Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

осветление на табло на фелициа


nikilmahoni

Recommended Posts

изчезна ми осветлението на арматурното табло на Фелициа 1.3 мпи.

Въпроса ми е има ли предпазител само атматърното табло или трябва да го разглобявам и нещо по него е станало. И друия ми въпрос е само на щипки ли се държи таблото, трябва ли да откача киломертажното жило ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книжка към колата нямаш ли, в която да са нарисувани предпазителите и да пише кой за какво е? Ако нямаш найстина в раздел Литература има предостатъчно, за да си отговориш сам на въпроса, вместо да чакаш на готово.

 

Колкото до таблото, то ще си покаже като тръгнеш да го сваляш. Логично е ако има жило да трябва да го откачиш от таблото, не мислиш ли?

 

И накарая ние не сме от Канал 2001 да гадаеме, нито хвърляме боб, за да ти кажеме какво точно е станало с ТВОЕТО табло, защото отговора си е в него или около него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е схемата на свързване на таблото:shema%20tablo.jpg Никъде не се вижда предпазител, но това не означава, че не е вързано към някой друг - на светлини, габарити или кой знае къде...

А иначе таблото се разглобява, като развиеш винтчетата, които са под капачето в ляво на таблото, както и тези, под горните въздухопроводи в дясно (под капачето на врътката за регулиране на потока въздух са). От горната страна панелът е захванат с 2 скоби, а от долната е на щипка. Най-гадното е откачането на жилото, което при мен е на щипка, но за която операция трябва да имаш много тънки ръце.

ето и картинки кое как се прави (на страници 90-1 до 90-7): http://hamsia.no-ip.org/literature/Feli ... %20RUS.pdf

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо много благодаря, оправих ги !!!
:smt017
ГОлям зор видях докато сваля киломтража и след това докато си го сглобя .
Ти питай Евгени - The Best Forman - колко е псувал моето табло, че го е разглобявал четири (засега) пъти :lol:

Какъв се оказа проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aх ти Владо - готованец такъв :mrgreen: аз още от третия път вече сам си го свялам и монтирам таблото :P

Интересно наистина, какво се е било разкачило, та да изгаснат всички крушки вкупом, предполагам масата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.