Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за предни амортисьори


Renix

Recommended Posts

Здравейте ас съм нов във този форум . :lol: Попаднаха ми едни стари амортисьори от предницата на Шкода и тъи като идеално пасват на предницата на моито BUlgar renault 10 и като ход работят далеч от двете си граници, т.е. имат запас ,оригиналните ми са с малко по кус ход, и като маса предницата на Шкодата е близо до тази на Реното ,и при мене двигателя е отзад...та искам да попитам :

 

1 Тези амортисьори по принцип (нали все пак ще ги взимам нови) двойно деистващи ли са т.е да не не работят само като отскочи предницата нагоре а и в обратна посока

 

2. КАто качество оригиналните амортисьори добри ли са (знам че се поправят .........там пулнят се с масло и се сменят уплътнения)

 

3 КАто цена колко са тези амротисьори ; (на тези които ми попаднаха нямаше никаква марка) И каква марка да турся все пак за "предница на Шкода 120 Л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналните шкодови амортисьори не са двойно действащи. Добър вариант е да се използват газови - например аз съм си взел задни газови от Лада нива, които пасват на предницата на шкодата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм пробвал - колата е все още в бокса за смяна на мотор, скорости, полуоски... напролет като я изкарам ще докладвам, надявам се да е по-стабилна отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво са двойнодействащи амортисьори, но в литературата за Шкода ясно се цитират сила на свиване и разтягане.

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=184

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.