Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радио CD Skoda - Stream ----LOUDNESS---


димон

Recommended Posts

До колегите притежаващи този модел радио-CD-MP3

 

Като цяло радиото е красиво , функционално , добра обзорност . Дисплея му е мултифункционален . На него се изобразява от време на време и странична информация , която не е свързана с озвучаването. Това е добре. За мощността на радиото не искам да коментирам - добра е , въпреки че е имало какво още да се желае. Озвучаването на салона обаче е направо критично. Предните говорители за разположени в задната част на предните врати , а задните в предната част на задните , т.е. предни и задни на едно място. Фактически не може да се премества звука значително напред-назад.

Радиото разполага с функция Loudness-on/off. При превключване от on/off в моя случай не се променя АБСОЛЮТНО нищо. Функцията loudness трябва да подчертава ниските и високите честоти и въобще не е маловажна. :)

Моля колеги с такива радиа да проверят при тях дали се променя нещо при пускане и спиране на loudness!

 

OCTAVIA II - 1,9 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според книжката тази функция засилва bass и treble, когато нивото на звука е ниско... Според мен е абсолютно излишна :D Иначе за разположението на колоните съм съгласен - малко тъпо е, но аз не съм особено претенциозен и звука в колата много ми харесва - баса е плътен и т.н.

 

Някой може ли да сподели какви са оптималните настройки за treble, mid, bass?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу са басите, а пищялките са при лостчетата за отваряне на вратите.

Оптималните настройки са :) "кой как му ареше". Аз не пипам средните , а ниски и високи са ми почти на мах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема по следния начин-смяна на предни говорители,усилвател за новите.Проблем е разположението на говорителите(мидбасите),що се отнася до демонтаж и неудобството,че ти вибрира тялото.На фабричната система и беше хубаво,че замазваше гадните записи и радиото-всичко се чуваше сравнително добре.Новия ми вариант прецизира доста звучението-гадните носители се чуват гадно.Фукцията на лоуднеса е да усилва сигнала-като се усили радиото по-рано започва да криви,но примерно на тихи записи звукът е по-силен.Тая функция направо съсипва звука,ако сложите усилвател и при мен трябва да е оф.Иначе Алпайн скоро ще почнат да предлагат ФАГ специфични 2ДИН хеадюнити за болт он монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен.При 8 колони /които незнам точно къде са ;)/саунда е отличен .

Ей - не се научиха тия да не лъжат народа. 8 колони - друг път - 4 "колони" и 4 пищялки. Това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според книжката тази функция засилва bass и treble, когато нивото на звука е ниско... Според мен е абсолютно излишна :D Иначе за разположението на колоните съм съгласен - малко тъпо е, но аз не съм особено претенциозен и звука в колата много ми харесва - баса е плътен и т.н.

 

Някой може ли да сподели какви са оптималните настройки за treble, mid, bass?

 

За мене най-добрите настройки са

treble - 4

mid - 4

bass - 2 или 4 в зависимост от песента, записа и дали е MP3 или нормален диск. Често песни с по-силен, но плътен бас звучат перфектно, а други, които са с по-"тъп" бас, причиняват сериозен резонанс :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.