Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замъглени номера


Марту

Recommended Posts

Вчера като отивах на работа ми направи впечатление едно Ауди, паркирано пред поделението срещу Врана. Номерата му изглеждаха леко, като в мъгла и трябва доста усилия за да видиш цифрите. знам, че се слагат някакви покрития, които изкривяват светлината и не позволяват номера да се види. Абе хем има номер, хем не го виждаш ясно. Някой знае ли подробности - стана ми интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има фолио, което не позволява номера, покрит с него да бъде различим при заснемане с наблюдателна камера. Подробности за фолиото не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това законно ли е? :roll:... всъщност що ли питам, у нас някои хора са или поне си мислят, че са над закона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е човекът да е бил в Щатите и да си е купил това... http://www.phantomplate.com/

 

Гледал съм му доста реклами по разни сайтове, така че е едно логично обяснение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Прочети закона. По спомен "... замърсени и/или трудно четими регистрационни номер ... се наказва с ....". Въпрос е кога куките ще се заядат. Аз лично предпочитам да имам по-малко причини накачулени по колата! А ако пътуваш в чужбина може и да те накарат да правиш ремонт - В СЕРВИЗ!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще поръчам на Велко да донесе от Щатите едно такова спрейче :mrgreen: доколкото разбирам пречи само на камерите, с окото не се долявя разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще поръчам на Велко да донесе от Щатите едно такова спрейче :mrgreen: доколкото разбирам пречи само на камерите, с окото не се долявя разлика

 

Така поне го рекламират :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, това ми звучи като ужасявяща наглост. Видите ли - аз ще си нарушавам правилника, вие измислете как да ме хванете...незнам, незнам просто.. Антирадари, замъглени номера.....хм... все пак пътят към гробището е открит за всички...

Съжалявам че съм толкова черен но това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAV135, напълно подкрепям мнението ти. Няма да се опитваме да караме по-нормално, а ще търсим начини да останем незабелязани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, това ми звучи като ужасявяща наглост. Видите ли - аз ще си нарушавам правилника, вие измислете как да ме хванете...незнам, незнам просто.. Антирадари, замъглени номера.....хм... все пак пътят към гробището е открит за всички...

Съжалявам че съм толкова черен но това е...

 

И аз съм съгласен... само ми се ще, правилата да са еднакви за всички :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

антирадарите не са незаконни - аз си ги ползвам редовно особено на извънградско, щото не ми се намаляава през всеки 5 км от 90 км/ч на 40 заради някой черен селски път, откъдето по веднъж на петилетка ще излезе трактор или каруца, при това има отлична видимост в полето от далеч, за да ме изненада... нали се сещате колко часа ще ми излезе пътя примерно до морето, ако спазвам стриктно всичките тия ограничения. Все пак като видя подобен знак това е сигнал да си отварям очите за някаква възможна опасност, дори малко да намаля, ама чак пък до 40?! Тия знаци са си живи хранилки за куки според мен!

Виж спрейчето ми се вижда глупава работа, просто се пошегувах - но все пак само за спорта бих го тествал дали има ефект или е поредната рекламна бъзикня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нали се сещате колко часа ще ми излезе пътя примерно до морето, ако спазвам стриктно всичките тия ограничения.

 

Колкото на мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

антирадарите не са незаконни

Антирадарите са абсолютно незаконни.

Ти обаче предполагам че ползваш радар детектор за който нищо не могат да ти кажат

Антирадара е устройство което пречи на работата на радара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки сам си решава - само исках да кажа, че има едно понятие в закона "съобразена скорост" на което не му е там мястото, щото е твърде абстрактно, но по принцип е вярно - един шофьор с 20+ г. стаж може да си позволи понякога по своя преценка да наруши огрниченията, съобразявайки се с пътната обстановка, възможностите на колата и неговите собствени, без от това да последва опасност от ПТП. Докато друг, който си е купил книжка преди месец-два, като е с 2 леви ръце и крака и не знае кога да натисне газта и кога спирачката, камо ли да направи реална преценка на пътната обстановка, въпреки това има самочувствие на голям рацер - такъв дори и 20 км/ч да кара пак може да направи големи бели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, тука да не стане сега некъв спор за нищо... Личното ми мнение е, че тези неща ще се ползват предимно от онези с многото еднакви цифри на номера, а за нас - ако някой си сложи - като го гепят ще му разкажат играта и той няма да има дори морално основание да спори...

А закони има - споко - ако няма - ще измислят някой параграф ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

антирадарите не са незаконни

Ти обаче предполагам че ползваш радар детектор за който нищо не могат да ти кажат

Антирадара е устройство което пречи на работата на радара

 

няма да споря - може и това да е вярното название за устройство, което не смущава радара, но в разговорния език си го знаем като антирадар. Всъщност досега не съм виждал смущаващо устройство и не знам какво представлява

 

аз не я мия 2седмици и готово... :lol:

 

за това могат също да те глобят - лош външен вид, зацапани номера :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност досега не съм виждал смущаващо устройство и не знам какво представлява

 

:lol::lol::lol:

Жителите на Горня баня го видяха, ракета HARM .../така май се казваше/.

:lol::lol::lol:

Честно казано и аз не съм чувал за друго, но може да има, те военните имат некви станции за борба с радари.

Е - вярно - забранено е да си носиш ракетна установка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно става да се направи такова устройство като се вземе един обемен датчик за вътрешна алармена инсталация (ама не си мислете обикновен обемен датчик - инфрачервен) Датчикът трябва да е MW (MicroWave). Не се продават навсякъде. (но ги има в SECTRON).Датчикът е съвсем друга технология - не инфрачервен, а микровълнов (демек - радио). Пипа се малко с помощта на осцилоскоп (за определената честота на радара) и му се турга още едно стъпало (транзистор) накрая да му вдигне малко мощността. Ефектът е поразителен - скрива се пъклената джаджа под предната решетка (може и директно под бронята - пластмасата не му пречи) и се извежда на бутон вътре в купето. Тура се и един РАДАР-ДЕТЕКТОР, което е съвсем друга бира, за да ви предупреди кога отсреща има радар. Като писне - натиска се бутона вътре - и о чудо. На пичовете отсреща започва да им показва какво ли не, но не и реалната скорост. На всичкото отгоре показанията скачат изумително бързо от стойност на стойност и радарът не може да "закове" изобщо. Правил съм го (много отдавна) само за експеримента, после го подарих на един приятел, който го ползва щастливо доста време. Сега май се е попрецакало, ама и него (и мен) ме мързи да го оправим. Принципно като собственик на такова нещо, обаче, се почувствах доста голям наглец и не го одобрявам. Ограниченията са за да се спазват. Иначе някой беше написал, че пътя към гробището е доста къс и лесен.

 

П.С. Леле, ако някой от шефовете на СОТ влиза във форума - ще стана за резил с тая реклама на обемни датчици (за какво се ползват) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, да хванеш от ДОКТОРА на ВЪЛШЕБНИКА да се прекръстиш. Евалла, разби ме, браво !!! smile159 smile162 smile159

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но все пак няколко думи за фолиото и разните покрития. Искам да кажа на "експериментаторите", че скриването на номерата от камерите не е толкова просто. Камерите разпознаващи номера не работят като нормални обзорни камери. С други думи препоръчвам да не рискувате с експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно става да се направи такова устройство като се вземе един обемен датчик за вътрешна алармена инсталация (ама не си мислете обикновен обемен датчик - инфрачервен) Датчикът трябва да е MW (MicroWave). Не се продават навсякъде. (но ги има в SECTRON).Датчикът е съвсем друга технология - не инфрачервен, а микровълнов (демек - радио). Пипа се малко с помощта на осцилоскоп (за определената честота на радара) и му се турга още едно стъпало (транзистор) накрая да му вдигне малко мощността. Ефектът е поразителен - скрива се пъклената джаджа под предната решетка (може и директно под бронята - пластмасата не му пречи) и се извежда на бутон вътре в купето. Тура се и един РАДАР-ДЕТЕКТОР, което е съвсем друга бира, за да ви предупреди кога отсреща има радар. Като писне - натиска се бутона вътре - и о чудо. На пичовете отсреща започва да им показва какво ли не, но не и реалната скорост. На всичкото отгоре показанията скачат изумително бързо от стойност на стойност и радарът не може да "закове" изобщо. Правил съм го (много отдавна) само за експеримента, после го подарих на един приятел, който го ползва щастливо доста време. Сега май се е попрецакало, ама и него (и мен) ме мързи да го оправим. Принципно като собственик на такова нещо, обаче, се почувствах доста голям наглец и не го одобрявам. Ограниченията са за да се спазват. Иначе някой беше написал, че пътя към гробището е доста къс и лесен.

 

П.С. Леле, ако някой от шефовете на СОТ влиза във форума - ще стана за резил с тая реклама на обемни датчици (за какво се ползват) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Естествено, че може да смутиш всяко електронно устройство като излъчиш някаква честота достатъчно мощно. Въпроса е, че това не помага срещу радарите тип "пистолет", то и радар-детектора не помага в тоя случай.. Единствено това, че май напоследък не ги използват много, че - де да знаят - може от някой джип да извадят картечница..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо трябва да го пускаш само когато ти е писнал детектора че те засичат,не може ли да си е постоянно пуснато

 

Изкушаваш ме да ти отговоря,

Не, не става - ако го пуснеш постоянно - има едно устройство което се казва пеленгатор, ако се сещаш, има и КРС - тия които се разправят с честотите, а те пипнаха, а отнесе яка глоба за замърсяване на ефира - отделно катаджиите могат да си те гонят ;))

 

EDIT: Е - в България едва ли някой ще те гони, с тая пародия на държава, говорим по принцип - ако имаш сериозен "противник" насреща ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,да...пеленгатор...)))сигурно го има,но аз познавам двама човека дето имат смущаващи устройства и вече 2 години си ги ползват с кеф..за пеленгатори само са чували)))))никой не ги е тьрсил...хубавото е че у-вата са настроени само на ченгеджийска чистота при което след засичане им дава ERROR на радарползващите)))..ни пеленгатор , ни чудо..то вече може би и от космоса може да те засечат ама кой ще се занимава..)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще поръчам на Велко да донесе от Щатите едно такова спрейче :mrgreen: доколкото разбирам пречи само на камерите, с окото не се долявя разлика

 

Възможно е човекът да е бил в Щатите и да си е купил това... http://www.phantomplate.com/

 

Гледал съм му доста реклами по разни сайтове, така че е едно логично обяснение. :)

 

Относно това спрейче, както и други прийоми за осуетяване на камерите на полицията - вижте тук >>>

 

http://www.dailymotion.com/cluster/auto ... amera_auto

 

Между другото, на МВ-то имах някаква тъмна плака върху целия номер и...една чудна вечер ме спря "кварталния" и ми написа предупреждение, защото имало Закон, който забранява ползването на всякакви плаки, покриващи номера. Разминах се с предупреждение, защото Закона беше нов и има т. нар. гратисен период от 45 дни, преди да почнат да глобяват! Но както е видно от филмчето по-горе - май няма ефективно работещ продукт срещу камерите, тъй че...УСМИВКА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.