Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога се включва допълнителното подгряване 1.9TDI


paralichko

Recommended Posts

Забелязах, че имам 3 подгряващи свещи в антифриза, за по бързо загряване на колата. Въпроса ми е при какви температури работи тая джаджа. Колата е 1.9 TDI AHF мотор.

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам същия двигателно,но за първи път чувам за СВЕЩТИ в антифриза.Ти да се бъркаш нещо :(:(:(

 

 

застани срещу колата и погледни отдясно на двигателя...

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са подгревните свещи. Включват се докато двигателя е с температура под 15 градуса (това по спомен). ECU-то включва една, две или три в зависимост от това на какви обороти караш. Прави се с цел да не скапе акумулатора.

 

P4280053_resize.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли ги е тези свещи,че моите сигурно са сдали багажа.Знаете ли колко струват?

Сутрин карам колата 30 мин докато стигне 90-градуса.

А термостата ми е перфектен.На 70-градуса радиатора ми е ледено студен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проба не пускай парното следващия път и засечи за колко загрява. При работещо парно на мен ми трябват 5км в задръстванията (около 25мин) за да стигне работна температура. Като не пускам парното след 5 мин е пушка!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един супер тъп въпрос от мен - Как да разбера, че подгряващите свещи работят :roll: Има ли някаква индикация на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Stenly,

 

няма индикация на таблото. Единственото по което можеш да се ориентираш са пречключванията на релетата (при мен се чуват съвсем слабо). Иначе системата е абсолютно прозрачна за потребителя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.