Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препарати против замръзване на стъклата


izov

Recommended Posts

Колеги, попадна ми един комплект от препарати за поддръжка на колата през зимата и имам няколко въпроса. Комплекта е марка Sonax и включва:

 

1. Спрей за размразяване

2. Препарат за замръзнали ключалки

3. Концентрат против замръзване (май на стъклата)

 

Какво ще кажете? Струва ли си да се ползват и дават ли добри резултати? Някой може ли да ми обясни как се използва последното? Навсякъде пише на немски и нищичко не разбирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ТУК. На края на страницата са зимните продукти на Sonax. Аз лично съм доволен от продуктите им като цяло. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат Sonax не предлагат антифриз ;)

Пък и съдейки по другите две неща от комплекта, явно това си е добавка към течността за стъклата.

 

Между другото, спрея за размразяване на стъклата освен, че е удобен, но е и практичен (полезен) - намалява се вероятността от надиране на стъклото при използване на всякакъв род чегърталки за лед. Имам такъв в гаража, миналата година по планината го ползвах. Основният му минус е, че не е евтин и ако се налага честа употреба, една опаковка (спрей) не стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От SONAX имам само добри впечатленя откакто SONAX Xxtreme Polish and Wax - progressive 3 ми махна супер отвратителна драскотина, когато колата беше на 3-4 месеца и един кретен с бус беше свалял някви щайги smile061

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също мога да кажа, че от спрейовете за размразяване вършат много добра работа.

Мога да споделя, обаче че съм недоволен от прапаратите против изпотяване на стъклата. Стъклото седеше като замърсено и пак си се изпотяваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Концентрат против замръзване (май на стъклата)

Ако това е течност за чистачки - концентрат - много е готина.

Като цена - най-евтино съм намирал в Кауфланд - 7.00 за 1л. в момента

разреждаш 1:2 и получаваш 3л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф: Един съсед беше заредил 19-ката с патоки миналата зима. :lol:

 

хахаха,

само да преведа който не знае -

това са миризливите съставки които изтичат от казана, след като изтече ракията /етила/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.