Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви са гумите за Fabia комби 1,9 дизел, 2004г.


Деяна

Recommended Posts

Купих колата преди 2 седмици. А сега трябва да й купя зимни гуми. Помогнете!!! С какъв размер да са? В момента отпред са 175/65 R14 , а отзад - 185/60 R14 отзад. От един магазин за гуми ми казаха, че по каталог трябвало да са 165/70 14, а мъжът ми ми поръча да купя175/70 14.

Е ? На кого да вярвам?

А и продавачът не ми даде никаква експлоатационна книжка към колата! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито за придобивката.

На капачката на резервоара имаш една лепенка на която пише какви размери можеш да слагаш.

Аз лично лятото съм 185/60/R14, a зимата 175/65 R14 - това са и четирите еднакви слагам аз.

Може и 15" да сложиш - на капачката го пише, но задължително с лети джанти.

Това по принцип е препоръчително за зимя-лято, но не и задължително.

Всеки както чувства колата така я "обува".

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-високи и по-тесни е по-добре за зимата, сиреч - 165/70...

 

Привет, Деяна! Цитата отгоре е най-точното определение! С тези размери ти намаляват грижите около изправянето на джанти и правенето на спукани гуми! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o

И аз мислех по-високи, но в ЕТ ми казаха да си сложа стандартните.

 

9 месеца - 3 гуми на боклука :? :(

 

Малеее ... кажи какви са тия гуми и на колко ги помпаш ...

 

Ей това са размерите за фабия според техническото инфо от тук: http://www.skoda-club.ru/yuri/default.htm

155/80 R13

165/70 R13

165/70 R14

185/60 R14

195/50 R15

 

според мен за по-мощни коли, по широчки гуми са за предпочитане, ако Фабията е 101 коня, бих избрал нещо като 175/65 R14 ... би трябвало тоя размер да е екстра, макар че го няма горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, моята е 1.9 ТДИ комби, гумите са 185/60/14. Може да слагаш и други, но не е препоръчително. Придържай се към тези размери

 

На ТДИ гумите са винаги по-широки, както казват колегите да види на капачката на резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да си сложиш 175/65 R14 малко пониски са от препоръчаните оригинални гуми с около 3мм, обаче единия сантиметър ширина ти дава допълнително стабилност. И когато влезеш в некое малко но дълбоко дупче не блъска силно окачването все едно ще се разпадне колата всеки момент.

 

П.П. И честито за колата да си я караш със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-високи и по-тесни е по-добре за зимата, сиреч - 165/70...

Съгласен

 

Ти на RS-ката с такива ли си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не с 195/50/15-зимни,но при всички случаи на следващата смяна бих отишъл на по-високопрофилни гуми/за зимни/.За съжаление ще трябва да прежаля зимния комплект лети джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито за придобивката.

На капачката на резервоара имаш една лепенка на която пише какви размери можеш да слагаш.

Аз лично лятото съм 185/60/R14, a зимата 175/65 R14 - това са и четирите еднакви слагам аз.

Може и 15" да сложиш - на капачката го пише, но задължително с лети джанти.

Това по принцип е препоръчително за зимя-лято, но не и задължително.

Всеки както чувства колата така я "обува".

 

Поздрави

 

 

Супер ;) Това с капачката е много ценно инфо. Те си пишели хората всичко , ама като не знае човек де да чете . А и в интерес на истината, аз още не бях я отваряла тая капачка (което много ми харесва, разбира се :D )

 

Страхотни сте всички! Много ми помогнахте!

Благодаря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.