Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia RS - дизел VS бензин


collin

Recommended Posts

Здравейте. Току що се регистрирах във този форум поради простата причина че се колебая на бензиновата или на дизеловата версия да се спра .... Предварително оценявам високо съветите ви! Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да добавя още малко по-специшична информация от която съм заинтересован: 1) реален разход на гориво за двата модела 2) възможности за силов тунинг на моторчетата - нещо изпитано в страната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се интересуваш предимно от вървене, не толкова от разход на гориво. Ако е така - взимай бензинката. За спортно шофиране ще ти допадне повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип след като се поразработи колата разхода, който дават по документи (каталози) е приблизително реален, като естествено зависи от стила на каране, гориво, атм. условия и т.н. Можеш да очакваш по-висок в града (ако караш в София особено), инче извън града няма проблеми. Ама ти ако стоиш в софийските задръствания едва ли ще си вземеш RS точно 8) С 2 думи - може да се вярва на каталозите за разхода. И поздравление за избора!!!

http://ws.skoda-auto.com/download/eng/m ... _RS_en.pdf - каталог за Октавия РС

 

И малко офтопик ще си позволя - евала на колегата Mishelle, има дизелов автомобил (сериозен при това), винаги страстно защитава дизела (и аргументирано), но тук в дадената ситуация изказа адекватно и безпристрастно мнение. Поздрави от мен! Ако всички правят така форума ще е още по полезен. smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко караш годишно? Ако е под 30к взимай бензинката. Ако е повече дизела. Като вървене разликата е малка, като разход за гориво голяма.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни ЛС на werz - той има бензинка и много я хвали. Отзивчиво момче е и предполагам ако има време може и да ти направи демонстрацийка на живо. Онзи ден видях дизела в ЕТ. PD мотора е доста по-тих от обикновените. Дилърът ми поясни, че има два балансиращи вала и филтър за твърди частици, затова е така тихичка (верно, направо "шепнеше")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми беше харесал един Сеат 170 коня PD и мислеше да го купува. Та аз поразпитах в сервиза (приемчиците са приятелчета) и ми казаха, че имат сериозни проблеми с филтъра за твърди частици. Дизела има яко гняс вътре, особенно зимата, и заради това се запушва DPF-a много бързо.

 

Иначе аз го карах Сеата на тест и вървеше много добре, а беше доволно голямо купе (Altea XL Freetrack) и 4х4 с халдекс.

 

Попринцип винаги бих препоръчал дизела, ама засега с гнясавия дизел незнам как ще се разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както каза колегата ПРР-в зависимост какви километри минаваш на година,може да се определи дали дизел,или бензин ще ти излезе по на сметка.Ако това не те интересува а вървежа.Бенизна си е бензин(звук и тн).

Бензина има и още едно предимстви-повечето фирми за тунинг в БГ имат (имаха поне за 1.8Т на старата РСка) готови китове за туниг,следователно след като изтече гаранцията по-лесно ще я тунинговаш.

170коня дизел са си мн добре мен ако питаш.И разликата в около 1 сек.(2,3-според werz) едва ли ще има голямо значение-все пак няма на 400м да се пускаш само с нея(предполагам).Важно е и задкормилното устройство..та ако минаваш над 30хилки годишно и не те буркат тези 2 секунди в ускорението(понеже пук те компенсират с разхода) вземи си дизела.

Изборът си е твой! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодарности на всички за инфото и мненията.

 

Досега везните се накланят към бензиновата версия ...

 

 

Остава още една нощ за размисъл... но по всичко личи че ако се появи червена /може и вече да има, но аз поне не съм забелязал досега/ съм аз :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червена ли каза? Червена!??!? Това е колата :mrgreen: На тая марка червеното много и отива! Виж мота красавица :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.