Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предстои фейслифт на Skoda Octavia


VALDO

Recommended Posts

Определено ще стане по-красива от сегашната.Мен повече ме вълнува въпроса за двигателите Common Rail!Гледам,че новото А4 е вече екипирано с такъв!Да се надяваме,че и от любимата марка няма да закъснят много! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно бях прав за черните лайсни под броните, които при Октавия Тур изчезват, а при Октавия 2 се появяват пак - за да има какво да лифтват :evil: ... Аз лично нови фарове не виждам (както пише в статията), дано поне да не изчанчат стоповете :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тая предница от Румстър на всички Шкоди ли ще я слагат. На Румстър не е лоша, ама на Октавия... :roll: Ако го правят колкото да има нещо по-добе да не пипат изобщо хубавата кола. Нови фарове и аз не видях. И не знам какъв е тоя базов двигател 1.4. Аз за такъв при Октавия не знам, освен ако не е новия 1.4 TSI. Не е много достоверна статията. И ако не се лъжа на Боби 1.8 TSI е 160к.с., така че 2.0 бензиновия май не е съвсем "топ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Октавия 2 1,4 16V и не е TSi. Както има и Октавия Тур 1.4 16V 101k.c. (слагат го на Fabia). Октавия 2 1.4 в България се броят на пръстите на едната ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тая предница от Румстър на всички Шкоди ли ще я слагат. На Румстър не е лоша, ама на Октавия... :roll: Ако го правят колкото да има нещо по-добе да не пипат изобщо хубавата кола. Нови фарове и аз не видях....

 

Напълно съм съгласен. С тази нова броня започват да заоблят малко линията на колата отпред, а това не ми харесва. По-добре си е сега - една такава намръщена малко :D

А относно фаровете - ако вземат да сложат от онези фарове на новите VW-та (все едно са с торбички под очите) съвсем ще развалят вида на колата.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да земат да добавят малко светодиоди!Много готина гъзарийка!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нови фарове не виждам.

 

Халогените са малко по събрани, което на мен ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази предна броня стои като пришита от друг автомобил... Нещо не ми харесва особено, добре че не изчаках фейслифта...

 

По интересно ще бъде да видим интериора и евентуалните нови нива на оборудване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абеее изглежда пришита, защото сме си свикнали с тази Октавия, която се предлага сега. На мен пък колата от снимката ми харесва. Както и цвета ;) (може би защото прилича на vRS :mrgreen: )

 

По отношение на 1.4 бензиновия двигател - няма да е TSI - иначе как ще е само 80кс??? TSI-то започва от 122кс.

 

А за комън-рейл - ако я пуснат пролетта може би ще я огрее - в крайна сметка VAG казаха, че от 2008 почват внедряването на Common rail, така че нищо чудно и при Шкода да се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто тази предна броня е ужасна :mrgreen: Баси фейслифта :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде ся!Вие колегите преди фейслифта все не ви харесва! ;)

 

Ако ми харесваше щях да съм си поръчал вече таз грозна броня :oops: Ама не би :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я оплювам, а изказвам мнение по въпроса с бронята - не съвпада с цялостното излъчване на колата - агресивна горна част на предницата с усмихваща се броня - не ме кефи и това си е и причината не е, че имам Октавия преди фейслифта. По-интересен ще бъде интериора и оборудването, там съм сигурен, че нещата ще бъдат доста добри :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквай голяма разлика! Все едно да коментираме Fabia I преди и след фейслифта. Някой хора даже наричаха Fabia I след фейслифта - "Новата Fabia" :mrgreen: Някой хора не знаят какво е това нещо, наречено фейслифт :oops:

 

Нещото, което ми харесва във фейслифта са мигачите на огледалата - доста по-големи са от тези в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я оплювам, а изказвам мнение по въпроса с бронята - не съвпада с цялостното излъчване на колата - агресивна горна част на предницата с усмихваща се броня. :D

 

Що бе, колега izov, не те кефи таз комбинацийка - ми тва си е направо наточен дзвер, злобно и доволно захилен, яхнал асфалта и лапащ километри, докато другите му душат пушека. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитно ми е да видя истинския фейслифт, че това ми мяза на поредния фотошопски монтаж :roll:. Знам ли, дори и така да изглежда, на мен ми харесва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,само на мен ли ме се струва така,но промените по фейслифта на тази "нова" октавия са никакви! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме дразнят всякакви подобни малки преработки и големи похвали с фейслифт. Не ми харесва идеята да има октавия 1 после фейслифт после октавия 2 после пак фейслифт и тн тн . По добре да пуснат някой нов модел отколкото да се хвалят и тупат в гърдите колко ново нещо са направили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифта според мен цели изкуствено надуване на продажбите на даден модел,като според мен при някои модели това се получава - за пример мога да дам новия авенсис,който според мен има все пак някакви отличителни белези от "стария".Изработването и обновяването на изцяло нов модел,с нова визия на вече съществуващ стар такъв несъмнено е доста по-скъпо и трудоемко за автомобилните компании! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че комон-рейл двигатели има отдавна в гамата на VAG. Шкода Октавия РС дизел е с комон-рейл, примерно. Има го също така при Голф, Джета (пардон), Пасат, Леон, Алтеа, А4, А6 (май) и тн. Засега се оплакват от него доволно. Понеже е Евро 5 е серийно с ДПФ, който пък от БГ нафта се задръства доста скоростно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.