Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

заместничката на шкодето ми :)


corropt

Recommended Posts

http://picasaweb.google.com/corropt/Raz ... 8768454194

http://picasaweb.google.com/corropt/Raz ... 5754010146

 

Това е новата ми кола.

90коня, бензин, с 15 години по млада от чехкинчето ми

Впечатления от 1 месец са ми мн добри като за сега съм видял два (-) сравнение със 120ката.

1. вози мн по твърдо

2. цена на части и ремонти е в пъти повече.

 

На въпроса на някой защо не си купи шкода отговарям предварително.

Октавията ми е мн голяма, не съм семеен и няма какво да возя толко в колата. Трябва ми по скоро за градско каране.

Фабията ми идваше скъпа. Дори да бях дал малко повече пари трябваше да карам фабия с екстри като 120ката та и по зле даже.

 

пп.сега да не вземе да ме пропъдите от срещите, ще трябва да взимам октавията и с нея да идвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! Колата е страхотна, цвета също! Със здраве да си я караш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито, ама трябваше да вземеш бяла - така куките нямаше да те спират :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насе, честито ти колица, с кеф да си я караш. Цвета и е убийствен, силуета също. Много хубави моменти в колата и покрай нея ти пожелавам, дано радостта от нея дълго да те сгрява.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Насе! Да и се радваш, колкото поискаш и да ти е вярна като Шкода-та ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна ти я честитих, ама нека и тук да го направя, "официално" :P

Ако колата е била добре гледана, сам ще се убедиш в многото безаварийни километри, които ще изминеш с нея. С ходовата част не би трябвало да имаш проблеми, желязна е, с мотора също. Ако не е имала удар и най-вече намеса на мърляв майстор, за ръжда доста години няма да мислиш. Цената на частите - в предвид каква е колата и годината на производство, не бих казал, че са скъпи. Е, не са като на 120-ката ти, ама и тя е на 20+ годинки ;) Пък и тук в много отношения "направи си сам" не е много удачен вариант smile115

 

Още веднъж - да ти е честита и със здраве и мерак да я караш и поддържаш.

 

PS: Тази зависимост ШкодаОпел и ОпелШкода много често срещана взе да става :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си я караш! И аз съм имал Опел - старата Вектра 1.7 D - писал съм за нея - много бях доволен. Ревеше ми се като я продадох. Още я виждам по улиците на София. Много безаварийни километри и радост с колата желая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за пожеланията.

 

В опел форума аз се регистрирах, ама там нещо не ми е готино да чета и пиша. Струва ми се доса разбъркано всичко и няма разделение по модели като тука, а разделите са: Интериор, двигател, ходова част, ел система и тн. Получава се малко кофти, че вместо да чета за астра като моята започвам да чета за примерно опел кадет или омега или друг модел който няма нищо общо. Има някакво разцепление там, дори има 2ри форум който е опелклуб-бургас което ми се струва безмислено . Има някаква силна омраза от хора от Варна към други хора от градовете и това явно го показват. Струва ми се , че много от знаещите и можещите във форума не им се занимава и им е писнало да се повтарят темите и изобщо не пишат или пишат само: "ползвай търсачката". Аз в опел форума само чета ако ми се строи нещо интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, имам регистрация там, имам и ...1 тема :P Не им чета форума, не го и ползвам, защото, не ми е нужен. И както Наско писа, всичко там е много объркано. Труден е за ориентация, сякаш всичко е доста разхвърляно. За близо седмица престой там не срещнах надути хора, но това може би се дължи на факта, че не се и задържах много там. Хората, които писаха в темата ми бяха пичове. С други думи нямам лоши впечатления от пишещите там, но форума им не ме влече :mrgreen: За чисто техническа информация, за разлика от тук, там за новите/последните модели се пише малко. Тук, при нас, ако човек се интересува от Октавия 2, новата Фабия или Румстер, доста хора ще му бъдат от полза. А аз там като питах за Вектрата, получих 2-3 положителни отзива, без каквито и да е подробности. Нещо от рода на "страшна е", "супер е" и т.н. За това (и не само) смятам, че в нашият форум сме далеч по-напред с материала от тях, независимо, че по брой постоянно пишещи и присъстващи на срещи те ни превъзхождат.

 

За техническа информация и полезни съвети ползвам английския и немския Вектра/Сигнум форуми.

 

Между другото в горният си пост бях написал не само ШкодаОпел, но и ОпелШкода ;) Т.е. връзката е двупосочна. Пепи и Гената, например, хич да не ми се спотайват smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си я караш със здраве!

 

Но не забравяй - това не е Шкода все пак :) Дори ако можеш - постегни Шкодата 'за всеки случай'. Когато взех реното бе голяма радост. Примирих се за многократно по-скъпите части, с изобилието от ментета, нестабилното движение по мокър път.... Една нощ забравих какво карам и останах без кола - малко автостоп - и хоп пак на Шкодата :) Не ти пожелавам моя лош късмет.

И добре дошъл в Опел форума:) - с първата организирана група за пътна помощ. И да не ни забравиш! Наближава срещата в Габровския балкан :)

 

Безавариен път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://picasaweb.google.com/corropt/RazniNe6ta/photo#5146886718768454194

http://picasaweb.google.com/corropt/Raz ... 5754010146

 

Това е новата ми кола.

90коня, бензин, с 15 години по млада от чехкинчето ми

Впечатления от 1 месец са ми мн добри като за сега съм видял два (-) сравнение със 120ката.

1. вози мн по твърдо

2. цена на части и ремонти е в пъти повече.

 

На въпроса на някой защо не си купи шкода отговарям предварително.

Октавията ми е мн голяма, не съм семеен и няма какво да возя толко в колата. Трябва ми по скоро за градско каране.

Фабията ми идваше скъпа. Дори да бях дал малко повече пари трябваше да карам фабия с екстри като 120ката та и по зле даже.

 

пп.сега да не вземе да ме пропъдите от срещите, ще трябва да взимам октавията и с нея да идвам ;)

 

Колега, първо честито за новата придобивка :)

 

И сега да те питам за колко я купи, на колко километра е и къде е била карана , че много добре изглежда :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някога реша да сменя Шкодака за Хлопел, то ще е само за този:

http://www.opel6070club.com/oulu03/gt70_ulko2.jpg smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я със забележка по задната брония. Пребоядисвана е , изглежда е имало леко чукване или задиране. Има и одрано пак отзад, но това мен не ме притеснява толко поради причината, че имам познат който като ми прави каското не ми описа щетите и сега е въпрос на време да отида и да кажа че е паркинг щета. Първоначална цена беше 7700 продавача сам си каза че ще свали малко от цената. След това и аз като започнах да се пазаря го докарах до 7200 и това е цената. разходите по прехвърлянето си ги пое оня човек(по мое предложение :mrgreen: )

Даде ми я с 4бр зимни гуми и 4бр летни. Като тия летните на пръв поглед са галоши и ще си купя на пролет по хубави. Даде ми я с оригинално СД+6колони(оригиналните)+ 2 на кората сони експлойд захранвани от усилвател блаупукнт(хахахах това как се пише).

Има си пълен ел. пакет клима и някакви още газъриики който не са толкова важни и не държа на тях.

километрите по километраж са 133к. Предишния собственик и е навъртял към 15к като преди това я купил от познат който я внесъл от Италия. Предполагам е превъртан километража, а на въпроса с колко нито аз нито предишния и собственик не знае :roll:

 

Аз какво ли не гледах докато се спра на астра, то не беше клио не беше пежо 206 , Поло, рено меган и най накрая започнах и астри да гледам. Като тази я видях ми хареса на пръв поглед, за мен беше идеална като екстри/пари/година.

Благодарности на Юли че ме заведе при негов познат майстор който се занимава с опели. Човека каза, че няма забележка по колата и е ОК след което вече това беше моята кола.

 

пп. а за срещите няма да се отървете лесно от мен. Все още мисля да посещавам форума и да не ви напускам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пп. а за срещите няма да се отървете лесно от мен. Все още мисля да посещавам форума и да не ви напускам

 

само ако си залепиш стикер на клуба като Юли и Ники ;)

а за избора ти - щом алтернативата е била френска, значи си направил правилния избор :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата наистина изглежда много добре, но отсъствието на още две врати леко дразни моето око.

Аз преди да взема фабията, дълго се загелждах по тия астрички.

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да неудобство са двете врати, но не отричам че астричката изглежда супер. Което обаче не те оправдава че смени марката :mrgreen: :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да неудобство са двете врати

 

Неудобство си с жена и с дете. Наско като ще вози само гаджета проблеми нЕма да има :mrgreen: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да неудобство са двете врати

 

Неудобство си с жена и с дете. Наско като ще вози само гаджета проблеми нЕма да има :mrgreen: !

 

Напротив, проблеми ще има - като вози по 2-3 гаджета. Ще има стани, седни,стани, седни - докато ги закара всичките по направление :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да неудобство са двете врати

 

Неудобство си с жена и с дете. Наско като ще вози само гаджета проблеми нЕма да има :mrgreen: !

 

Напротив, проблеми ще има - като вози по 2-3 гаджета. Ще има стани, седни,стани, седни - докато ги закара всичките по направление :D

Именно това имах предвид. Тя колата ти не е само за да возиш гаджето с нея. Аз съм привърженик на по- практичните неща, затова реагирам по този начин. Изобщо не съжалявай за покупката, за да можеш да си я краш с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско като ще вози само гаджета проблеми нЕма да има

 

3 отзад + приятел на другата предна седалка или най довереното момиче нап редната седалка и така се контролира положението. Да няма къде да бягат тия който са седнали отзад. :mrgreen:

 

Като разбрах че няма да е Шкода се оглеждах само за коли с 2 врати. По - готини ми изглеждат, по изчистен дизайн . Както каза Гогата аз деца нямам жена също, сега е момента да карам кола която да изглежда малко по спортно. Като не е двигател, то по не визията да е такава ;) Като се излъже някоя да се жени за мен и дете да ми ражда ще помисля над варянта комби

 

Мерси на всички за пожеланията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!!!

Със здраве да си я караш, и много много безаварийни километри. :D

Не ми харесва само това, че колата е пребоядисвана(цялата ли пребоядисвана ?). Дано да е със хубава боя и подготовката да е била качествена, че този цвят е доста капризен. Все пак боята не кара колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.