Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата Фабия


diksokov

Recommended Posts

Извинявам се ако това е обсъждано вече, но искам да ви попитам за тая количка следното. Значи предстои закупуването на такава ниво амбиенте за сестра ми с най малкия двигател 1,2 бензин. Та това не е ли прекалено малко за тази количка че и с климатик? Колата ще се кара предимно градско в провинцията. И ако се купи в брой може ли да се договори отстъпка? Мерси предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако това е обсъждано вече, но искам да ви попитам за тая количка следното. Значи предстои закупуването на такава ниво амбиенте за сестра ми с най малкия двигател 1,2 бензин. Та това не е ли прекалено малко за тази количка че и с климатик? Колата ще се кара предимно градско в провинцията. И ако се купи в брой може ли да се договори отстъпка? Мерси предварително на всички.

взимай двата вала и търси 2-бона от цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабичка е, колега. Хеле, ако сестра ти пусне климатика, все едно, че някой е хванал фабийката за ауспуха и я дърпа назад по време на движение. Определено не става да ходиш на Ф1, но по-добре остави това за Шумахер. Инак разходът е приличен, а и сега комай има промоция за 1500 лв. назад. Абе, щом е фабийка, независимо каква - вече си на кяр ... ;) Така че, бъди рахат. Купувай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще спомена, че през 98 карах Ибиса - 1000см2. Тя е същия клас като Фабията. Двигателите сега са по-добри отколкото преди 10 години. Не че беше състезателна, но въши добра работа. Особено за градско в провинцията. Виж за разхода не съм съгласен - двигателат е малък и по-често работи в режим далеч от оптималния. Но пък и аз бях на 23г. и все бях пръв на светофара....Мисълта ми е, че с климата не очаквай да ит гори 5/100 градско

Нещо около 7 май е по-реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал, че 6 волтовите вървяли по-добре от 12ките... Иначе се стрелкат тия малолитражки, аз съ оставал изненадан няколко пъти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи идеята не е да върви кой знае колко много, а дали двигателя е надежден, че тези 3 цилиндъра мен ме притесняват. За разхода ми е ясно че няма как да е под 7-8. И ако някой знае долу горе за какви отстъпки да се пазаря при покупка в брой ще съм му много благодарен, ако могат да се изпросят допълнителни екстри за същата цена също е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е надежден двигателя е доста относително понятие. По принцип трицилиндровите (включително и дизелите) не гонят надеждност, а ниска цена и икономичност. Говорил съм с хора от ЕТ и според тях до 100 000 - 150 000 км не би трябвало да имаш особени проблеми с моторчето. Мисля си, че варианта 1,2 70 коня е по-добър от този с 60, а разликата в цената е минимална. Иначе отстъпката, която можеш да спазариш е в рамките на 7-8 %, имай предвид обаче, че в момента Фабиите са на примоция с отскъпка 1500 лв. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извиняват колегите с такъв двигател,но за мен двигател по-малък от 1.4 си е пълна глупост!А за наличието и на климатик няма какво да говорим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал, че 6 волтовите вървяли по-добре от 12ките... Иначе се стрелкат тия малолитражки, аз съ оставал изненадан няколко пъти!

 

А?От КОКО КРа-да не станеш КОКО 6 вто(6v)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, ти скоро май не си гледал гонките от Соколски 2007 :mrgreen: . И съм Коко SR-a ! :P

 

Иначе по темата: Аз не бих разчитал на 3 цилиндровка :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупихте се да ги плюете тези двигатели :D

 

Карам такъв вече две години и съм супер доволен. Перфектен е за града! Извън града с 3-ма души и климатик нямам проблеми с изпреварването.

 

Всеки, който е карал Фабия с такъв двигател е останал приятно изненадан, така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ КАРАМ СЕАТ IBIZA 2004 1,2 12V С ДИРЕКТНО ВПЪСКВАНЕ НА ГОРИВОТО ! НЕЩО КАТО fsi 1 ПОКОЛЕНИЕ НЕ ЗНАМ ДАЛИ НА skodata Е СЪЩИЯ МОТОР НО СЪМ БЕЗКРАИНО ДОВОЛЕН ! РАЗХОД ОТ 5 ДО 8 МИ ДАВА ПРИ СКОРОСТ 180 ПО gps ТОВА Е МАКСИМУМА ! ЗА СПИДОМЕТЪРА НЕ ГОВОРЯ ЗАЩОТО ДАВА ГРЕШКА НА 2800 ОБОРОТА ВАДИ ВЪРТЯЩИЯ МОМЕНТ АБЕ СТРЕЛА Е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ КАРАМ СЕАТ IBIZA 2004 1,2 12V С ДИРЕКТНО ВПЪСКВАНЕ НА ГОРИВОТО ! НЕЩО КАТО fsi 1 ПОКОЛЕНИЕ НЕ ЗНАМ ДАЛИ НА skodata Е СЪЩИЯ МОТОР НО СЪМ БЕЗКРАИНО ДОВОЛЕН ! РАЗХОД ОТ 5 ДО 8 МИ ДАВА ПРИ СКОРОСТ 180 ПО gps ТОВА Е МАКСИМУМА ! ЗА СПИДОМЕТЪРА НЕ ГОВОРЯ ЗАЩОТО ДАВА ГРЕШКА НА 2800 ОБОРОТА ВАДИ ВЪРТЯЩИЯ МОМЕНТ АБЕ СТРЕЛА Е !

приятел научи се да пишеш с малки букви най-накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ КАРАМ СЕАТ IBIZA 2004 1,2 12V С ДИРЕКТНО ВПЪСКВАНЕ НА ГОРИВОТО ! ... РАЗХОД ОТ 5 ДО 8 МИ ДАВА ПРИ СКОРОСТ 180 ПО gps ТОВА Е МАКСИМУМА...

Стана ми смешно как си я засякъл тази скорост. Да не си объркал колата, в която си се качил :?: Я си отвори книжката на автомобила (ако имаш такава) или се разрови из Google за техн. данни на тази "стрела" - 70 коня, 112 Нм, ускорява за 14.2 сек от 0-100 км/ч и макс. скорост 170 км/ч. (а според някои руски сайтове - 165 км/ч) :!: Как засече 180 км/ч, след като дори производителя не е успял? По някое стръмно спускане ли? Не намерих инфо колко харчи при макс. скорост, но е повече от ясно, че тези 3 цилиндъра при тази скорост смучат поне 14 л/100 км... Тук има колеги с Фабии, с аналогичен двигател, които на извънградско, за даден преход, имат среден разход 11...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че трицилиндровия харчи доста при високи скорости. До около 130-140 е ОК, но после става непоносимо :D

 

ЗА максималната скорост - на Фабията и дават 160, но един колега от форума преди време беше споделил, че е направил 180...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, а баща ми направи 180км/ч с Фелиция 1.3 карбуратор!!! Не е пипана, 55кс..... Просто имаше дълго спускане (за справка по документи колата дига около 155км/ч). Как иначе да стане??? :evil:

 

Така че кой колко дигал - ВСЕ ТАЯ - описани ли са условията??? НЕ :!: Ми значи може да се е скрил зад някой тир на спускане и после да я е натиснал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно как успяхте да обърнете 2 конкретни въпроса в спор кой колко вдига с колата си и колко харчи. Та значи последно питане ако някой може да ми отговори от опит а не от легенди от рода на баджанак ми на свако му и тн. Кое е по добре 1,2 60 коня или 1,2 70? или директно да се ориентираме за 1,4 86? Пак уточнявам колата ще се кара предимно градско във В Търново и то около 10 000 на година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно как успяхте да обърнете 2 конкретни въпроса в спор кой колко вдига с колата си и колко харчи. Та значи последно питане ако някой може да ми отговори от опит а не от легенди от рода на баджанак ми на свако му и тн. Кое е по добре 1,2 60 коня или 1,2 70? или директно да се ориентираме за 1,4 86? Пак уточнявам колата ще се кара предимно градско във В Търново и то около 10 000 на година?

 

1.2 12 V 70 е много по -добър двигател , по - икономичен и малко по-мощен което е осезаемо ! аз ти предлагам този двигател ! аз съм много доволен ! успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно как успяхте да обърнете 2 конкретни въпроса в спор кой колко вдига с колата си и колко харчи. Та значи последно питане ако някой може да ми отговори от опит а не от легенди от рода на баджанак ми на свако му и тн. Кое е по добре 1,2 60 коня или 1,2 70? или директно да се ориентираме за 1,4 86? Пак уточнявам колата ще се кара предимно градско във В Търново и то около 10 000 на година?

 

1.2 12 V 70 е много по -добър двигател , по - икономичен и малко по-мощен което е осезаемо ! аз ти предлагам този двигател ! аз съм много доволен ! успех

Че ти нали си с 1,4 литра и 115 коня;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно как успяхте да обърнете 2 конкретни въпроса в спор кой колко вдига с колата си и колко харчи. Та значи последно питане ако някой може да ми отговори от опит а не от легенди от рода на баджанак ми на свако му и тн. Кое е по добре 1,2 60 коня или 1,2 70? или директно да се ориентираме за 1,4 86? Пак уточнявам колата ще се кара предимно градско във В Търново и то около 10 000 на година?

 

1.2 12 V 70 е много по -добър двигател , по - икономичен и малко по-мощен което е осезаемо ! аз ти предлагам този двигател ! аз съм много доволен ! успех

Че ти нали си с 1,4 литра и 115 коня;)

 

да с този двигател съм , но имам и SEAT IBIZA 1.2 12 V 70 h.p. 2004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ КАРАМ СЕАТ IBIZA 2004 1,2 12V С ДИРЕКТНО ВПЪСКВАНЕ НА ГОРИВОТО ! НЕЩО КАТО fsi 1 ПОКОЛЕНИЕ НЕ ЗНАМ ДАЛИ НА skodata Е СЪЩИЯ МОТОР НО СЪМ БЕЗКРАИНО ДОВОЛЕН ! РАЗХОД ОТ 5 ДО 8 МИ ДАВА ПРИ СКОРОСТ 180 ПО gps ТОВА Е МАКСИМУМА ! ЗА СПИДОМЕТЪРА НЕ ГОВОРЯ ЗАЩОТО ДАВА ГРЕШКА НА 2800 ОБОРОТА ВАДИ ВЪРТЯЩИЯ МОМЕНТ АБЕ СТРЕЛА Е !

 

Да не би колата да е SEAT, а гумите ти да са CEAT? :roll: И не разбрах при 180км/ч разходът 5 ли е или 8? Че ако е 5 да си взема и аз две такива....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупихте се да ги плюете тези двигатели :D

 

Карам такъв вече две години и съм супер доволен. Перфектен е за града! Извън града с 3-ма души и климатик нямам проблеми с изпреварването.

 

Всеки, който е карал Фабия с такъв двигател е останал приятно изненадан, така че...

 

Сещаш ли се какво говорих преди и какво след покупката на две такива :oops: Признавам, че бях очарован от този двигател. Redline_ изобщо не говорим за гонки тук ;) Колата за градско е перфектна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колата вече е факт. Керемиден металик или поне на мен така ми се вижда. 1,2 70 те коня и за градска кола е повече от пъргава. Амбиенте ниво с климатроник и оригиналната музика. Сестрата е щастлива. Много безаварийни километри на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.