Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ксенонов кит от www.pc-link.biz - 58$ с доставката


Sev

Recommended Posts

аз вече си поръчах днеска следобед но чак сега видях че колегата е писал ако някои порачва нали.. сори за което. значи излезна ми всичко 177$ като поръчах още няколко комплекта крушки за габаритите ии за плафоните в купето както и за мигачите жълти светодиодни крушки ии чакам сега да видим кога ще пристигнат казват 7-14 дена. да видим като дойдат ще се похвала в темата естесвено. 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

НАИ НАКРАЯЯ пратката е в българия след около 9 работни дни пристигна в бг в хонг конгския сайт даваше че е напуснало на 1 януари, чак днеска имаше отговор в българския сайт на пощите.

 

ITEM n° ....................

Local Date and Time Country Location Event Type Extra Information

14.1.2008 г. 09:10:00 BULGARIA SOFIA INTER Receive item at office of exchange (Inb)

14.1.2008 г. 15:22:00 BULGARIA SOFIA INTER Insert item into domestic bag

очаквам утре или най късно другиден да е при мен в пловдив и веднагически да почва монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от къде си сигурен че имат UV защита?

 

Е да, но аз се впечетлих от изказването на колега от друга подобна тема, че ако ксенона няма UV защита, след година ще се наложи да се сменят рефлекторите, така че се връщаме на старата поговорка "Евтиното излиза скъпо"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А някой може ли да ми обясни разликата м/у ксенон и би-ксенон и съответно да ми съдейства за поръчка от този сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обясни разликата м/у ксенон и би-ксенон и съответно да ми съдейства за поръчка от този сайт.

 

ако е за крушка Н4 каквато е на 120ките ти трябва би ксенон което е дълги + къси

ако е само ксенон то е само на дълги или само на къси което се случва при коли който има 2 отделни крушки съответно за къси и дълги светлини. При теб са в едно крушка 2 жички а като си купиш ксенона там с един плъзгач става работата. Има доста писано по темата +снимки и картинки.

 

за съдействие не съм аз човека :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обясни разликата м/у ксенон и би-ксенон и съответно да ми съдейства за поръчка от този сайт.

 

с какви крушки си?

ще ти помогна с поръчката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Octavia I преди фейслифта, но ще сменям фаровете с тези след фейслифта, т.е. прозрачното "стъкло". Някой може ли да ми каже какъв kit е за моят Шкодилак - нормален или bi-xenon? Каква крушка трябва да слагам - H4 или друга?Не знам дали ще има страничен ефект върху пластмасата на фара, но със сигурност светят много по-добре. А и с тези камикадзета всяка вечер по спирките на градския транспорт, които си мислят, че всеки един шофьор ги вижда, смятам, че ксенона пази не само тях, а и нас - от нежелани инциденти. Дано все още някой да следи темата и да ми отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следим я :)

Колега, аз съм със същата Октавия 1, преди фейслифта.За какви пари говорим че могат да се вземат тези фарове, защото и аз се чудя дали да не ги сменя?! Определено ефекта така от ксенона ще е по-добър.

Иначе относно крушката не мога да ти дам точна информация, но според мен отново са Н4, което означава - би-ксенон, иначе губиш дългите!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам си намерих отговор на въпроса по-горе - крушките наистина са H4 и ако се сложи би-ксенон, няма да се "изгубят" дългите. Само не ми е ясен принципа на смяната им (къси-дълги), но гледам този kit за 137$ и при този нисък курс на долара много се колебая.

Смяната на фаровете води след себе си и смяна на други елементи - броня (задължително), предна маска (мисля, че може да кара и със старата), мигачи (само ако искаш и те да са прозрачни). За цената мога само да те ориентирам - аз съм си ги намерил (фаровете за по 130 лева, бронята - също толкова). Но ще има и допълнителни разходи - боядисване, китване и т. н. Рядко пътувам извън Сф, но твърдо съм решил да слагам ксенон. Разликата е огромна, а ефекта си заслужава (мое мнение). Дано само да не потъмняват пластмасовите елементи на фара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2 също е с Н4, тъй че има 3 варианта за ксенон:

Н4-1 -> ксенон за къси, няма дълги

Н4-2 -> ксенон за къси, халогенна крушка за дълги

Н4 bi -> ксенон за къси и дълги.

 

Единственото, което не ми е ясно е дали при вариант ксенон за къси, халоген за дълги, ксенона свети и при дългите. На нормална Н4 крушка двете зони не светят едновременно, защото много се загрява крушката, ама от ксенона няма нагряване, тъй че той може да си свети заедно с дългите мисля. Но незнам това дали е реализирано някак, щото ако не е - малко кофти ще се получи ефекта при превключване от ксенон на халогенна крушка.

 

Колега _v_, кажи как е с ксенона ... прогледна ли :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обясни разликата м/у ксенон и би-ксенон и съответно да ми съдейства за поръчка от този сайт.

 

с какви крушки си?

ще ти помогна с поръчката

H4.Евентуално за би-ксенонов комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Orange! много съм доволен от ксенона! За жалост се опитах да направя снимки и да ги пусна, но апаратчето ми хич явно не е добро и не мога да заснема нищо качествено! Мисля да отида на регулаж на фаровете, тъй като сега с ксенона ми се струва че фаровете ми бият леко наляво и се притеснявам да не заслепявах насрещните водачи. Иначе видимостта е с пъти по-добра от предишната "тъмнина"!

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
Преди два дни получих пратката

И естествено монтажът беше извършен веднага:)

Като цяло ми отне 30 минути

Става въпрос за личната ми кола - Фиат Брава, но и на Шкода ще е същото

Всичко е супер лесно, няма каво да се сбърка

Лесно намерих място за двата баласта

 

Ефектът: светлината е може би два пъти по-интензивна, сравнена с халогенна крушка Osram Silver Star +50 %

Цветовата температура е 6000К - леко синее

Тепърва ще добивам впечатления, защото съм карал колата едва около час в тъмното

 

Поръчката става също много лесно

Регистриране в сайта на търговеца http://pc-link.biz/catalog/index.php

И след това може да се поръча

На мен ми излезе 85$ с доставката за Н1

В момента цената е 76$

Същата е цената и за Н7

След като платите получавате email с потвърждение

Когато търговецът изпрати пакета също получавате мейл в който е написан tracking код

С този код следите пратката в сайтовете на пощите на Хонг Конг и България

http://app1.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp

http://services.bgpost.bg/WebTracking/

Ще разберете кога пакета е напуснал Хонг Конг, а от българския кога е пристигнал тук

При мен пристигна за 9 работни дни

 

lbhid1a.jpg

 

много добре мисля се сещаш кой съм /2-х7 1-х4би 1-х1/ :mrgreen:

 

момчета крушките си струват парите. Последните за нашия форум от тоя адрес са на бат Сами

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само че аз мяма да използвам стартерите в този комплект-ЗАЩОТО ПРЕМИГВАТ /ТРЕПТЯТ/ НА ПРАЗЕН ХОД НА ДВИГАТЕЛЯ.

ТОВА Е ТАКА ЗАЩОТО НОМИНАЛНОТО ИМ НАПРЕЖЕНИЕ Е 13,5.

АЗ СЛАГАМ ДРУГИ БАЛАСТИ,СТАРТЕРИ ИЛИ ЗАПАЛКИ КАКТО ИМ ВИКАТЕ ,НА КОИТО НОМИНАЛНОТО ИМ /МИНИМАЛНО/РАБОТНО НАПРЕЖЕНИЕ Е 13,2-ТОГАВА НЕ ТРЕПТИ :!: :!: :!: :!: :!:

ТАКА ЧЕ ЗА ОКТАВИЯ И ФАБИЯ НЕ СТАВАТ :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само че аз мяма да използвам стартерите в този комплект-ЗАЩОТО ПРЕМИГВАТ /ТРЕПТЯТ/ НА ПРАЗЕН ХОД НА ДВИГАТЕЛЯ.

ТОВА Е ТАКА ЗАЩОТО НОМИНАЛНОТО ИМ НАПРЕЖЕНИЕ Е 13,5.

АЗ СЛАГАМ ДРУГИ БАЛАСТИ,СТАРТЕРИ ИЛИ ЗАПАЛКИ КАКТО ИМ ВИКАТЕ ,НА КОИТО НОМИНАЛНОТО ИМ /МИНИМАЛНО/РАБОТНО НАПРЕЖЕНИЕ Е 13,2-ТОГАВА НЕ ТРЕПТИ :!: :!: :!: :!: :!:

ТАКА ЧЕ ЗА ОКТАВИЯ И ФАБИЯ НЕ СТАВАТ :!:

 

Да прав си. За новите модели е така. Изчетох доста за проблема и мисля че намерих решение да оправя положението, но сега нямам време за проби. Интересно е, че само на шкода се получава проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си поръчах bi-xenon H4. Да не би да съм сбъркал и тепърва да ми се наложи да купувам нещо допълнително? Имам Окти I.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си поръчах bi-xenon H4. Да не би да съм сбъркал и тепърва да ми се наложи да купувам нещо допълнително? Имам Окти I.

 

не е лош на аудито стоя 3 мес. а сега е на 110-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в какво точно се изразява трептенето?

при вклюване на консуматор ли?

НЕ,постоянно си трептят на овороти

трептенето е леко може някой и доа не го забелязва но мен ме дразни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах

макар че не би трябвало...

приятел ги беше закачил у тях за проба

до 8 волта си работеха без проблем

 

при изгасен няма проблем само когато бачка на ниски, но не е от напрежението, проблема е в електрониката. проблема го реших.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като видях темата вдигната от дълбините се реших да понапиша малко като може би аз съм от форума с нах много поръчки от този сайт вече 20 на брой за периода от януари до сега първите си го порачах на мен х4 би

монтирах ги и до ден днешен не са мръднали нито веднаж никакъв признак за какъв то и да било дефект. направи ми впечетление че мойте х4 са различни от другите които поръчвах след това конкретизирам за буксата която командва електромагнита за къси дълги.

този проблем с трептенето на баластите не се е проявявал при която и да е от колите дето съм ги монтирал. вкл и на такива от 2007 и 2006г.

колко до самите китове да цената е оправдана до някаде до сега сам поръчвал всякакви х1 х7 и х4 до момента имам само 2 баласта изпушили единия веднага при първото пускане другия след 1 месец при работа ~ 15 часа на ден.

След моите х4 имах още 4 ри от който 2 дадоха дефект в кутииката с релетата явно някоя студена спойка и отказват да се пускат дългите но релето цъка при подаване на дълги. досега нямам изгоряла крушка.

Ще видим колко карат защото монтирах на един бус фиат дукато които пътува само нощем всеки ден и фаровете са нон стоп дет се вика пуснати. ще пиша допълнително колко са изкарали крушките.

Като цяло избягвам вече х4 да зимам от този сайт поради простата причина че са с автономна инсталиация и неща за 3 ти път да ми се случи пак същия дефект гадната кутиика с релетата. задържах се на този сайт защото съм доволен като цяло най ниска цена с доставка предлагат те и като качество съм описал по горе за какво иде реч по мои впечетлния. както и за на пред ще продължам да си поръчвам от там.

 

това е от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично съм поръчал 30 комплекта

повечето са Н1 и Н7

мои приятели са поръчали още поне толкова

проблемите са около 7-8 ...

проблемите са - 5-6 баласта и две изгорели крушки

баластите или не искат да палят всеки път...

или усилват от време на време светлината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.