Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отвратително скрибуцане!Силиконов спрей - OТСТРАНЕНО!!!


VALDO

Recommended Posts

Ония ден реших да си предпазя уплътненията от замръзване,като ги напръсках със силиконов спрей.За моя жалост на другия ден установих,че при движение се чува отвратително скрибуцане в колата!!! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах тема за този селиконов прей!Всички изразяват положително мнение!Не знам каква е причината при мен да се получи така!Не бих си и помислил,че един спрей може да докара такъв проблем,а и не виждам какво друго може да е!!!

Как според вас да го измия?С препарат за стъкла или нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нерегулирани брави? :roll: Тоест вратите да не се затварят плътно и затова да скърца? Не знам дали е възможно, но само нещо такова ми се вижда правдободобно :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратите се затварят перфектно!Това се получи на другия ден,след използването на спрея!!! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valdo,

 

Не знам дали е от спрея колега. Днес ми направи впечатление че ми пука кората отгоре на дръжката на врата отвътре - направо като че ли ще падне. Но предполагам, че е от студа. Даже си мислих да пръсна с някакъв спрей...

 

Интересно, че като я мих преди седмица ми сложиха силиков спрей уж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струваше невероятно!!!Но в рамките на един ден да се разскърця цялата кола не виждам от какво друго да е!!!Паркирам е вечерта,пръскам прословутия спрей и на сутринта - ИЗНЕНАДА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти ситуация, пробвай с вода или някакъв спирт, само внимавай да не стане по лошо или да си свалиш нещо боя около тия уплътнения. Сигурно не те топли тоя факт, но поне предупреди другите. Мисля, че не е лошо да се пусне една тема "Автокозметика" и всеки да споделя кое става и кое не според личен опит.

А иначе "скрибуца" ми е една от люмимите български думи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ползвал точно спрея, който аз препоръчвах в друга тема, ми е много странно как ще започне да скърца от него :) Той, освен, че е на силиконова основа, има и мазителен ефект. Т.е. повърхностите (гуми и пластмаси), третирани с него, ако не се избършат след употребата му, остават леко мазни. От мазно няма как да скрибуца гумата. От друга страна, ако се забършат уплътненията след третирането им, както аз правя, отново няма логика да има скърцане по простата причина, че повърхностите стават много гладки. А скърцане на гума има тогава, когато между двете гуми има съпротивление. Аз от години, вече на три коли, им минавам уплътненията с описания спрей и проблеми не съм имал, вкл. и на комбито, което е най-предразположено към скърцане заради усукването на купето.

 

Между другото, когато нанасяш такъв спрей, ползвай гъбичка или отрязано от гъба за миене на автомобил парче. Нанасянето така е по-качествено, не се оклепва всичко около обработваната повърхност, пък и разхода на спрея по този начин драстично намалява ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм омазал уплътненията със силиконов спрей ... не скърцат и не залепват зимата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нaй-накрая да се отърва от тази беда!Имам чувството,че пак карам кола от магазина!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да проблема беше,че при пръскането с него е попаднал и на пантите! След обилно напръскване с WD-40(на който ме изкефи,че пише че не съдържа силикон) проблема се реши! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Между другото, когато нанасяш такъв спрей, ползвай гъбичка или отрязано от гъба за миене на автомобил парче. Нанасянето така е по-качествено, не се оклепва всичко около обработваната повърхност...

Явно причината си е била в теб, не в спрея :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си е с течен парафин да се намажат уплътлненията в началото на зимата.Аз от 2 години правя тая процедура и съм доволен :)А ключалките и пантите с контактния спрей на Филипс,както беше писал някой и нямам никакви грижи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Между другото, когато нанасяш такъв спрей, ползвай гъбичка или отрязано от гъба за миене на автомобил парче. Нанасянето така е по-качествено, не се оклепва всичко около обработваната повърхност...

Явно причината си е била в теб, не в спрея :P

Според мен като една европейска държава,каквато "сме" ние,би следвало да го пише изрично на опаковката на спрея!Ако някой иска да провери на какво изпитание бях подложен може да пробва!!! :mrgreen:

Важното е,че всичко се оправи и ако някой има подобен проблем няма вече да се чуди!!!(стига да чете у форума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ЗДРАВЕЙТЕ!

МОЖЕ ЛИ ДА МЕ СВЕТНЕТЕ- КАКЪВ Е ТОЗИ КОНТАКТЕН СПРЕЙ - ФИЛИПС И WD 40; A КАКЪВ Е СИЛИКОНОВИЯ СПРЕЙ И КАКВИ СА ЦЕНИТЕ? ОТКАДЕ СТЕ ГИ КУПИЛИ?

 

SKODA OCTAVIA 1.9 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ!

МОЖЕ ЛИ ДА МЕ СВЕТНЕТЕ- КАКЪВ Е ТОЗИ КОНТАКТЕН СПРЕЙ - ФИЛИПС И WD 40; A КАКЪВ Е СИЛИКОНОВИЯ СПРЕЙ И КАКВИ СА ЦЕНИТЕ? ОТКАДЕ СТЕ ГИ КУПИЛИ?

 

SKODA OCTAVIA 1.9 TDI

 

Спреят е на motip dupli (http://www.motip.nl/?page=23&id=742), има го във много от големите магазини, струва под 6 лв

 

Отговорите се намират в тая тема: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6629&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F1%E8%EB%E8%EA%EE%ED%EE%E2+%F1%EF%F0%E5%E9

 

PS: Не е лошо да ползваш търсачката, преди да задаваш въпроси.

 

PS2: Във виртуалната комуникация, използването на главни букви се приема като крещене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.