Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Wireless router


Dereal

Recommended Posts

Колеги, интернет доставчика ми ме разпознава само по МАС адреса на мрежовата ми карта на компютъра и по него (и DHCP) ми дава IP адреса. Но искам да пусна Wireless И до друг компютър и ще взема безжичен рутер (мисля да има и USB поддръжка за принтер).

 

Та въпроса ми е дали мога да взема такъв рутер, на който да му настроя МАС адреса и да го накарам да праща пакетите към доставчика ми все едно заявките са от рутера, а не просто ги препраща?

 

Както и някакви предложения за конкретна марка/модел

 

 

EDIT: И аз гледах тия на Linksys - колегата има такъв. Юли, кажи какъв е твоя и има ли USB за Printer sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На D-Link рутърите имат такава функция за клониране на макадрес , отделно в Технополис върви примоция на такива с един USB адаптер към 100 пари и си решаваш всички проблеми на куп ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Linksys, с какъвто съм аз, също повечето рутери предлагат клониране на MAC адреса. Друг е въпроса, че с подходящи настройки може и да не ти се наложи да го клонираш, ама това си е играчка за мераклии :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си че е само по МАС ?

а колко ти е TTL?

Aко е само МАС найстина почти всички рутери имат смяна на МАС.

И колко пари ще ти струва Wireless Router с вграден Print Server?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WRT54GL даже и по TTL да те режат можеш да го промениш.

За MAC адреса вече са ти казали, че не е проблем.

А това със принтера - интересна задача - струва ли си обаче парата.

Кажи като намериш да погледнеме.

Без да твърдя, че съм прав. но ако има някакъв пакет за Линукс малък койно да играе ролят ана Принт сървър може да го качиш на рутерчето и да бучнеш само мрежовия кабел.

Мисля, че е добра идея да се помисли:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на всички може да се променя МАК-а. В краен случай можеш да им кажеш "имам нова лан карта, старата изгоря и не ми светеха компютърчетата" (последното е много важно :mrgreen: )

 

Аз имам един друг въпрос - какъв е обхвата на таз уйерлес връзка на открито (блок-блок) и може ли да се върже с външна антена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъммм обхвата е доста различен в зависимост от средата в която се разпространяват вълните.

Може да ти хвърли и на 50 м. при пряка видимост.

Но примерно в един блок и на долния етаж (4-5м) е напълно възможно да няма обхват.

Нали се сещаш бетон арматури и кво ли още не .

А това за ТТЛ колегата е казал по нагоре също се решава със смяна на фримуеъра с някъв на Tomato. Аз не съм го правил но хората пишат че е много добър и много User Friendly.

 

(Моля колегата да ме извини че му пиша в темата но и аз имам въпроси които са кажи речи в областа та да не отваряме нова тема)

Значи имам следната структурата

ADSL рутер + WiFi от БТК с IP 192.168.1.1 - по неговите настройки почти нищо не може да се пипа

Рутер + Принт сървър Canyon CN-BR1 с ИП 192.168.0.1

Компютри жично свързани към Canyon-а с IPта 192.168.0.2-х

И Лаптопи Безжично свързани с ADSL рутера с IPта 192.168.1.3-х

 

Компютрите и лаптопите се явяват в различни сегменти на мрежата, следователно тези които са в безжичната мрежа не могат да ползват Принтера който се намира на адрес 192.168.0.1

 

Та въпроса ми е как да обединя мрежите или как да направя принтера видим от Wireless устройствата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Linksys имайте едно на ум , щот не всички работят с РРРоЕ протокол и може да захапете пръчката ... що се отнася до обхвата те са си като обикновенните АР та с мощност около 100 mW и с външна антена може да мятат до 5 км с пряка видимост без грижи , въпроса е да има настройка на режима на АР то .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оня ден купих за един приятел един рутер Microtic за 102 лв от магазина на РТС компютърс на Дондуков, настройките са общо взето лесни, вкарва му се МАК-адреса на LAN картата и IP-то, което е дал доставчика и си тръгна безжичния интернет. В същия магазин имаше и рутери Senao по 79 лв, които смятам за по-добрия вариант. Аз ползвам Asus WL 320gE и съм много доволен, но то не е точно рутер, многофункционално устройство е, което може да работи и като рутер, но и в други различни режими, недостатъкат му е, че е по-скъпо - към 170 лв.

 

 

 

 

Хъммм обхвата е доста различен в зависимост от средата в която се разпространяват вълните.

Може да ти хвърли и на 50 м. при пряка видимост.

Но примерно в един блок и на долния етаж (4-5м) е напълно възможно да няма обхват.

Нали се сещаш бетон арматури и кво ли още не .

А това за ТТЛ колегата е казал по нагоре също се решава със смяна на фримуеъра с някъв на Tomato. Аз не съм го правил но хората пишат че е много добър и много User Friendly.

 

(Моля колегата да ме извини че му пиша в темата но и аз имам въпроси които са кажи речи в областа та да не отваряме нова тема)

Значи имам следната структурата

ADSL рутер + WiFi от БТК с IP 192.168.1.1 - по неговите настройки почти нищо не може да се пипа

Рутер + Принт сървър Canyon CN-BR1 с ИП 192.168.0.1

Компютри жично свързани към Canyon-а с IPта 192.168.0.2-х

И Лаптопи Безжично свързани с ADSL рутера с IPта 192.168.1.3-х

 

Компютрите и лаптопите се явяват в различни сегменти на мрежата, следователно тези които са в безжичната мрежа не могат да ползват Принтера който се намира на адрес 192.168.0.1

 

Та въпроса ми е как да обединя мрежите или как да направя принтера видим от Wireless устройствата?

 

Сложи на компютрите и принтера дето са 192.168.0.ххх - IP-та с 192.168.1.ххх, а кабелите им забоди в рутера и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.