Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доньо Донев


Dereal

Recommended Posts

"Доньо Донев беше и ще остане като един от най-ярките представители на българската школа в световното анимационно кино, носител на престижни международни награди на големи филмови фестивали в Оберхаузен, Лайпциг и други. Той е един от българските кинематографисти, изучавани в киноинститутите по света."

 

Мир на праха му! Велик човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, Доньо Донев беше нещо като Уолт Дисни за България - израснал съм с неговите анимации. Поклон пред паметта му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, жалко... Доньо и Митко Бежански ги познавах (...вам) лично. С баща ми (Станчо Станчев) бяха много добри приятели и редакциите на вестниците им ("Тримата глупаци" и "Рудничар") бяха врата до врата. Що шишета с ракия и кола съм занесъл на втория етаж на старата сграда на "Труд".......... А като им се отвореше приказката - напикавал съм се от смях...... Много ми стана мъчно (и на баща ми като му съобщих). Лека му пръст на Доньо... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.