Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирят ми спирачките...


votolom

Recommended Posts

Нещо напоследък са ми се разсвирили спирачките като спирам,почти докато изцяло спре колата. Имате ли идея от какво може да е и има ли начин да се оправи,освен смяна на накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пеят ... айде да правим дует :mrgreen:

 

Сега сериозно уж купувам Лукас оригинални и няма и 1000 км. и почва "песента на колелетата" . Забелязах че като я измия и духна с пароструйката и поне седмица няма и помен от скърцане и свирене и после пак отново ... явно самопочистването на изпадналото феродо куца и се натрупва по дисковете и накладките и води до тая гадна музика ... на следващата смяна пробвай друга марка накладки ако имаш възможност .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е,че има още бая докато свършат. Ще ги сменя с някоя друга марка и дано се оправи, че е адски дразнещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е,че има още бая докато свършат. Ще ги сменя с някоя друга марка и дано се оправи, че е адски дразнещо...[/quote

аз ползвам textar немско качество на добра цена , предни-105лв,

задни-44лв, всички са дискови,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи да направиш плитки каналчета напречно по накладките. 99 % съм сигурен, че ще спре да свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи да направиш плитки каналчета напречно по накладките. 99 % съм сигурен, че ще спре да свири.

и аз съм чувал за тази далавера ... един мой колега само че с Ситроен имаше същия проблем ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен "свирят" когато са студени. И започнаха когато сви големия студ. При две три натискания се оправят. Колата е на 12230 км и не вярвам да са се износили тъй като гледам да ги използвам в комбинация с двигателя на по-ниска предавка когато спирам. Бе както е казано спирачките да се използват за да слезнеш от колата:)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите спирачки се разсвириха към 1000 км. И вече 2500 км. щастливо продължават да си ми свирят.

Забелязах че след извънградско пътуване спират да свирят за около ден, после пак почват.

Това свирене вече почти не ме дразни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи да направиш плитки каналчета напречно по накладките. 99 % съм сигурен, че ще спре да свири.

Как така ? Дай ми малко повече инфо - колко да са дълбоки, с какво да ги издълбая ? Ако знаеш де, ще съм ти благодарен :) Защото тоя шум е направо побъркващ, още повече за кола на 40к ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Последната седмица спирачките ми се разсвириха по особено отвратителен, направо гаден начин. Появи се някакъв нов звук. Вече вадят нещо като "стерео". Не се понася. :evil:

Питането ми е дали някой вече е решил този проблем(без да ги е сменял). Къде? Как?

 

П.П. Колата е на няма и 6000 км. Начина ми на шофиране не включва агресивното спиране. За спиране използвам двигателя и когато трябва напълно да спра вече тогава ползвам спирачките.

Замислям се за едно ходене до ЕТ да подам оплакване. Баси, то не се понася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 6000 км няма шанс нито да са свършили, нито да са се изпекли

най- вероятно от опесъчаването са ти се набили песъчинки и затова имаш шум. Дай им малко време - ще изчезне.

С толкова пясък по пътищата, ако на някой не му свирят спирачките значи не кара колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 6000 км няма шанс нито да са свършили, нито да са се изпекли

най- вероятно от опесъчаването са ти се набили песъчинки и затова имаш шум. Дай им малко време - ще изчезне.

С толкова пясък по пътищата, ако на някой не му свирят спирачките значи не кара колата.

 

Не мисля че е от опесъчаването, понеже колата я взех в края на август 2007, и спирачките започнаха да свирят след няколко седмици.

Ако е от песъчинките, предполагам че това свирене никога няма да свърши, понеже независимо от сезона пътищата ни са мръзни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през някое OMV и ги зачисти с маркуча под налягане на мивката. Обаче, бъди сигурен че си оставил колата за 10-15 мин преди това, да изстинат хубаво дисковете, да не стане фал.

Друг вариант - отиваш някъде където няма коли и спираш 4-5 пъти от 80-90 до 0 със всичкото усилие на спирачката и ще се позачистят хубаво. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вмъкна нещо. Установих, че свирят задните спирачки, които не са дискови, а барабанни. Доколкото знам барабанните спирачки са затворени, така че не знам как мога да ги почистя с маркуча под налягане без да ги отворя.

Иначе идеята за спирането от 80-90 до 0 ми хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boomster, и мойте задните (барабанни) се разсвириха :evil: . Забелязал съм, обаче, че като покарам колата няколко километра и/или направя няколко по-рязки спирания свиренето изчезва :roll: . Пробвай номера с рязкото спиране, може да помогне, знае ли се... :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ви е много ценна информацията ама да си кажа, че и на моя опел след като е престоял някъде 2 часа и повече при първите натискания му свирят задните спирачки(не са дискови). При по-рязко натискане нещата се оправят както е писал Гогата. Същия проблем съм го виждал на баща ми на колата пак Опел който беше чисто нов.Колкото и тъпо да ми звучи се го обеснявам с това че от студеното и влажно време раждясва спирачната повърхност и след 3-4 спирания като падне ръждата ужасното стържене изчезва. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.