Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA 1.9 SDI шумен двигател


Dobri_Kolev

Recommended Posts

Проблема е че,трака много повече от други фабии които съм чувал.Днес установих че и маслото го няма долях 2 литра за 6000 км.Колата по километраж е на 146000 км. обаче не ми се вярва защото я купих втора употреба и може да е върнат километража.Смених маслото на 141000 км.

10W40 полусинтетика.Другото което установих е че бяга повече от другите фабии и колеги които я пробват също казват че върви повече,възможно ли е помпата да е на предварение и за това да трака и да върви повече,също така и много пушеше и ми изолираха един маркуч на еко клапата,сега пуши по малко обаче като дам много газ пак пуши много.Дайте идеи какво да правя и къде да я закарам в Бургас,или да я карам така с по гъсто масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , това което описваш си мисля че трябва да отидеш да ти прегледат зацепването на ангренажния ремък и аванса на ГНП-то .А маркуча на EGR -ра го отпуши . Сервиз не мога да ти препоръчам но аванса на помпата трябва да се гледа с тестер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че,трака много повече от други фабии които съм чувал.Днес установих че и маслото го няма долях 2 литра за 6000 км.Колата по километраж е на 146000 км. обаче не ми се вярва защото я купих втора употреба и може да е върнат километража.Смених маслото на 141000 км.

10W40 полусинтетика.Другото което установих е че бяга повече от другите фабии и колеги които я пробват също казват че върви повече,възможно ли е помпата да е на предварение и за това да трака и да върви повече,също така и много пушеше и ми изолираха един маркуч на еко клапата,сега пуши по малко обаче като дам много газ пак пуши много.Дайте идеи какво да правя и къде да я закарам в Бургас,или да я карам така с по гъсто масло.

 

Нека трака - нали е дизел ;) К'во толкова чудно има?

Колкото до вървенето и пушенето - да не са и подменили софт-а? Може да е чип-ната колата бре колега! Вместо да се оплакваш - свиркай си и цепи мрака :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането е помпата дадена е на предварение а загубата на масло ми казаха за основен ремонт 2000лв. И още нещо датчика на рейката ми е за смяна в ЕТ имат само рециклирани и работят само 2 седмици вече изгорях с 180 лв по другите магазини същата работа. Къде има чисто нови датчици да си поръчам ,рeйката е TWR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За основен ремонт -без да ти отворят мотора ,така ли?Не може ли само сегменти да има счупени или нещо по елементарно :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.