Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia L&K / 2.0 TDI Tiptronik


didko

Recommended Posts

Здравейте,

вчера си поръчах новата Октавия 2 L&K типтроник с двигател 2.0 TDI. Много ми харесва колата, но ще я взема чак началото на Януари. Исках да знам, дали има някакви проблеми с двигателя, понеже ми казаха, че точно този двигател бил проблемен... Моля, ако някой има някакъв опит с този модел да сподели...

И изобщо ако има нещо, което един нов собственик на този модел трябва да знае, моля пишете...

Най-добре ще е да съм подготвен от рано

8)

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, отличен избор и особено ако е черна. Относно мотора не съм чул досега някой да се оплаква от него, Аз карам 1,9 ТДИ помпа-дюза и на двете коли и нямам проблеми досега да чукна на дърво, като изключим, че се счупи турбото на Фабията, но там сам си бях виновен, че я ръчках яко студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега. Мнооооооого безаварийни километри.

Незнам кой ти е казал, че този двигател е проблемен - аз съм чувал само добри отзиви. Както виждаш и аз съм с такъв двигател и нямам никакви оплаквания, а за DSG-то няма какво да се коментира - перфектна. От твоята L&K на мен само ксенона и великолепния кожен салон ми липсва, но и за двете мисля да се погрижа при възможност ;)

Хайде със здраве и дано скоро ти пристигне подаръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е един път колега.Поздравления-не им обръщай внимание.

Сигурен съм че като я вземеш ще се убедисх че наистина изборът си заслужава! :mrgreen:

ЧЕСТИТО! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :D

На 23к съм - никакви проблеми(да не ме чуе рогатия). Колата е невероятна комбинация от мощност, икономичност, обем и полезен товар, с една дума - Шкода. Но все пак - първо поразгледай темите из форума, покарай колата, пък после питай и, разбира се, споделяй впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :) Много безаварийни!

 

Проблеми можеш да си създадеш ако имаш филтър за твърди частици и ползваш съмнителна нафта - може да се запуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, наистина се надявах да видя само такива отговори... :)

Много благодаря на всички за коментарите и най-вече за пожеланията!

Много много приятни и безаварийни километри на всички ви и весели празници!!!

;)

 

p.s. не шофирайте след употребата на алкохол, НИКОГА! освен, че сте опасни за другите и за себе си, много е гадно когато останеш без книжка за 6 месеца, ВЕРВАЙТЕ МИ!

:oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор колега! Честито!

 

 

2ро много ми е чудно какво значи проблеми има това не е кола на ХХХХкм и на 20год а от завода??

 

Отвори каталога на Auto Motor und Sport с всички модели автомобили и ще разбереш - има си таблици с плюсовете и минусите на всеки модел ;) . Всяка една кола, дори и нова си има проблеми, плюсове и минуси. Тоест не си застрахован от престой в сервиза :) . Дай да не оспамваме повече темата на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си я караш дълги години, колега! Страхотен избор!

Бих искал да те попитам (не мога да намеря достатъчно информация) нещо относно външния вид на L&K. Само вътре ли са промените в колата, т.е. кожен салон и т.н.? Изключвам ксенона и джантите. Интересува ме дали външно се различава с нещо - например хромирани лайсни и такива дребни детайли...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за поръчката. После (със здраве да си я дочакаш) - пиши да честитим вече придобивката. Ама тогава - с черпене.

 

:mrgreen: Мен сега това ме чака :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита поръчка и поздрави за добрия избор. Пиши, като пристигне красавицата :)

Относно проблемите... ще имаш само един - ще се чудиш как са могли за толкоз пари да измайсторят такова съкровище.

 

П.С. Сетих се за още един проблем... на светофарите ще си първи и ще си навличаш псувни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

allroad, не съм много сигурен за въшните детайли, да ти кажа честно... тъй като в еуратек са едни от най-бързите, що се отнася до изпълнение на поръчките, от 20 декември (когато поръчах колата) та до ден днешен все още не са я регистрирали и не съм си я взел...

надявам се това да стане скоро, все пак, и ако не забравя ще ти драсна тука да ти кажа

 

cheers!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я регистрираха на 08.12.2006(петък) и ми я дадоха на 13.12.2006 г. и то след като им дигнах скандал по телефона и ги заплаших, че ще дойда да разваля договора и да си взема парите, които съм им дал още на 27.11.2006 г. Може и ти да пробваш. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
Честито! :) Много безаварийни!

 

Проблеми можеш да си създадеш ако имаш филтър за твърди частици и ползваш съмнителна нафта - може да се запуши.

това е само при ежедневни къси пробеги и помпа дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАКВО ЗНАЧЕНИЕ ИМА ,ЧЕ Е ПОМПА -ДЮЗА???

вади повече сажди и изисква 15 минутко динамично юркане докато изчисти съобщение не дисплея че имаш проблем с дпф-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си в грешка-това няма отношение дали е помпа дюза или комън рейл :!:

Стига си си измислял.

Двигателите помпа дюза които са с дпф/филтър за твърди частици/ са с пиезо инжектори :!: :!: Такива са и на комън рейла.Те са по кофти от на ПД-тата без ДПФ.Последните са електро магнитни-каквито са и на други комън рейли-не на ваг групата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето какво им се случва на пиезо дюзите /тези са точно на ПД :!: с дпф/ като им се дава много газ с нашенска нафтичка.А ако им се сложи малко по-хубаво турбо....направо се топят.Не стават за тунинг хич :smt018

post-2454-138453236812_thumb.jpg

post-2454-138453236817_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами това от коя коласа дюзите,да нее от твоята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, така могат да станат всички дюзи, не само на комън рейла. Виж

едно клипче . Там има един момент на петорно впръскване на горивцето. При твоята кола е само на 2 такта. Прецени къде е е по-добро изгарянето и кпд-то ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще са от моята бе Мишо,нали обясних вече коя с какви е :smt034

Не съм чувал даже за подобни проблеми с електомагнитните дюзи-а аз съм из тези среди,нали се сещаш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.