Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Темата на Сблъсък:Цялата провинция в София...


gogata

Recommended Posts

Пак не си разбрал и нищо чудно да подкладеш поредния безумен спор "София - Прованса". Темата беше дали София "изхранва" провинцията и дали не трябва по-голяма част от данъците на столичани да остават в София, а не да захранват бюджетите на други общини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се гледаше тази интересна тема ама нещо съня ми наделя и реших че в 9ч е рано да слушам подобни неща. доколкото разбрах от някакви сметки тяхни са казали нещо от рода на : Приходи от хора живеещи в столицата към държавата е 8 милярда, а от тях 200 000лв се връщат към столицата като инвестиция. :roll:

 

Както и има мн добри Висши училища в цялата странна но всички идват тука???

а на този въпрос и аз търся отговора 3та година вече откакто уча в университет, питал съм мн колеги и не могат да ми дадат адекватен отговор. Аз като кандидатствах подадах документи и за Варненския и за Пловдивския технически университет, просто където ме приемат ако не стане за СФ където ми е най близко тогава да ходя на другия край на БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

учат 2год и после

От де си бе...

МИ че От Софията съм... :evil:

вземат един Голф на Газ и айдее да праим задръстване...

 

Какво ти пречи той откъде казва че е? Ако ще и от Сан Диего да казва :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде да поспорим, аз май не съм си казвал мнението по темата.

 

Нямам нищо против другите градове - даже много ми харесват - всеки си имаше чар и особености - примерно Русе, беше един много добре архитектурно построен град преди години и т.н.

А какво стана със София - ами развалиха града - то това почна още по времето на комунизЪма - в нашия квартал бяха все 2 и 3-етажни къщи с дървета отпред и хората от къщите бяха длъжни да си се грижат за дърветата.. На нашата улица бяха акации, на съседната - ясени..

Обаче - решиха да строят блокове - бутнаха къщите и вдигнаха едни 14-етажни "пирони", опитаха се дори да заселят мангусти в някой блокове - то тва заселване няма ако ядат бой като краде, така че не издържаха. Обаче блоковете останаха, разводниха се нещата - дойдоха хора отвсякъде, под наем и всякакви, вече не ги познавам, преди се знаехме в махалата - кой е бандитче, кой е милиционер, кой е плочкаджия, монтьор ;))

 

А сега - направо си е за реване....на нищо не прилича.

 

А много ме дразнят тоя тип народ, който се изсипва в столицата да търси заплата и мрази "софиянци" ??? - е тия не мога да ги разбера - софиянци били "гадни копелета" и т.н. -

Да бе .- дотам се е стигало, че да ми казват, че аз не съм бил типичен софиянец - те по принцип били некви гадняри..??? Незнам да се смея ли.. или да им се чудя на акъла

А и много ми е смешно - като ме питат откъде съм ??, егати въпроса - незнам какво да отговоря просто, при положение, че ако се виждаме в Ню Йорк - да ме питат, ама нали сме сънародници в собствената си страна - какво значение има откъде съм.... Според мене се задава въпроса за да се уточни какъв човек си - абсолютна глупост ! Мърша има навсякъде, както и точни хора..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софиянците, като не искатет хората да идват - не приемайте бизнеса да е в софия - изгонете го - тогава няма да има никой в Софето, и задръствания няам да има, и пари няма да има, а и другите градове ще са по добре, ама нали ламтите - всичкия бизнес да е в СФ - ами на ви, търпете последствията.

 

P.S. Това горното е за онези които не са наясно защо хората отиват в Сф. А иначе селянията е начин на мислене и е нещо което не приемам и смятам че никой интелигентен човек не може да я приеме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софиянците, като не искатет хората да идват - не приемайте бизнеса да е в софия - изгонете го - тогава няма да има никой в Софето, и задръствания няам да има, и пари няма да има, а и другите градове ще са по добре, ама нали ламтите - всичкия бизнес да е в СФ - ами на ви, търпете последствията.

 

P.S. Това горното е за онези които не са наясно защо хората отиват в Сф. А иначе селянията е начин на мислене и е нещо което не приемам и смятам че никой интелигентен човек не може да я приеме.

 

не ние ламтим, той бизнеса сам се ориентира към София. Аз например бих си развил бизнес в някой по-спокоен град, дори с риск да ми подливат вода, щото съм "гаден софиянец". Но какво да направя, като корените ми, семейството, приятелите са ми тук - другаде бих се чувствал като във вакуум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам пред вид примерно IT бизнеса, HP са в София и много други, а от работещите там софиянците са малцинство. Много приятели заминаха за софия, и то най вече заради парите, защото тук вече нямаше на къде да се развиват по простата причина, че големите фирми си направиха офисите там.

 

П.П.

Аз нямам нищо против софиянците, не се обиждайте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за бизнеса и хората е един затворен кръг. Пример давам. Моя роднина е изп. директор на завод за стъкло, стъклени изделия и бутилки в Плевен. Каза ми, че въпреки доволно големите заплати никой инжинер не иска след като се изучи в София да се върне да работи там където е роден(плевен де).Всеки се натиска и иска да остава в София. Като каза за ИТ фирмите предполагам че е подобен проблема, офисите са правят тука защото цяла България иска да живее тука и ако се направи офиса в някой по-малък град няма да може да се намерят специалисти.

 

пп. Нац. телефон 144, тоночно време и приказки за деца са в Плевен и Бургас. Та аз ако искам да чуя някоя приказка по телефона се свързвам с Бургас. Ето един пример че не всичко е в СФ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

учат 2год и после

От де си бе...

МИ че От Софията съм... :evil:

вземат един Голф на Газ и айдее да праим задръстване...

 

Аха, е ти нали си баровец, от Монако, съдейки по инфото под аватара ти и караш Кадилак Ескалейд. Кво сме ний, простите селяндури, управляващи некви жалки Шкоди, пред тебе.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не му се връзвай, бря! :P

 

П.П. Казах аз, че ще почне пак нЕкой глупав спор на тема "София-Провинция", ама както и да е. VooDoo, доста често успява да разбуни духовете тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз не му се връзвам, но той е много над мене, все пак. Женен съм за пловдивчанка, живееща в столицата от около 15 г., майка ми и баща ми са от Кюстендилския край, дошли са в София през шейсет и трета на миналия век - по критерийте на ВуДу съм дете на селяни, женено за провинциалистка, задръстващо центъра на България - селяндур отвсекъде, ко да ма праиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че съм прав - прав съм, виждал съм те, Белия Кадилак също. Не ми е ясно само кво те бърка какво става в София, та чак от Монако си се затюхкал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се намери някоя добра душа модераторска, която да сложи край на заяжданиците на г-н "гражданина" VooDoo, който напоследък е придобил маниера на заяждане на възрастна, недо...ощастливена госпожица, навлизаща в критическата :?: :roll: Честно казано не виждам какво удоволствие изпитва въпросният господин да разпалва междуселищни и всякакви други дрязги в този иначе толкова симпатичен форум.

 

П.П. Ице, споко! Според критериите на Вуду доста хора минаваме към графата "селяндури", заради някой родител, дядо или баба, който не е кореняк софиянец :P :mrgreen:. Не му се връзвай(повтарям се, знам :) ). От личен опит, покрай споровете ми с многоуважаемия господин, съм се убедил какво става накрая...същото, каквото ще стане ако хвърлиш екскремент във вентилатор :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, мерси, приятелю, ще те послушам. Отивам да спра вентилатора. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, мерси, приятелю, ще те послушам. Отивам да спра вентилатора. :mrgreen:

 

Поздрави.

:smt017 не му се връзваете на детето и аз забелязвам че се чуди с кво и как да се начекне

(шега) предлагам да се съюзим и да го нагробяваме до 101 страница на темата айдее провинциалисти софиянци с баби то село АТАКА АТАКА АТАКАААА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майната от Пловдив, уважаема главо зелена, ми е съпруга, и изказвайки мнение подобно на това, освен че обиждаш всички от този хубав град и колеги във форума, обиждаш нея, а който обиди жена ми, си има работа с мене - не си ми на годините, образованието и възможностите, затова млъкни и се дръж нормално. А на следващата среща, като дойдеш с Белия Кадилак, а не с тоя от подписа ти, ще разкажа на всички за големия шофьор, който седна в Октавия ТДИ на колегата vasilisa и се попика от страх, искаше да зареже колата на средата на полигона в Бояна и да си бега при бензинката. Почни с мен да се заяждаш, бял ден няма да видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.