Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тънкости при смяна на собственост - въпрос.


deel_1981

Recommended Posts

Реших да пусна нова тема защото там където питам, никой нощо не казва - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5864

 

Та така, Взех кола с русенски номер, имам нотариално заверен договор за покупката. Адресната ми регистрация е в Русе, което би трябвало да значи, че смяната на собственост не изисква да карам колата в кат и да чакам 3 дена там. Проблемът е следния, когато отидох в кат и си дочаках реда на опашката пред гише на фирма БМВ лелката ми обясни че понеже талона бил от СТАРИТЕ а не от новите от ДВЕ ЧАСТИ - трябвало колата да мине на канала. В наредбите никъде не се споменава такова неще, пише ако се сменят номерата или информацията за самата кола !!!!

 

 

Раздел II

 

Промени в регистрацията на моторните превозни средства и ремаркетата, теглени

от тях

 

Чл. 14. (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за

превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация, смяна

на регистрационния номер и продължаване срока на валидност при временна

регистрация.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., доп., бр. 93 от 2006 г., предишна ал. 3, попр., бр. 99 от

2006 г., изм., бр. 57 от 2007 г.) Превозното средство се представя за идентификация в

случаите на:

1. промяна в данните на превозното средство;

2. подмяна на табелите с регистрационни номера.

 

 

Та въпросът ми е следния - при положение, че колата е с нови номера, но талона е стар трябва ли да я карам на канал? моля ви ако някой има опит с такъв случай да сподели, дори и да не е от Русе, то наредбите уж са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на КАТ пише:

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ

1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;

2. Договор – копие и оригинал;

3. Квитанция за платена такса МПС;

4. Застраховка “гражданска отговорност”;

5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;

6. Свидетелство за регистрация на МПС.

7. Диагностичен лист за техническа изправност

ЗАБЕЛЕЖКА: Регистрационни номера не отговарящи на БДС се подменят

 

Та точка 7 май е точно листа дето е на канала.

Но това е в Кат - София - незнам за Русе.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм цитирал наредба от сайта на мвр-то. След промените от кой месец беше там тази година, когато се сменя собственост без промяна на номер това последното не се изисква. Моя случай е такъв, но талона е от старите.

 

Приемам всякакво инфо по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение с какъв талон е колата , щом е с нови номера просто отиваш с копие и оригинал на нотариалния договор , талон , лична карта и останалите документи на колата / бележки за такси , ГО и т.н. / и на гишето за час до три ще получиш новите талони и ще олекнеш с 22 лева / толкоз се плаща в КАТ - София /

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема да минеш на канал ?

 

Проблемът е, че колата е разглобена и се намира на 3 етажа в блока едновременно :mrgreen: и нямам идея кога ще успея да я събера, а по големия проблем е че не ми се чака толкова много.

 

Няма значение с какъв талон е колата , щом е с нови номера просто отиваш с копие и оригинал на нотариалния договор , талон , лична карта и останалите документи на колата / бележки за такси , ГО и т.н. / и на гишето за час до три ще получиш новите талони и ще олекнеш с 22 лева / толкоз се плаща в КАТ - София /

Поздрави!

 

И аз така си мислех но онази лелка дето попълва документите ми каза че талона е стар и трябвало на канал. Та за това питам. Ти от опит ли го казваш или така талкуваш писаното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от опит ли го казваш или така талкуваш писаното?

 

Аз от два месеца съм горд собственик на недвижим Фаворит и така си го прехвърлих , той също беше със стар талон и никой не ми направи проблем за това ... незнайно защо чаках 2 часа повече от хората , с които си подадохме документите , но в крайна сметка сега е на мое име :mrgreen:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси. Ще атакувам гишетата отново пък да видим какво ще излезе. Ще споделя резултата, но най вероятно ще е след празниците. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз преди месец прехвърлях кола, беше със новия талон и само с документите отидах в КАТ за 22 лв както писа колегата и 2 часа чакане си стана моя по документи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз преди месец прехвърлях кола, беше със новия талон и само с документите отидах в КАТ за 22 лв както писа колегата и 2 часа чакане си стана моя по документи.

Насе, похвали се, каква е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.