Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, ще ме прощавате, ама знаете ли колко ампера е алтернатора на Алфа 146 (1.4 i). Жената я е срам (не и се занимава) да пита в алфа-форума, а акумулаторчето и е за смяна. Старият е 44 Ah, но все се надявам да имам допуск за малко по-голям. Благодаря (благодарим) предварително за отговорите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам регистрация там и ще пусна твоя пост (с малки редакции ;)) - за теб остава само да следиш отговорите

 

edit: http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 287#203287

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 Ah според Autodata. По-важен обаче е стартовия ток.

На Октавията сложих 55 Ah "Искра" за 105 лв. от фирмения магазин на завода в Пазарджик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

 

за сефте чувам дума 'алернатор' ама гледам и Боби и Митко така са я написали та проблема май е в мен :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi - не си уточнил, но предполагам, че става въпрос за 1,4TS мотора.

 

Ако колата е без климатик, което е най-вероятното 44Аh акумулатор и е достатъчен и няма смисъл да взимате по-голям и по-скъп. Обаче италианските акумулатори с които идват колите са с по-голям стартов ток и по-качествени. Така че ако взимаш български само необслужваем и да е Monbat или Iskra.

 

Иначе място за 55Ah има, но няма да спечелиш нищо повече от слагането на такъв според мен, ако не се предвижда усилвател и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

 

за сефте чувам дума 'алернатор' ама гледам и Боби и Митко така са я написали та проблема май е в мен :(

 

 

 

 

smile188 на smile188 -а

 

 

Добре де, оправих го (като го прочетеш бавно наистина звучи много смешно) алТернатор е правилното. (да бях писал динамо с изправен ток :evil: ). Кво да правя - средният ми пръст на дясната ръка ми е изневерил на Т-то. (Добре, че не ми изневерява другаде) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

 

за сефте чувам дума 'алернатор' ама гледам и Боби и Митко така са я написали та проблема май е в мен :(

 

ааа, моля-моля! Ако имаш предвид поста в Алфа форума, направил съм само копи-пейст с малко дилийт - не съм влизал в ролята на граматичен коректор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.