Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да ли е водна помпа.


cecipi4a

Recommended Posts

Реших днес да сменя ремъка на динамото и водната помпа на Фаворитката и голям проблем.Та сложих новия ремък запалих и ужас,запачнаха да се чуват разни странни звуци.Нещо межди свирене и метално стържене.Свалих ремъка и завъртях динамото на ръка но несе чуваше нищо,след това и водната помпа.Но на ръка не мога да направя обороти и затова не мога да разбера в какво състояние.Хванах шаибата с ръка и имаше едвам доловим луфт.Лично предпочитам дефекта да е в динамото защото по лесно и ефтино ще мина.Моля някои да каже как се сменява водна помпа и колко струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

воднапомпа - 80 лв, смяна - играчка е

сигурен ли се че някае от нещата е за смяна?

сигурен ли си, че алтернатора да е аут е по-добрия вариант??

?? Аз не мисля - алтернатора е скъпа част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, нека обясня какво си мисля аз въз основа на това, което си написал

 

1. Сменил си ремъка - и се е чул шум, а преди не е имало.

2. Следователно - най-вероятно операцията не е извършена коректно

 

Извод - огледай всичко хубаво, свали ламарината долу, и огледай около коляновия вал дали не стърже някъде ремъка, трите шайби - водна помпа, алтернатор и колянов вал трябва да "са в една равнина" ако стойката на алтернатора е нещо мръднала наляво-надясно ще стои накриво, ще дрънчи, ще товари лагерите, ако прекалено си натегнал ремъка - пак ще товари лагери, ще прецака семеринга на кол- вал... отпусни го - пробвай така дали няма да изчезне тоя шум..

Вече ако наистина е водна помпа - тогава вече ще купуваш и сменяш, но ако не тече помпата, вероятността да е за смяна ми се струва малка, огледай сутрин дали е влажен корпуса под помпата - там е контролният отвор..

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Сменил си ремъка - и се е чул шум, а преди не е имало.

2. Следователно - най-вероятно операцията не е извършена коректно

 

може просто стария ремък да е бил хлабав, но тогава и лампата за зареждане щеше да присветва, или пък новият да е много пренатегнат. Моята съвет е да се отпусне малко ремъка - като натиснеш с пръст по средата да потъва половин см, може стърженето да спре. Иначе така на слух трудно ще определиш откъде точно меле - ако е от водната помпа скоро ще почне и да тече ;)

 

п.п. новият ремък същия ли е като стария? да не е с по-тясно или по-широко сечение, понеже и това може да окаже влияние. Ако не си изхвърлил стария пробвай пак да го сложиш за проба дали ще стърже пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Сменил си ремъка - и се е чул шум, а преди не е имало.

2. Следователно - най-вероятно операцията не е извършена коректно

 

може просто стария ремък да е бил хлабав, но тогава и лампата за зареждане щеше да присветва, или пък новият да е много пренатегнат. Моята съвет е да се отпусне малко ремъка - като натиснеш с пръст по средата да потъва половин см, може стърженето да спре. Иначе така на слух трудно ще определиш откъде точно меле - ако е от водната помпа скоро ще почне и да тече ;)

 

п.п. новият ремък същия ли е като стария? да не е с по-тясно или по-широко сечение, понеже и това може да окаже влияние. Ако не си изхвърлил стария пробвай пак да го сложиш за проба дали ще стърже пак

 

Между другото още ми се мотае ремъка от Формана в багажника, така че трябва да го дам на някой за аварийни ситуации ако няма или да го хвърля в коша, въпреки че може да е животоспасяващо на път. Той е 11мм ремъка. Колегата ако е сложил друг размер може от това да стърже - масово са 13-ки. Докато се престърже до 11 бая вой ще да е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи стария ремък беше му много износен трапеца,и доста хлабав,затова реших да го сменя.Сложих новия и започна това стържене.Разхлабвах го докато спре,но в това състояние беше готов да испадне.А стария с износен трепец дори и хлабав не може да излезе от шаибите е доста потънал в тях.Така купих колата,вероятно умишлено е сложен такъв ремък и е оставен хлабев за да няма шум.Но днес ми донесоха нова помпа за 95лв.,и ще сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И така,вчера смених водната помпа и ремъка.Вече няма и следа отгоре споменатите шумове.Всичко е било от нея.Весело посрещане на Новата Година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.