Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газов Инжекцион и Борд. Компютър


Boomster

Recommended Posts

Последно време са ме налегнали едни еретични мисли. Газова. Понеже с тези задръствания колата ми харчи по 13-15 л. бензин градско(очакванията ми бяха 9-10) започвам да си мисля за газов инжекцион. Маршрутът ми е такъв че няма начин да не се набутам в някое задръстване, а и няма изглед към това те да намалеят.

Едно от основните неща които ме притесняват е работата на бордовия компютър след инсталирането на газ. инжекцион. Ясно че средният разход, както и колко км. мога да измина с количеството бензин в резервоара не са ми толкова важни като данни. Най-много ме притеснява темпомата, защото никак не ми се ще да се лиша от тази благинка.

 

Някой може ли да каже нещо по-конкретно по въпроса?

Предварително благодарско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпомата няма нищо общо. Няма да имаш проблеми с него. Мисля, че единствените негативи, които ще имаш ще са неточно измерване на моментен и среден разход, както и понякога ще ти казва, че нямаш бензин въпреки пълния резервоар.

 

П.П. Много лакома ще дойде. Или наистина влизаш в тежък трафик. Моята гори 8,5 - 9 градско сега, а лятото още по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори 7.х - 9 само през уикенда или при средна скорост около 30км/ч. Иначе през седмицата средната скорост с която се движа е 12-15 км/ч. При това положение не виждам как може да ми гори 8.5-9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш никакви пробеми с бордкомпютъра. Тя колата (компютъра) не знае, че работи на газ. Точно това е смисъла на понятието "газов инжекцион". Има си отделен комп (газов), който се "захранва" от бензиновия (и то не бордовия, който ти дава разни информации по табото, а основния, т.нар "горивния"). Захранва е много общо понятие - дъго трябва да пиша. Смисъла не е точно захранва, а дава информация (показания на ламбда сонда /бедна-богата смес/ и импулси на инжекторите) Газовия комп "преизчислява" времето на отваряне на газовите ижектори и спира бензиновите. Нищо повече. Даже (при правилна настройка) показанията за моментен и дневен разход ще са ти същите както и на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен Нубирата ми гои 12-12,5градско и мисех за газов ама хора който монтират/мой приятели /ми казаха че ще я осакатя и после проблеми големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прави сте, много проблеми тая газ :( 120-ката 9 години се кара на газ- горкия двигател :cry:

Фелицията тя по-рано предаде бого дух :cry: мисля да я предавам за старо желязо тея дни :(

Колягата боби, защо си купува нова кола - еми старата вече не става за нищо - с тая газ :( шибана работа :cry: :cry: :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, хората карат бентлита на газ, вие за некви си шкоди тук се припирате дали щели да бъдат осакатени :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, хората карат бентлита на газ, вие за некви си шкоди тук се припирате дали щели да бъдат осакатени :mrgreen:

5лв давам да го видя :mrgreen:

 

На английската кралица лимузините дето и возят кралското четирибуквия са на газ. В неделя си чакам петте лева в родопската :mrgreen: ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
абе, хората карат бентлита на газ, вие за некви си шкоди тук се припирате дали щели да бъдат осакатени :mrgreen:

5лв давам да го видя :mrgreen:

 

 

Майтапа - настрана. По-миналата година ВИДЯХ НА ЛУКОЙЛА НА ГРАДИНА БЕНТЛИ (ново, бяло) ДА ОТВАРЯ ЗАДНИЯ КАПАК И ДА ЗАРЕЖДА НА ГАЗ-КОЛОНКАТА. Жена ми и брат и са ми свидетели. Очите ни станаха на чинии. Отдавна мислех да го споделя този случай - и ето сега - удобен момент...

Пълначката я беше наврял в багажника - 100% го е било срам да я "изкара" на бронята :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

П.С. А от Бентлито излезе такъв наточен младеж, че само ланецът на врата му тежеше сигурно колкото волана на Колата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се колебай ами слагай газовия инжекцион на него това му е смисьла

да ти харчи газ колкото ти харчи на бензин изобщо не бърка другата електроника и не по малко важно е че това гориво е екологично чисто

а и схващането че по-бързо ти скапва мотора нее вярно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Тук напълно подкрепям skodera!

Точно и на място.

Слагай и не се притеснявай за нищо, няма да сгрешиш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен дали не е малко късно - от есента се очаква над 20% скок в цената на газта, та може дори да не успееш да си избиеш вложените средства дотогава. Но като приемем, че бензина и той ще расте все пак има смисъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от есента се очаква над 20% скок в цената на газта

 

Това пък откъде го разбра, каква е причината за такова очакване?

Аз уж гледам новини, чета и в нета, пък никъде не съм срещал индикации за такова увеличение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.