Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Показания борд компютър


radko1981

Recommended Posts

Фабия 1,9SDI има борд комп. или там както се нарича.

Та той показва че разхода ми е 5,2л./100км, а всъщност разхода ми е 6-6,2л./100км - говоря за смесено каране, дори повечето ми е извънградско.

На всички коли ли е така или просто моят не отчита вярно?

Дайте малко инфо, ако карате същата колица какъв ви е средният разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят си отчита вярно. В смисъл не мога да кажа до грам, ама по него си зареждам до 20 лв нафта и не ми е свършвала, и броя километри за 20лв си е както по компа. Верно, че лятото дава 4.5, 5.5 градско, но сега градското ми е 6.5-8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да има някакво отклонение в показанията на компа. Имаше цяла тема посветена на това, потърси я ;) . Там, доколкото помня, някой беше казал, че може разликата да стигне и до литър.

 

TIG, разхода зимата се вдига. Моя беше 5,5 - 5,8, сега е 6,5.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре разгледай старата тема, но накратко - обикновено има разлики, стигат и над литър, особено невярно е показанието колко км ти остават с наличното гориво. А за разхода през зимата - при мен се вдигне с близо 2 литра :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Та той показва че разхода ми е 5,2л./100км, а всъщност разхода ми е 6-6,2л./100км - говоря за смесено каране, дори повечето ми е извънградско.

Дай информация как направи това изчисление от 6-6,2л./100км ???

Имай предвид че стойностите на компа са средно претеглени математически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бордовия компютър си покава много точно!Единствено показва некоректни данни при продължителен престой в задръстване.Тогава грешката се получава,защото се отчита разход за време,а реално е малко изминатото разстояние.Така средния разход се вдига,а оставащите км с горивото се увеличават!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бордкомпютърът изчислява разхода много лесно (и безпогрешно) по следния начин: в него като данни в паметта е заложен дебита на дюзата (количеството течност) за единица време. Компютърът знае през различните режими на работа на двигателя (във всеки един момент) за колко милисекунди се отваря дюзата. Оттам е лесна математическа операция да умножи (по четири) - и готово - разходът (моментният) е налице. Средният се пресмята пак толкова лесно и толкова точно като общия се раздели на броя изминати километри. Машинката е безпогрешна именно поради простотата на метода.

 

Разликите в отчитането идват най-вече от температурните разлики при зареждане на бензиностанциите, от различното количество въздух, останал във гърловината на резервоара ( :mrgreen: а понякога и от "честни колонки" :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колеги-много искам някой път да ми направите демонстрация как във Софето с този трафик(1ва,2ра ,3та от мен да мине) ви стига толкова разхода.

 

Моята пък под 8 не пада зимата градско!Особенно с този сняг-няма да е проблем и 10 да стигне!!!

Виж извънградско си е друга бира! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моят маршрут е 17км и като тръгвам от вкъщи разхода е космически, защото кисна в задръстване, но след това излизам на Цариградско и в крайна сметка средният е доста нисък. През зимата с пуснати светлини и парно в пиковите часове ми е около 8 и малко. През лятото по същия маршрут ми дава 6.5 (това е на Фабията). За Октавията още нямам статистически данни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моя компютър също показва точно,не съм го засичал до грам,но +/- 100гр е верен.Сега в снега и като побрамчава и на място моята стигна 9,0л градско,лятото с климатика повече от 6-6,2 не вдига

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ами и аз съм с Фабия 1.2 бензин- зимата я карам всеки ден на кратки разстояния/все студен двигател/ - разхода си е 9-10/100 .

Лятото без климатик градско 6/100.

Извънградско - малко зима 5.5-6,5/100, лято без клима 4.6-5.5/100

Данните са по компа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.