Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво мислите за дневните отчети които искат в някои фирми


FAV135

Какво мислите за дневните отчети които искат в някои фирми  

11 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Какво мислите за дневните отчети на дейността, които искат в някои фирми.

Много от нас работят в сферата на IT и се сещат за какво става дума - попълване на някакви щуротии, с които уж горните нива на управление да могат да си планират дейността. Напоследък това нещо се засили в България - не е ясно защо - но се предполага че копират някакъв "западен опит" - обаче ксерокса им нещо е нефела..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че отчетите са полезни, особено за IT бранша, но с някои условия.

1. Отчетите трябва да ги следи прекия ти ръководител, не някой на "горно ниво", защото в повечето случаи не е наясно с какво се занимаваш.

2. Ако нямаш работа (често се случва, например чакаш някой колега да ти прати нещо). Какво пишеш тогава? Чаках Пешо?

Тези отчети, съчетани с ежеседмични оперативки (мийтинги, срещи), определено повишават производителността на хората. Както се казва, не ти е работа сам да се юркаш :mrgreen:

 

Последното което чувам от колеги от други фирми, е някаква технология за разработване на софтуер, при която правят релийзи на всяка седмица или две. Е това до колкото съм видял е максимума на производителността (е, и на натоварването, но все пак си получаваш заплатата за да свършиш нещо).

 

В крайна сметка мисля, че има фирми и фирми. В едни отчетите ще бъдат използвани за по-добра организация и повишаване КПДто на хората, в други ще са поредната българска щуротия ;)

 

Едит: Я кажете кой къде работи, ако не криете по някаква причина. Аз съм в Сирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак дневни - някак си излишно губене на време и смучене от пръстите, и излишен спам.

Всяка сериозна фирма според мене има такава организация и във времето я подобряява.

В комбинация със да кажем седмични срещи и промяна в планинга и контрол работата става.

 

Seeburger - не правим бургери и сандвичи.

Business Integration Software

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо против.

 

ИТ специалистите, имат работен процес, подобен на този на пилотите: часове скука, прекъсвани от мигове на паника :)

 

Трудно е да обясня на колегите си не-ИТ, че ние работим, не само когато ни викат. Общо взето, работа може да няма 2 дена, а после 2 дена да се виси до 1 през нощта. И какво излиза в такъв случай? 2 дена аз си мързелувам, а когато ми е натопорчено, трябва да седна и да пиша какво правя, вместо да си свърша работата. Нелепо е.

 

Това може би наистина е приложимо за чиновници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Отчетите трябва да ги следи прекия ти ръководител, не някой на "горно ниво", защото в повечето случаи не е наясно с какво се занимаваш

 

Що за ръководител ???

 

 

 

Значи ти си в Сирма? Предлагаха ми - и май добре, че не отидох, все пак писането на разни бумаги е нещо което ти отнема време, а и се чувстваш като роб - не ме кефи - но май само аз съм на това мнение, така че ще си трайкам в ъгъла

Поздрави,

;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG - взе ми думите от устата - тъкмо мислех, че съм единствен, а иначе всичките ми познати извън форума негодуват от тия приумици..

 

Това е голяма загуба на време - обикновено в БГ-фирмите един човек работи - 10 го гледат. Е - те тия 10 - се събират и решават дай да вземеме да го контролираме и организираме тоя единия а-ма-ха. Това се наблюдава в момента. Може и да съм много краен, ама тва е положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил съм и от едната страна (тия дето пишат) и от другата (тия дето сикат да се пише). ВЕрвайте ми - трЕбе си! Не че това е панацея, но помага. Особено на тия "по-горе"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Отчетите трябва да ги следи прекия ти ръководител, не някой на "горно ниво", защото в повечето случаи не е наясно с какво се занимаваш

 

Що за ръководител ???

 

 

 

Значи ти си в Сирма? Предлагаха ми - и май добре, че не отидох, все пак писането на разни бумаги е нещо което ти отнема време, а и се чувстваш като роб - не ме кефи - но май само аз съм на това мнение, така че ще си трайкам в ъгъла

Поздрави,

;))

 

Имах в предвид отчетите да ги следи прекия ти ръководител, а не ръководител 2-3 нива над теб.

В Сирма не пишем такива отчети:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Отчетите трябва да ги следи прекия ти ръководител, не някой на "горно ниво", защото в повечето случаи не е наясно с какво се занимаваш

 

Що за ръководител ???

 

 

 

Значи ти си в Сирма? Предлагаха ми - и май добре, че не отидох, все пак писането на разни бумаги е нещо което ти отнема време, а и се чувстваш като роб - не ме кефи - но май само аз съм на това мнение, така че ще си трайкам в ъгъла

Поздрави,

;))

 

Имах в предвид отчетите да ги следи прекия ти ръководител, а не ръководител 2-3 нива над теб.

В Сирма не пишем такива отчети:)

 

Е - точно де - какъв е тоя ръководител, който не знае какво правиш, не може да си поговори с тебе? Не те знае що за човек си??. Аз бих се отказал да съм ръководител на хора на които не мога да разчитам.. Може би затова не ставам за ръководител ха-ха ;)) А тия отчети са нещо като инструмент с който ръководителя се прави на такъв, когато не е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ви кажа...

Според мен това нещо трябва да се прави и обратен ред.

Мениджъра да дава на подчинените си задачите за седмицата и после да им иска отчет, но всеки ден да пишеш от колко до колко си ходил до тоалетната и колко букви на клавиатурата си натиснал и колко и какви команди си написал е пълна глупост!

Аз на моите хора немога да им дам подобно нещо да си губят времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.