Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

с лизингова шкода зад граница


шкофаб

Recommended Posts

Остава още една година до края на срока, в който колата ми е на лизинг в "Аутобехомия". Възнамерявам да пътувам зад граница след месец. Когато си получавах автомобила, ми бе обяснено, че не мога да напускам България в рамките на лизинговия срок. В тази връзка притежавам само малкия отрязък от талона на шкодичката. Въпросът ми е, е ли е възможно намиране на вратичка, така щото да мога да пътувам зад граница с шкодата, която в момента фактически е собственост на "Аутобохемия". Не ми се звъни в лизинговия отдел на ЕТ, понеже там са винаги много заети - навярно са на път да решат Близкоизточния въпрос или да намерят справедливо и трайно решение за статута на Ксово ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември миналата година(когато си взимах октито) и аз им зададох същия въпрос и, до колкото си спомням, отговора не беше отрицателен. :roll: Дадоха ми и копие от големия талон. Така че, колкото и да са заети, дзвънкай упорито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от края на юли и аз имам Октавия 2.0 TDI-PD Елеганс.Вече навъртях 7000км и всичко е ОК.Само ме дразни неприятния звук на двигателя. За да излезе колата извън Бг е нужно само нотариално заверено пълномощно от лизингодателя в което да пише че имаш право да управляваш автомобила в чужбина.Големия талон не ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ползваш автомобил извън БГ не ти трябва големия талон, а нот. пълномощно от собственика на автомобила - в случая лизингодателят. Сигурен съм понеже във фирмата пътуваме постоянно в чужбина и съм вадил много пълномощни. Талоните обаче си стоят в Интерлийз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм съгласен, че пълномощното е нужно, щом лице, различно от собственика, изкарва колата зад граница. На границата не винаги го искат, но направят ли го, ако не го носиш, най-вероятно ще правиш обратен завой :mrgreen: Към това ще вметна и друго. Едната ми кола е на името на моята фирма. Аз съм собственик, в равноправно съдружие с жена ми. В жабката си нося копие от решението на съда, където е видно, кой съм. Но веднъж се оказа, че това не било достатъчно :evil: Трябвало да се самоупълномощя или жена ми да ме упълномощи. Тъпня от всякъде. Един приятел, пак собственик на фирма, само че без съдружник, си има пълномощно подписано от него, защото му се заяждали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че от Аутобохемия трябва да ти издадът пълномощно. А те ще ти го издадът ако си бил редовен с вноските и ти остава малка сума за изплащане т.е. не си си купил вчера колата с минимална първоначална вноска и да искаш да избягаш в чужбина без да я платиш. Нямам представа само този документ дали трябва да е преведен и заверен от нотариус. Абе звънкай им, кво ти пука или ходи на място ако мислиш, че няма да ти обърнат внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с нашата октавия сме пътували общо 3 пъти до чужбина(Австрия, Италия, Гърция). Трябва ти пълномощно което да ти разрешава излизане от страната (не трябва да е преведено на друг език) и зелена карта. Това е всичко необходимо. За издаване на пълномощното от ЕТ ни искаха да венесем 1,2 или 3 (не помня точно колко) вноски предварително, които после се приспадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен пълномощното и зелената карта, трябва да ти направят и добавък към автокаското за определения срок, който искаш да си извън БГ. На мен за каското ми взеха 70 кинта за две седмици. Не знам дали това е задължително, но ако не дай си боже се случи нещо, Алианц няма да ти дадат и стотинка, а в Австрия примерно, ако опреш до репатрак цените са изумителни, а самата щета си остава твой проблем. Като ти правят пълномощното изпрати и лична карта и шофьорска книжка на друг шофьор (ако ще пътуваш с такъв), за да впишат и неговите данни в бумагата.

Лек път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел, пак собственик на фирма, само че без съдружник, си има пълномощно подписано от него, защото му се заяждали...

 

smile177 smile177 smile006 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година излязох 4 пъти с лизингова кола (красавицата от аватара) - Турция, Гърция и два пъти до Немско smile115

 

Това което ти трябва:

1) Пълномощно от ЕТ - издават ти го на български и превод на английски. Ако не се лъжа 8лв. Направи си копие за границата!

2) Зелена карта - от Алианц ти я издават срещу 2лв (затова ГО ти е 200). Важи за EU + Турция, Сърбия, Хърватска и (тук вече не съм сигурен) Македония.

3) Копие от големия талон. Не го искат на всички граници но понякога се заяждат.

4) Рядко се заяждат за актуално състояние на фирмата (АутоБохемия или ЕТ - зависи къде ти е лизинга). Принципно не са ме връщали за това.

5) Направи си здравна застраховка - за теб и всички пътуващи с теб. Не е свързано с колата, но на границите проверяват и ще е тъпо да те върнат за 10лв/човек!

 

Това е в общи линий.

 

Ако имаш още въпроси питай.

 

PS: Къде смяташ да ходиш, ако не е тайна?

PS2: На мен допълнителни вноски не са ми искали, но и аз бях мноого напред с материала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за консултациите и в особена степен на колегата "PRR" за обстоятелствения отговор. Споделените становища ще ми бъдат от полза. Задължен съм на всички. При възможност бих почерпил по една малка водка "Покровская" с филийка чер хляб, масло и червен хайвер. ;)

Колкото до крайната точка на пътуването ми, става дума за Одеса, Украйна. Маршрут: България - Румъния - Молдова - Украйна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молдова и Украйна не влизат в ГО (т.е. зелената карта) стандартно предлагана от ЕТ. Ще трябва да се свържеш с тях и да си поискаш зелена карта СПЕЦИАЛНО за тези страни.

Поздрави и лек път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молдова и Украйна не влизат в ГО (т.е. зелената карта) стандартно предлагана от ЕТ. Ще трябва да се свържеш с тях и да си поискаш зелена карта СПЕЦИАЛНО за тези страни.

Поздрави и лек път.

 

Пътувам често в тази посока и посочените обстоятелства за Зелената карта са ми известни. Независимо от това използвам случая, за да ти благодаря още веднъж за кооперативността! Твоята водка направо си става голяма ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Решил съм малко да релаксирам в Турция, никога не съм бил в Истамбул, но не съм го играл това упражнение с лизингова кола. Специално за Турция как стоят нещата???

Като цяло колко пари да заделя че да няма "филми" по границата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Турция е голям проблем.

 

Ако колата е на фирма, трябва да имаш преведено на турски пълномощно, което е и заверено в турското консулство в София.

 

Миналата година пътувах до там със служебна кола и едва ни пуснаха на границата, след милиони уговорки и няколко часа изгубено време. Пари не искаха да взимат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътувах миналата година до Истанбул с лизингова. С пълномощно преведено на английски нямах проблеми. Пари не съм давал.

 

Като цяло спазваш ограниченията (+10-15км/h не е фатално).

 

За зелена карта и здравни застраховки мисля, че си се сетил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямах и на английски. Само на БГ. Искаха ми на турски.

 

Иначе в Сърбия и от там в ЕС съм влизал с пълномощно само на БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе в Сърбия и от там в ЕС съм влизал с пълномощно само на БГ.

 

Е, и аз така :)

 

Сетих се за още нещо: Задължително копие от големия талон! За една бройка да ме върнат от сръбската граница. На малкия няма някои номера..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си че ще е много по-сложно, а то само 2-3 документа са нужни...е естествено и един два резервоара бензин ще трябва smile164

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си че ще е много по-сложно, а то само 2-3 документа са нужни...е естествено и един два резервоара бензин ще трябва smile164

 

Само не си помисляй да помъкнеш туби! Турците имат доста сериозни глобички за такива действия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти трябваше да участваш в бТВ ясновидците, направо четеш мисли, даже слязох до мазето да видя с какви туби разполагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за още нещо: Задължително копие от големия талон...

 

Това е при положение, че колата е собствена, при лизингова няма как да разполагаш с голям талон.

Пътеписът, който пуснах в маршрути е с лизингова Октавия и освен нашите митничари, никой не прояви интерес към документите на колата. Нашите погледнаха само и единствено зелената карта, нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ме посъветваха още нещо - да внеса поне една вноска напред, ако ще ходя в чужбина, което и направих, но пътуването ми до Турция пропадна, защото на Гьокчеада температурите бяха като в Африка през август :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.