Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

термодатчик на Fabia И ЕураТек


trimata

Recommended Posts

Здравейте,

след като и аз имах проблема с "накъсаното" вървене и високия разход след като смених вси4ки консумативи) хванах и по4истих дроселовата клапа - колата след това тръгна малко по-нормално и отидох за диагностика в ЕТ. Там приемчика , който е с дълга къдрава коса ме излуша, взе компютъра и излезна на паркинга ръгна го и "научи" дроселовата клапа. Каза ми, че термодатчика е развален, както и първата ламбда сонда. Купих си датичка и го сминих. Въпросът ми е:

 

Има ли нужда да се ходи пак да се бърника по компютъра след като смених термодат4ика?

 

И също така Приемчикът (Да е много жив и здрав) каза, че може да е подгряването на сондата, но няма време да го гледа. Някой може ли моля да ми обясни точно как е системата там. Знам я за какво е ламбда сондата, но не ми е много ясно устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами подгряването не е толкова важно.

За да започне да работи ламбда-сондата е необходимо да бъде подгрята. Това подгряване може да стане от изгорелите газове (при по-старите автомобили без подгряване) или с подгряване (при по-новите като нашите). Разликата е само във времето за сработване на ламбда-сондата. На моята чисто нова с подгряване гледах с VAG-COM, че поне една минута след запалването на студен двигател не работи адекватно.

 

А по другия въпрос - можеш да отидеш да ти почистят грешките в компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.com/KKL-409-1-VAG-VW-AU ... p1638.m124

 

А такъв кабел ще ми е достатъчен ли (ще сваля и софтуер-а естествено) да с правя диагностика, чистя грешки и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.