Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спортни пружини Фабия!?!


Recommended Posts

Колеги искам да попитам..какви пружини да си сложа на моята РС-ка..

и може ли само пружини!?..т.е ще се отрази ли на амортесиорите!?.. Другия въпрос е с кой пружини колко надолу слиза!? 25мм !? 35 мм? 40 мм?.. :!: :?: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб 25мм ако ти се струват много?По добре нищо не пипай!

А за тези от И-бей-забравяш доставката която добре ще ти се отрази.И не на последно мясти-не може да си сирурен че ще станат.6Y е добре,но пише ФАбиа лимозина:) което ще рече седан-да са за 1и няколко кончета!

Моят съвет е да не експериментирасш-че евтиното ще излезе скъпо-а да си вземеш доказани неща! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с марки дето никой не ги е чувал.Марките пружини,които доминират sа Ейбах и ХР.Купувай продукти за РС,не за седани, комбита и тем подобни.Най-малко свалящото решение,което е евтино и качествено са пружини на Weitec или окачване на Weitec(110-300 euro)-сваля с 20мм.Тези мм показват,колко височина се сваля от оригиналното окачване,а не ма колко става колата!!!

Weitec-Bulgarien

 

Avtoteh Ltd.

134A Nishava str., 1612 Sofia

Bulgarien

Tel. +35 929461559

rumen_raykolesku@yahoo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ...мерси много за съвета колеги!!!.. незнаех, че в България ще мога да намеря качествени пружини!!! Ако някой от вас е купил от тук и може да даде кординати ...ще се радвам!!!

Между другото..ко ще кажете за джанти 17-ски от новата РС-ка на ауди!? :roll:

http://cgi.ebay.de/Orig-Audi-9x19-RS4-F ... dZViewItem

от този тип само , че 17 ски.. с гуми 205 40 на 17 ;) :!: :?: ..дали ще се отрази на колата!?..вървеж разход!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.Сега има много работи който оказват влияние.

Ама ти май малко незнаеш какво искаш.Първо бяха пруйини,сега скочи на джанти.Първо оригиналните джанти на Ауди РС едва ли са 5*100-трябва да са реплика.После трябва и гуми-задели си едни поне 3хилки,ако не взимаш оригинални джанти от ауди РС.

Какво значи дали ни харесват-3бона джантите-леко уникални-много ясно.Въпроса е на теб дали ти харесват-ти ще си караш колата.

Трябва да знаеш няколко неща!

Първо е колко е широка джантата.

Аз не вярвам да е за гума 205!

После едва ли тази 17ка ще е стане със 205?

Дали ще ти пасне междуболтовото растояние!

Има си калкулатор за тези работи.

Трябва да избереш джанти който да са по-леки от оригиналните,или поне не по-тейки.

Оригиналните на РСа тежат 14.5 с гумите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..знам какво искам!!! ...иска да слезе малко по-ниско.. но не прекалено да не закача..че няма да я карам само по Е79.. и джантите ми се иска да излезнат малко навън.. поне 1-2 см отзад и 1 см отпред...Другия вариант е да си направя фланци с по дълги болтове съотвветно. :!: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните на РСа тежат 14.5 с гумите!

Чисто нова гума 205/45/16 тежи 9-10кг или 20-22либри.Най-леката джанта в масово производство в тоя размер ОЗ ултралегера тежи 6.71кг.Не ми е ясно как ще тежат 14,5,ама изобщо :mrgreen: .За справка tirerack.com.Шкода дават за Фабиа РС,че една джанта тежи 9кг-8.940

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за зимата като си сменях джанти/гуми и като си пренасях летните джанти с гумите на тях ги носих с две ръце и ми се сториха бая тежички...повечко от 14.5 килца. А и доколкото знам,като сложиш по-голям цолаж джанта и по-голяма гума съответно, колата ускорява по-бавно заради по-големия радиус на колелото (ако не е така ме поправете)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи диаметъра на колелото е хубаво да е близко до константа.При увеличаване на размера джанта се намаля височината на гумата.Има един термин обаче-подресорна маса.Добавянето на 1кг подресорна маса има ефекта на 2кг надресорна, що се отнася до спиране и ускоряване.Най-леката 16ка дето я знам е Racing Hart CP-035r,изключвам

DYMAG и тежи 4.9кг.Най-леката стриит гума е Дълноп СП9000/Тойо Т1/С.Та ако се намери Дънлоп -17лбс е,при нормална 205/45/16 над 20,имаме олекотяване от гуми 25кг,тоест при ускоряване и спиране -50кг от колата все едно.При завиване ефектът е брутален,заради намалената сила действаща от колелата върху окачването F=m.a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz-не мислиш ли че аз съм ги теглил-не говоря наизуст-като някой хора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам,човек не е безгрешен,все пак ползвам информация от Шкода и Бриджстоун и се надявам,че е коректна.Аз лично съм мерил джантите и резултатите паснаха перфектно-я свали едното колело и го претегли на свестен кантар,че съм силно озадачен :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако в столицата се намират несвестни кантари-при мен нещата не стоят така.

Едва ли износената Континенталка(все оше има 5-10хилки хляб в нея) ще и е отнето толкова от теглото и?

Аз не гледам кой какво пише в интернет-а съм на принципа ОКО да види,ръчичка да барне. :)

Да приемем(само да приемем) че кантара има някакво отлконение-колко ще е то-да не мислиш че ще е повече от 0.5грама.

Да приемем твоята теза-износването на гумата (има няма някъде около 1 кило да го сложим-макар че и това е много) и кантара 0.5 -стават 16-пак кавам по-твоята теза.

 

А моята теза И АЗ СЕ ПРИДЪРЖАМ КЪМ НЕЯ<ЗАЩОТО СЪМ ТЕГЛИЛ НА СВЕСТЕН КАНТАР-излиза 14кила и 500грама джанта 16ка на РС с гума 205/45 Конти Спорт Контакт2

Поздрави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш-ти си спецът по повечето въпроси.Ако беше всичко ровене и изкарване на теория от интернет...... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш-ти си спецът по повечето въпроси.Ако беше всичко ровене и изкарване на теория от интернет...... Wink

16,250кг-помолих едно момче да ги премери.Моля модераторите да затрият ненужното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля модераторите да не се съобразят с моят пост с 14.5,а от тук нататък с постовете на werz-понеже явно той като пише си вярва доста!

 

От тук нататък предлагам само постовете на Werz да се приемат като 100% истина,а на другите колеги да се трият.Моля изтийте ми постовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми обясниш,за какво спориш?Пък и даже ми се обиждаш,че те хващам,че говориш глупости!Ама това човек да признае,че е сбъркал не е много лесно.Незнам за какво се занимавам с глупости,като знам,че съм прав!Даже реших,че аз съм сбъркал,та занимавах едно приятелче.Англичани и софиянци сме със сбъркани кантари

http://www.briskoda.net/forums/fabia/fa ... hts/60997/

 

Извинете ме за глупавия изблик на нерви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващал ме да говоря глупости.Айде като си много отворен-утре вечер съм в Софето.Ще отидем до колегата dundi67(на него продадох джантите)-ще вземем джантата с гумата и ще я претеглим къдетпо кажеш!Обаче ако излезе 14.500........айде няма да казвам!Аз тез неща да не мислиш че ще се занимавам да си ги измислям да се правя на интересен.Аз от нещо което не разбирам,не изразявам мнение.не само в нета да чета и да паствам без да си асимилирал нищо!

Първо моето момче аз за разлика от теб не гледам в ИНТЕРНЕТ!

Второ колегата dundi67-който е от София ги претегли и при него са 14.500 износена гума Континентал,а не Тойо!

занимавал приятелчета-пак само гледаш в нета и ми се правиш на голямия разбирач.

Трето-като си голям РАЗБИРАЧ-защо си счупи колата на няма и 5хилки а?И защо нямаше инфо от ЕТ а?Защото не можеш да се държиш като човек-само на разбирач се правиш-аз защо имах инфо преди теб а?Знаеш ли че кат те видят-не им се занимава с теб.Може да си отзивчив към колегите-ЕВАЛА-ама дръж се малко като човек-по-спокойно-кво като караш Окти РС-то зад нейния параван-пак ще ти лъсне изтинската същтност!

Аз да си призная че съм сбъркал-я ми прегледай постовете-имало е случай в който съм бъркал и съм написал с главни букви-СБЪРКАХ,Извинявам се на колегите(в частност).

На теб не ти дължа никакво обяснение-щото си само един клавиатурен чатър-само много разбираш-тез джанти кви били,онез гуми-а НИКИ с РСа те пукна на Бояна-дето си големия разбирач и карач със СТОК РСка!

И като идвах във Софето,защо не се показа да се пуснем-като ви предизвиках-нали аз говоря глупости.Никой не дойде.Айде Votolom ми беше ясен-неговата кола има двеста коня,колкото моята има 300(той има само един чип-максимум и филтър-нали са му вдигали капака-ни кулер,ни турбо)!Но ти поне няма от какво да се притесняваш-200к ти е колата!

Аз след като съм написал 14.500-значи е 14.500-пак казах на Джанта 16 РС с Гума Конти спорт износена!Ама въоибще не ми се занимава да ровя тук там да видя колко и какво е.Вади си ги ти статистиките!

Който не иска да вярва да не вярва-да те слуша теб!Аз никого не карам насила!

 

Ако си толкова голям мъж.Утре вечер съм в София-обади се-отиваме до колегата-вземаме джантата с гумата и я теглим където ТИ кажеш!

После да не се оправдаеш че не е било честно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дойда за свидетел!:mrgreen: Познавам лично BlackPearl и мога да му вярвам, че гумата с джантата наистина тежи толкова! Werz, защо толкова не ти се вярва, че наистина може тежи 14,500??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си толкова голям мъж.Утре вечер съм в София-обади се-отиваме до колегата-вземаме джантата с гумата и я теглим където ТИ кажеш!

 

да кажеш после резултата че ми е интересно кой прав кой крив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl
smile175
alx
рядко пиша сериозно. сега е такъв момент (ма пак не се знае) Cool

 

имам повече от 10,000 поста по разни авто форуми по света. и вярвайте ми като ви кажа че всеки форум го има нашия проблем. затова и ще напиша някои случайни мисли по въпроса... мисля че може да спести много нерви на някои фенове Smile

 

на нета всеки може да е каквото реши да бъде и не е задължително изобщо да има нещо общо със реалноста- мога да дам за пример себе си Wink от там и лични нападки и обиди са безсмислени защото само глупавия може да реши че "трупа точки" като привидно излезе победител във такъв спор

 

като резултат всеки спор е безсмислен. малко неща могат да се проверят и със това се злоупотребява редовно. от там и да ти образува нерви е признак на дребнавост общо взето.. или нямане на друга работа... не знам кое е по-лошото Smile

 

знаейки горното, повечето интелигентни (или опитни) форумци не се впускат във спор. никога. още по-рядко във обиждане (на каквато и да е било тема). впускат във дебати, но никога от това което пишат не можеш да си извадиш извода че мислят другия за тъп. РЕСПЕКТ е ключовата дума. запомнете. дори когато знаете че не можете да уважавате някои... дайте си сметка че дори в момента да карате 1200 коня автомобили които са дълбоко във 9те секунди някога сте започнали със "трабанти"... помислете върху това.

 

дебата е когато всеки си казва мнението и се обосновава. без нищо лично вложено. факти. лични мнения. и се казват по веднаж. форума е писмен- нищо не се губи Wink

 

във нета е много лесно да излезеш заблуден или всичко-знаещ. уви- в повечето случай това е грешно (виж по-горе за реалноста). от там и последващото мерене на пишки е глупаво и нереално.

 

винаги ще има хора които не са съгласни с тебе. житейски факт. когато не ти зависи хляба и здравето от тях- правиш опит да ги убедиш във каузата си и като не стане- продължаваш. живота е кратък да си губиш времето със глупости.

 

трябва да умееш да гледаш темата за дискусия като учебник.. като видиш че се е изчерпала- затвори я или помоли да се затвори.

 

на уличните гонки всичко се случва. затова и може да си кажеш впечатленията от състезанията, но да се спори за това е.. глупаво. като се почне от това че шофьорите може да са били на 2 ракии и се свърши със това че може да са си сипали кофти бензин... не случайно хората залагт пари по тях- защото са непредвидими в една или друга степен

 

много е важно да знаеш кога да отстъпиш. примерно като прочетеш нещо и ти кипне и си помислиш "бе тоя смотаняк на мене ли ша са прави на голямата работа?!" ... може да е време да загърбиш темата и ако няма какво конструктиво да кажеш- да си замълчиш... няма нищо лошо- съвсем сериозно. хората които разбират ще го оценят. другите- чети по-горе за другите Smile

 

и още нещо- всяко обобщаване от типа "коли ххххх са по-лоши от ууууу" или "еди коя си марка е лоша" е признак на ниска автомобилна култура (да не кажа житейска щото това важи във много по широк план)... не носи никаква информация и е само претекст за започване на още по-безсмислена размяна на комплименти... изключения винаги има- те са завоите на мисълта - ако не беше така живота щеше да е логичен, предсказуем и като цяло - заучено положение. не е . прайте си изводите Cool

 

ми това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до BlackPearl : Приятелю, имам чувство, че някви комплекси избиваш, кво съм ти казал аз,че ме набъркваш в безмислените си спорове. Капака ми били вдигали, ти виждАл ли си на купра турбото,различава ли се от твойто,кво искаш да се види под кората,за кво си мислиш,че само ти тука разбираш от нещо. Кво си правя по колата няма да споделям тука вече. Ти какво си се разпушил все едно 911 турбо караш. Това,че идваш веднъж на няколко месеца до софия,не значи,че всички ще можем с теб да се съобразим ! И ако искаш да знаеш на срещата в бояна щом werz е вкарал 3-та ги е дръпнал другите ! Това ми го каза huko, който беше в една от онези RS-ки...като си толко напред с материала ходи по срещите на клуб порше,кво се занимаваш тука !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.