Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Игра на нерви ...


The Best Forman

Recommended Posts

Днеска ми е ден да съм рогач , ма не щот нещо ми е криво ... даже не съм станал с лице към възглавницата , а тиквениците цял ден ме предизвикват или се правят , че не ме виждат :evil: и накрая един сладур с една S класа се оказа заклещен между баба , бордюра и един Пасат отпред , който нарочно докато не кривнах към зоологическата градина не изпреварих ... случката е следната - чакам си за десен завой на Симеоновско шосе и като ми идва реда се оказва , че въпросния тип с S класата се е намърдал някакси от дясната ми страна , но това го разбрах чак като завършвах десния си завой , а тоз тип явно решил , че е с предимство или пък съм му длъжен ли незнам ма не понечи да намали и да ме остави да си карам в платното ... аз пък взех да го притискам към бордюра щот имаше около 50 см. и на финала преди да завия на ляво онзи ме мина , спря и гледаше умно , а на мене просто ми се клатеше дясната ръка ... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

 

 

Че и бате ти Бойко да е бил...кво от това? Той да не би да е по спецялен като е кмет. :evil: Хайде стига сме ги толерирали тези тиквеници. :evil: Относно описаната ситуация от теб не ме очудва нищо.По бих се впечатлил, ако тоя тиквеник е постъпил както трябва..но така е когато цяла България иска да живее в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

 

 

Че и бате ти Бойко да е бил...кво от това? Той да не би да е по спецялен като е кмет. :evil: Хайде стига сме ги толерирали тези тиквеници. :evil: Относно описаната ситуация от теб не ме очудва нищо.По бих се впечатлил, ако тоя тиквеник е постъпил както трябва..но така е когато цяла България иска да живее в София.

 

....как така софия :roll: ,ей сега по новините казаха за Варна ! Имало класация за най -добър град за живеене и тя е : Варна , Пловдив

В.Търново и "тогаз "-София :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

 

 

Че и бате ти Бойко да е бил...кво от това? Той да не би да е по спецялен като е кмет. :evil: Хайде стига сме ги толерирали тези тиквеници. :evil: Относно описаната ситуация от теб не ме очудва нищо.По бих се впечатлил, ако тоя тиквеник е постъпил както трябва..но така е когато цяла България иска да живее в София.

 

....как така софия :roll: ,ей сега по новините казаха за Варна ! Имало класация за най -добър град за живеене и тя е : Варна , Пловдив

В.Търново и "тогаз "-София :mrgreen:

а ся де варна. и тя да се дозадръсти. как може да побликуваш общестена тайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

 

 

Че и бате ти Бойко да е бил...кво от това? Той да не би да е по спецялен като е кмет. :evil: Хайде стига сме ги толерирали тези тиквеници. :evil: Относно описаната ситуация от теб не ме очудва нищо.По бих се впечатлил, ако тоя тиквеник е постъпил както трябва..но така е когато цяла България иска да живее в София.

 

....как така софия :roll: ,ей сега по новините казаха за Варна ! Имало класация за най -добър град за живеене и тя е : Варна , Пловдив

В.Търново и "тогаз "-София :mrgreen:

 

 

Да бе затова всичко живо се бута тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре тука не става въпрос кой къде се бута да живее , щот ми се случвало да ме отрежат кат кисела краставица с предимството и на село , ма там хората си карат кат у дома си , а тука за един ден маса народ ме засича , ръга се , бута се все едно правилник нема и съм с кола невидимка , а тоя тип просто беше върха на сладоледа и въпреки , че движението беше доста интензивно не му отстъпих и милиметър ... мисля че е крайно време за учасник в движението да се брои всеки яхнал ламаринена кутия , па ако ще да е тенекия за сирене , а не да го гледаш в огледалото и да го преценяваш по тва за колко вдига от 0 - 100 .

Поздрави и не го превръщайте това в ежедневие !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си само ти прокълнат днес - и аз на връщане от работа тъкмо се кефех, че няма задръстване на тази улица (не и знам името), дето минава покрай майстор Симо, обикаля около зоопарка и излиза срещу Мототехника на бул. Черни връх. В района на Симо правят някакъв ремонт и хората избягват явно заради разкопките да минават оттам. Та тъкмо спокойно съм тръгнал да се включвам с десен завой в колоната по Черни връх към хладилника, с половината кола вече съм успял, но колоната пред мен спира и оставам за малко така. В тоя момент един зад мен с Рено Сценик тръгва да ми минава отляво и решавам че ще прави ляв завой, ама той в последния момент ме заобикаля и свива рязко надясно, като ме засича най-безцеремонно. Естествено възмутен реших да не го пускам и му свирнах, ама тоя изрод няма никакво намерение да отстъпва - за малко да се ударим, дори го гледам че отвътре ми разиграва некви Стоичковски пантомими :smt034 Идеше ми да го измъкна от колата и...smile150 едвам се сдържах - просто не мога да ги дишам такива нагли типове, дето като видят Шкода се чувстват длъжни просто да я засекат :evil: Дали щеше да смее да го направи тоя номер примерно на някое Ауди Q7 с огледални номера, как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На път от нас (Надежда) към центъра минавам по ул. 202 покрай ТЕЦ София и при главния вход на Централни гробища има светофар, надясно се оива към Козлодуй и колелото на Сточна гара. При по-интензивно движение при този десен завой освен нормалната колона има тарикати, които минават по едно локално отдясно и съответно се омешват на светофара с нормалната колона, колите от която трябва да ги пуснат, ако не - ония просто ги засичат, за да си направят десния завой. Другият вид тарикати са тези, които правят десния завой отляво на основната колона. Големи герои, няма що, ебаси.

За 11-12 години минаване по тоя маршрут аз нито веднъж не съм правил тези два вида "героизъм".

 

 

 

...просто не мога да ги дишам такива нагли типове, дето като видят Шкода се чувстват длъжни просто да я засекат :evil: Дали щеше да смее да го направи тоя номер примерно на някое Ауди Q7 с огледални нрмера, как мислите?

 

За съжаление простака си е простак, независимо от марката и модела на колата, Мите. Май писах вече някъде как един колега с Шкода 100С ме засече супер грозно на Евлоги Георгиев между Оборище и Янко Сакъзов - тръгна да ме затиска отдясно наляво към бордюра, за да мине в мойто платно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да го е направил нарочно, по-вероятно не те е видял - както знаеш 100с-ките нямат дясно странично огледало, което съвсем не го оправдва, че е бил невнимателен, ама чак пък простак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо можем да направим класация за най-нагло/тъпо нарушение

 

Мойта номинация е:

 

Шипченски проход/Искърско шосе - там от з-д Електроника към "ЦСКА"-то

 

"Тъпаците", които се качват през бордюра и карат с бясна скорост по трамвайната линия в средата /която е със стърчащи арматурни железа/

 

 

P.S.

От друга страна - то добре, че оттам минават да не си играем на лупинги по платното с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми е ден да съм рогач , ма не щот нещо ми е криво ... даже не съм станал с лице към възглавницата , а тиквениците цял ден ме предизвикват или се правят , че не ме виждат :evil: и накрая един сладур с една S класа се оказа заклещен между баба , бордюра и един Пасат отпред , който нарочно докато не кривнах към зоологическата градина не изпреварих ... случката е следната - чакам си за десен завой на Симеоновско шосе и като ми идва реда се оказва , че въпросния тип с S класата се е намърдал някакси от дясната ми страна , но това го разбрах чак като завършвах десния си завой , а тоз тип явно решил , че е с предимство или пък съм му длъжен ли незнам ма не понечи да намали и да ме остави да си карам в платното ... аз пък взех да го притискам към бордюра щот имаше около 50 см. и на финала преди да завия на ляво онзи ме мина , спря и гледаше умно , а на мене просто ми се клатеше дясната ръка ... ма така де като е с Мерцедес да не е Бат Бойко случайно ;)

 

А, не им се ядосвай на тия - нали знаеш, че има една порода, която не търпи да има друга кола пред него. Може да е бил от тия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да го е направил нарочно, по-вероятно не те е видял - както знаеш 100с-ките нямат дясно странично огледало, което съвсем не го оправдва, че е бил невнимателен, ама чак пък простак...

 

Да не го познаваш? :D

Ще поясня - бяхме кола до кола аз в най-лявото, той в дясното платно, аз потеглих, без да си давам зор, да бях решил щях да го отвея като спрял, а той щеше да изкара буталата през капака в стремежа да ме изпревари - и го направи, тъй като аз натиснах спирачки леко, като тръгна да ме затиска. Подчертавам - не съм правил и намек, че се състезавам или нещо такова.

Като стана дума, един път бях свидетел и на колега със 120-ка пак на завоя при Централни гробища, но в обратна посока как изпреварва цялата колона за ляв завой в насрещното и мина на червено. Това, че съм карал 11 години 120-ка не означава, че няма колеги с такива коли, каращи като състезатели и келеши. Всичко опира до спазване на правилата, коректност и елементарно възпитание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да го познавам, обаче не си описал подробно колата: цвят, номер или части от него, други белези...100с-ки все още има много в движение, но това вече е по-скоро за раздела "ти ли беше?" :)

Второ, не бъди толкова сигурен, че си щял да я отвееш лесно - тя е с къси скорости, по-леко купе и се набира доста добре до 60-70 км/ч. Карал съм 100с и 120л, та имам база за сравнение :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ся де варна. и тя да се дозадръсти. как може да побликуваш общестена тайна.

 

Тамън щях да пиша как идвам да живея във Варна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да го познавам, обаче не си описал подробно колата: цвят, номер или части от него, други белези...100с-ки все още има много в движение, но това вече е по-скоро за раздела "ти ли беше?" :)

Второ, не бъди толкова сигурен, че си щял да я отвееш лесно - тя е с къси скорости, по-леко купе и се набира доста добре до 60-70 км/ч. Карал съм 100с и 120л, та имам база за сравнение :P

 

Потвърждавам. Добра кола е 100С-а.. Все пак има и др особености - 100С е с 14'' , 120 с 13''

Иначе - по принцип идиоти и заспали има с всякакви коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя момент един зад мен с Рено Сценик тръгва да ми минава отляво и решавам че ще прави ляв завой, ама той в последния момент ме заобикаля и свива рязко надясно, като ме засича най-безцеремонно. Естествено възмутен реших да не го пускам и му свирнах, ама тоя изрод няма никакво намерение да отстъпва - за малко да се ударим, дори го гледам че отвътре ми разиграва некви Стоичковски пантомими

 

Ами вие сте виновни.Защо пускате разните тарикати?Аз не пускам никого дори да е Бат Боко.Като тръгне да те засича свиркаш и се изнасяш към него и по този начин му даваш ясен знак, че няма да му търпиш магариите.Значи аз забелязах че не са толкова смели колкото изглежда.Те разчитат , че като кривнат рязко другия водач се стряска и спира.При резкия завой ако свирнеш обаче, той се стряска , защото не очаква този внезапен отпор.Ако продължиш той спира и пробва при следващия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да съм споменал някъде, че съм го пускал? Аз в момента бях спрял съвсем близо до предната кола, обаче кретена ми затвори завоя по външната дъга и практически нямаше как да го изместя, освен с удар. Но все пак се заядох с него - бибитках му настойчиво и карах плътно доколкото е възможно, но без да се ударим. Просто нямаше какво друго да направя в рамките на закона, следващата стъпка е - вадя бухалката и го измъквам от колата, обаче келешите бяха 2-ма и кой знае какво щяха пък те да извадят. Да не говорим пък, ако имаше случайно наблизо куки как щяха да ми изкарат такава саморазправа през носа :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип също им се изнервям на такива и гледам да не ги пусна.

Един път обаче един мнго ме изнерви ама нямаше как да не го пусна. Навря се педала и изхвърча напред. И аз както си му е реда си му теглих една. След няколко кръстовища го видях с леко смазана предница хаха.

Язък за другия с които се е ударил ама може и той да е бил някои бабаит.

Пада им се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

следващата стъпка е - вадя бухалката и го измъквам от колата, обаче келешите бяха 2-ма и кой знае какво щяха пък те да извадят.

 

 

Ти тресни единия по тиквата.Другия сам ще избяга.Някой келеши само от това разбират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да го познавам, обаче не си описал подробно колата: цвят, номер или части от него, други белези...100с-ки все още има много в движение, но това вече е по-скоро за раздела "ти ли беше?" :)

Второ, не бъди толкова сигурен, че си щял да я отвееш лесно - тя е с къси скорости, по-леко купе и се набира доста добре до 60-70 км/ч. Карал съм 100с и 120л, та имам база за сравнение :P

 

Цвета - лайняно кафеникав, поизгнила беше колата отляво по вретите и калниците, номера тогава го запомних, но не го записах веднага, шофьора беше между 45-50 г. тъмна коса.

Така или иначе няма да го търся или издирвам.

За второто определено съм и ти можеш да бъдеш сигурен - бях с Аудито - 150 коня, Шкодата отдавна не я карам, но аз просто не шофирам като спортист, още по-малко въртя гуми по светофарите. :D

Само ще добавя, че това беше третото доста грубо, опасно и запомнящо се засичане в моя 12 годишен шофьорски стаж. Пожелавам на всички по-малко подобни случки.

Стана ми досто гадно и го описвам тоя случай, щото по принцип уважавам хората, които поддържат и карат толкова стари коли. Но за съжаление конкретния индивид показа пълно неспезване на правилника и незачитане на останалите участници в движението. нямаше стикери, но ако случайно чете форума - дано преосмисли поведението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми говори нищо твоето описание - само майстор Симо се доближава, ама него и колата не можеш ги сбърка мисля, особено ако си ги виждал :mrgreen: Както и да е, ако човека въобще е осъзнал, че е сторил голям гаф дано се постарае да не го повтаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се оплача днес, че бибитках, псувах и т.н но залуду се ядосвах за следната ситуация - седя си аз на светофара от Младост 2 към бул. Ал. Малинов /до Деница/ и си чакам нормално. Отзад едно Пежо 307СС виждайки голямата колона от чакащи коли, минава директно в насрещното, кара всички да и направят път и застава най-отпред на чакащите като по това време си говори по телефона и се кикоти - е въпросната кучка беше позната ви от тв-то ЛИЛАНА. В такива ситуации, когато някой си мисли, че е над останалите и не е длъжен да чака ме обхваща необисуем бяс и трудно се сдържам направо. Това ме вбесява много повече отколкото някакви засичания и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.