Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли Octavia II DSG с оптичен RS пакет


allroad

Recommended Posts

Здравейте, мисля да си купувам новата Octavia, но бих искал да е автоматик. Много ми харесва обаче и RS и не знам дали е възможно да се направи 2 в 1 - 140 к. с. DSG + пълен RS пакет - външен и вътрешен. Този въпрос не мога да го задам в ЕТ, защото може да е повече от абсурден. Ако някой знае, нека да пише. И още нещо - в mobile.de всички сносни RS-ки са около 24 EUR. Колко данъци и такси се дължат, ако си я внеса директно от там? Тук стартовата цена за комби е 48 лв., но все пак е доста "оглозгана" в сравнение с тези в Германия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм те разбрал правилно искаш да си вземеш "нормална" (те всички са ненормални де :D ) Октавия защото искаш DSG, но искаш да изглежда като RS. Веднъж пред ЕТ Пловдив имаше една червена, която изглеждаше почти 1:1 с RS (предницата беше малко по-различна) и аз си помислих, че е RS, но се оказа, че е 2.0 TDI, с всички екстри (кожи-можи) и оптичен пакет като на RS. Аз изобщо не знаех, че има такова нещо, но изглеждаше перфектно! Към 2-3хиляди май струва пакета. Конфигурираш си колата както искаш (DSG и каквото там ти харесва) и си слагаш оптичния пакет. Защо не питаш в ЕТ? Нали това им е работата, все пак става въпрос са доста скъпа кола, ако не ти обърнат внимание ще ги првиш на парцал и тва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си ме разбрал. 170-те коня не ме изкушават толкова много. Тях мога да ги добавя и с един чип. Но автоматика е голям +. За външния вид на RS няма какво да коментирам. Безупречен е! Наистина може да попитам в ЕТ. Макар така колата да става доста скъпа и разликата с едно Audi А4 Avant вече е доста малка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си ме разбрал. 170-те коня не ме изкушават толкова много. Тях мога да ги добавя и с един чип. Но автоматика е голям +. За външния вид на RS няма какво да коментирам. Безупречен е! Наистина може да попитам в ЕТ. Макар така колата да става доста скъпа и разликата с едно Audi А4 Avant вече е доста малка...

 

:? Чипа е хубаво нещо, ама трябва да се мисли за мазане, охлаждане, турбо, амбриаж, които са направени за по-малко магарета, както един колега се изразява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,защо питаш такива"въпроси"!

Отиваш в ЕТ-поръчваш си Шкода с ДСДжи кутия и казваш искам я с РСовите брони и тн.Парите правят чудеса!Какво има толкова да му мислиш.Има ли,няма ли?

Като си дадеш поръчката-няма как да не ти я изпълнят като им плащаш.

Справка-Опел си предлагат ОПЦ пакета на всяка Астра тип 3врати,срещу около 2,5-3хил Евро(брони,седалки и тн).

Един познат има такава дизел 120кончета-отсрани пише ОПЦ лайн и 1-1 като ОПЦ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли принципна разлика в мотора? Тук четох, че този със 170 к.с. е по-тих, по-култивиран и т.н.

И все пак да попитам отново - как стои въпроса с внос от Германия, например. Дължи ли се ДДС и някакви по-големи такси?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Това е спортния пакет.Разлика между двигателите има-170те коня са с пиезоинжектори.Внос от Германия не бих правил,въпреки по-доброто оборудване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ходих в ЕТ и ги попитах за DSG с RS пакет. Показаха ми нещо подобно, но не беше точно същата кола. Броните не са същите (поне предната), фаровете също, маската и т.н. За салона казаха, че този на RS е строго индивидуален и не може да се поръчва с други модификации. Жалко. На въпроса ми кога влиза Common Rail и при Skoda, всички дружно вдигнаха рамене. Не знам дали наистина не знаят, или просто имат някаква квота за разкарване от PD. Не, че е лоша помпата, но ми се иска да видя за какво точно VW са хвърлили близо 2 млрд. евро за разработки по новите си двигатели. А и щом направо на Audi ги монтират, едва ли ще са лоши. Още не съм се отказал от RS, но ще видя дали ще я прехвърлят с Common Rail...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.