Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стопове на ръчна


ok3

Recommended Posts

забелязах,че при запален автомобил без фарове и с ръчна спирачка стоповете не светят,нормално ли е това според мен трябва да светят ,как е при вас(не съм пробвал с фарове но трябва да е същото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, ръчната какво общо имам със стоповете не ми е ясно :P . Иначе да - нормално е да не светят ;) , спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязах,че при запален автомобил без фарове и с ръчна спирачка стоповете не светят,нормално ли е това според мен трябва да светят ,как е при вас(не съм пробвал с фарове но трябва да е същото)

 

При нас е както и при теб - не светят. Но защо според теб трябва да светят? Пък фаровете какво общо имат със стоповете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да внеса малко яснота...Електрическата верига на стоповете се затваря от стопмашинката.Тя от своя страна се задействува от спирачната течност или от педала на спирачката(при някои по-стари коли). Няма как когато автомобила е на "ръчна" да светнат стоповете . От ръчната спирачка също се задействува ел.верига , която актививизира САМО лампата на таблото. Все пак ролята на стоповете е да сигнализира , че автомобила намалява скоростта , а не че е СПРЯЛ!

 

OCTAVIA 2 , 1,9TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ръчна не светят стоповете. Кой ще зарежда акумулатора докато колата е на паркинга?

 

 

smile188 ама вече почват да ги правят (може би не шкода) при резки спирачки (не знам си колко % забавяне за секунда) да се пускат аварийните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колата е запалена бе бате ,какъв паркинг колкото до аварийните и на шкода се включват но при катастрофа явно е нещо при датчиците на аеърбега ,на някой други при рязко спиране ,а аз си ги пускам ръчно че такива шматки има в последно време съм забелязал особено сега на поледицата все в огледалата гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязах,че при запален автомобил без фарове и с ръчна спирачка стоповете не светят,нормално ли е това според мен трябва да светят ,как е при вас(не съм пробвал с фарове но трябва да е същото)

Ти на колко други автомобили си забелязал, че стоповете светят при дръпната ръчна? Отговора, при (до)сегашнте стандарти, се крие точно в този въпрос ;) Ако беше масово, а при тебе - не, да кажеш, че е нормално. Ама то не е масово :D

 

...ама вече почват да ги правят (може би не шкода) при резки спирачки (не знам си колко % забавяне за секунда) да се пускат аварийните.

За аварийките не съм се интересувал, ама за стоп светлините - при задействане на ABS някои вече са въвели учестено мигане на трите стоп светлини 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Шкода е въвела мигане на стоповете. Поне се предлага за Окти 2.

 

http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Octavia/Octavia_Catalogue_ENG_0507.pdf

На 3-тата страница.

 

3. The rear lights sweep around to the sides of the car and both side and brake lights have been substantially enlarged, maximising the model’s visibility, and therefore significantly contributing to increased safety. The drivers behind you will also appreciate another function of the lights, the hazard warning flashing function, activated during sharp braking.

 

Последното изречение: Шофьорите зад вас, ще оценят друга функция на светлините, предупредително мигане за опасност, активирано по време на остро спиране.

 

Аварийното включване на светлините става когато колата спре напълно. Поне при новите рена е така. И спирането трябва да е много интензивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ок3, от изчетеното досега не разбрах защо въобще повдигаш въпроса за стопове на ръчна, при запален двигател, но със загасени фарове - в коя ситуация всички гореизброени фактора се случват наведнъж. Ако седиш пред вас или някъде другаде в колата, натегнал си ръчната и чакаш някой, пусни си късите, отзад ще ти светнат стоповете - огромните С-та - и готово. Ако мислиш, че и това е малко за да бъдеш забелязан при спряла кола, дръпни врътката на фаровете към тебе, та и стопа за мъгла да блесне. Няма да ти замине акумулатора, нали си с пуснат двигател. За друго не се сещам, надявам се, че не караш без фарове.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами объркал съм се сигурно но си мислех нали е спирачка все пак и затова да светят стоповете поне като е запалена,в задръстването на светофарите си я ползвам и сигурно е малко некомфортно на тези отзад като не светят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами объркал съм се сигурно но си мислех нали е спирачка все пак и затова да светят стоповете поне като е запалена,в задръстването на светофарите си я ползвам и сигурно е малко некомфортно на тези отзад като не светят :)

 

Напротив, даже им е много комфортно, вервай ми ;):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще им светиш кат коледна украса, без никви усилия от твоя страна.:mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.