Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на втулки на носача - Решено!


vasil

Recommended Posts

Здравейте , налага се да сменя втулките на предните носачи, колата е Фабия 2002.

 

Дали бихте ми помогнали със някаква схема?

 

Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схема не ти трябва ами нови носачи :D Сега сериозно. Наистина ти трябват нови носачи. Втулките "по принцип" не се сменят, не се продават като отделна част, но ние естествено живеем в България и правим всичко. Така че най-добре намери някой сервиз който вече има опит с Фабиите и казвай после резултата. Успех. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако някой знае на Фаворита могат ли да се сменят втулките на носача или и те си вървят с целия носач???

 

Blackpearl-моля придържай се към темата.За Фаворит си има отделен раздел.При повторно разводняване мненията ще се трият без предупреждение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , налага се да сменя втулките на предните носачи, колата е Фабия 2002.

 

Дали бихте ми помогнали със някаква схема?

 

Предварително благодаря !

аз смених моите и 4-те .Твоите кой са за смяна?Задните са големи и са от Еуратек предните са малки и са на фирма "Бъртч"цял носачи от магазин в Пловдив е 88лв а в Еуратек около 150лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

email vasko_v_d@abv.bg

 

Втулките ги продават във всеки магазин. Купих си и четирите , цената им е 15 лв за бр.

 

Интересува ме дали трябва да се разкачи цялото магаре отдолу или има и по-лесен начин ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...
Еми да похваля втулките.

След 30 к км. едната сдаде багажа - разскърца се :(

Втуките са чешки.

Май не са най-добрия избор.[/quote

зависи как са монтирани-6 часа щом ги е сменял егати майстора ,ние кутия сваляме ,отваряме ,ремонтираме и слагаме за това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да похваля втулките.

След 30 к км. едната сдаде багажа - разскърца се :(

Втуките са чешки.

Май не са най-добрия избор.

Тоз майстор гладен ще стои щом за 6 часа сменя едни тампони на предни носачи на FABIA. А ти питали дали е сменял на друга FABIA тампоните.

Защото може да се е учил на твоят автомобил и за това да ти са се скапали толкова бързо. Има една - две тънкости при смяната на тампоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото може да се е учил на твоят автомобил и за това да ти са се скапали толкова бързо. Има една - две тънкости при смяната на тампоните.

А би ли споделил тънкостите!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си се занимавал е наи голямата тънкост. Има едни пъпчици на самите тампони които ти показват как да ги сложиш в конзолите. С подходящата скоба , с която да се вкара тампона 2та се сменят за около 40мин час.

 

п.п. Говоря за задните тампони(големите) на предните носачи. Таксита взеха да си взимат от нас щото се убедиха че са добри. Цената е около 18 лв. броиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от Еуратек, мисля че бяха около 35 лв. и двата. Но все още не съм ги сменил, майстора така рече, че им било рано още... :roll: Все пак аз не съм майстор, но поне се обурудвах с тях "ако потрябват.." :D

Да наистина има едни "пъпчици", аз се чудех за какво са, явно имало защо да са там :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следи си предните гуми да не започнат да се износват от вътрешната им страна ! Моята Фабиа като е купих беше с разбити тампони и гумите бяха оле-мале !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тези тампони на носача се набиват и избиват на преса. Ако твоя майстор ги е набивал с чук е възможно да е счупил тампона още преди да го е набил или докато го е набивал в носача. Мое мнение - смени си тампона на носача докато е време... но на друго място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези тампони на носача се набиват и избиват на преса. Ако твоя майстор ги е набивал с чук е възможно да е счупил тампона още преди да го е набил или докато го е набивал в носача. Мое мнение - смени си тампона на носача докато е време... но на друго място!
може и със скоба на място
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моите тампони на носача се разбиха и си купих от ЕВРО 07- не си купувайте от тях-майстора ми отказа да ги сложи с аргумента че най-много след седмица пак ще съм на същото дередже-иначе си купих от ЕТ по 15 лева и 30лв. за смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото може да се е учил на твоят автомобил и за това да ти са се скапали толкова бързо. Има една - две тънкости при смяната на тампоните.

А би ли споделил тънкостите!?

Penaower вече е обяснил , най добре при опитен майстор който е извършвал тази операция и има нужния инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.