаритите, номера и късите. Свети таблото, мога да превключвам предни/задни за мъгла и дълги. Имам си светлинен клаксон и дълги.

 

При програмирането на светлините от мулти-дот-а не намерих нищо освен comming/leaving home. А това не оказва никакво влияние върху точка 1. Най ме дразни, че при положение "0" светят фаровете. Ако ги оставя на "къси" при гаснене на колата гаснат и те. КАК ТОГАВА ДА МАХНА светенето при положение "0"? Бутон за дневно положение не намерих нито в едните, нито в другите бушони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic :oops:

 

Боби, чехите от отдавна ни имат за бананова република май :mrgreen:. Ако не забравя ще взема на някоя среща книжката на МВ-то да се насладиш на "чудесния" български, на който е написана :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво ниво на оборудване е Octavia-та ,защото L&K и Eleganse нивата на оборудване това го имат като стандартна(мисля)екстра която е доста парици и неможе да се изключи.Има фотодатчик които следи колко е силна светлината на вънка и в зависимост от това се влкючва и изключва сама,без намеса на водача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в позиция 0 са ти програмирали да се пускат късите, съобразено с времето от от годината и съответния действащ в момента закон за каране с вкл. светлини, точка 2 ти е Auto, т.е. фаровете се включват сами при здрач, при влизане в тунел и т.н. - определя се от датчика. Позициите по т.3 и т.4 са стандартни, като при всеки автомобил - габарит и къси. Излиза, че можеш да не пускаш светлини само ако караш денем и си в режим Auto. Ти колата поръчвал ли си я с "дневни светлини" ако се предлагат такива? Може би има някаква допълнителна опция, която пропускаш, защото така "наредени" светлините, нямат особена логика. Ако пък не пропускаш нищо, би трябвало, както казва колегата gibonass, с Ваг-Ком-а да може да се определя позиция 0 какво да прави. Аз на кораба нямам поръчани дневни светлини (ме съм се сетил да гледам за тях в ценовата листа и не знам дали се предлагат изобщо), та за това след обаждане на дилъра, разбрах, че след включване на Тех-а, могат да ми програмират позиция Auto да работи, както при тебе поз. 0. Дали пък ситуацията не е аналогична и просто така да са ти програмирали 0-та :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в позиция 0 са ти програмирали да се пускат късите, съобразено с времето от от годината и съответния действащ в момента закон за каране с вкл. светлини, точка 2 ти е Auto, т.е. фаровете се включват сами при здрач, при влизане в тунел и т.н. - определя се от датчика. Позициите по т.3 и т.4 са стандартни, като при всеки автомобил - габарит и къси. Излиза, че можеш да не пускаш светлини само ако караш денем и си в режим Auto. Ти колата поръчвал ли си я с "дневни светлини" ако се предлагат такива? Може би има някаква допълнителна опция, която пропускаш, защото така "наредени" светлините, нямат особена логика. Ако пък не пропускаш нищо, би трябвало, както казва колегата gibonass, с Ваг-Ком-а да може да се определя позиция 0 какво да прави. Аз на кораба нямам поръчани дневни светлини (ме съм се сетил да гледам за тях в ценовата листа и не знам дали се предлагат изобщо), та за това след обаждане на дилъра, разбрах, че след включване на Тех-а, могат да ми програмират позиция Auto да работи, както при тебе поз. 0. Дали пък ситуацията не е аналогична и просто така да са ти програмирали 0-та :roll:

 

 

Не съм видял в ценовата листа "дневни светлини", Юли, съответно не съм ги поръчвал. В интерес на истината сега късите светят при всички положения на ключа, освен на габарити. Важното е "спазвайте законовите норми за движение в съответна страна в която живеете. Светлинен(ният) асистент не освобождава водача от отговорност за вклюмване на светлините"

Реших да попиша тук в стил "чешко ръководство на български" (оцветил съм в жълто пропуснатото (грешното) от чехите

 

Не знам - ще питам в ЕТ какво може да се направи с Ваг-Ком-а. Би било наистина страшно удобно да може да се програмира тази ф-я за определено време от годината :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Боби, преводът на книжката на Октавия 2 е под всякаква критика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly,

 

Тя и на едно си е същата! Без да искаш се изнервяш от "безупречния" превод и запращаш книжката да гние в някой ъгъл! Купуваш нещо за 30к++ и получаваш превод от ученик 5ти клас (при това със 3-ка по литература!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В интерес на истината сега късите светят при всички положения на ключа, освен на габарити...

A в положение Auto (тунелчето) защо се включват сега (денем)? Странно ми е :roll:

Възможно е от ЕТ да са настроили 0 така, в предвид сезона, с цел, март месец, ако искаш, да идеш и да ти го пренастроят. Звънни и ги попитай. Не виждам причина това да не стане. Логично е по default в положение 0 всичко да е изгасено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stenly,

 

Тя и на едно си е същата! Без да искаш се изнервяш от "безупречния" превод и запращаш книжката да гние в някой ъгъл! Купуваш нещо за 30к++ и получаваш превод от ученик 5ти клас (при това със 3-ка по литература!).

 

Абсолютно, спомням си преди една година как се блещих пред таз книжка и как се опитвах да хвана смисъла на всяко изречение :lol: Имам чувството, че преводът е правен на електронен преводач, ако е така, просто нямам думи :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Проблемът" беше разрешен за две минути в ЕТ с помощта на VAG-COM. Сега "нулата" си е нула, "тунелът" си е тунел, габаритите са си габарити и късите са си къси. С тая приятна добавка, че късите (положението) може да се ползва и като "дневни" - на контакт (работещ двигател) има габарити и къси, като се изключи контакта - остават само габаритите, а КАТО СЕ ИЗВАДИ КЛЮЧА - не свети нищо. Супер удобно - цяла зима държиш ключа в положение "къси" и не се занимаваш с нищо - палиш - те се появяват, гасиш и слизаш от колата - всичко загасва. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, супер новина 8)

Много се радвам, че вече всичко си е на мястото и е ОК.

smile110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че проблема се реши Боби :) Я кажи как се използват късите като дневни, че не ми стана много ясно :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че проблема се реши Боби :) Я кажи как се използват късите като дневни, че не ми стана много ясно :roll:

 

Ами - просто си оставям ключа в положение "къси". Тогава ако ключът за запалването не е в гнездото не свети нищо (и съответно зумерът не ме предупреждава на излизане да изключвам нещо). Като вкарам ключа в гнездото светват габаритите, а като запаля двигателя - и късите. :lol: Съответно - ще си стои така цяла зима. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу перфектно :mrgreen: Ще взема и аз да отскоча до ЕТ да ми настроят и моито фарове така :) А при тази схема паркинг светлините работят ли когато ключът е изваден :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при тази схема паркинг светлините работят ли когато ключът е изваден :roll:

 

Работи си всичко - все едно не си пуснал фарове. :!: :idea: Даже, ако в това положение оставиш предни фарове за мъгла или паркинг - светлини - зумерът си работи :idea: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.