Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос?


gogata

Recommended Posts

Ситуацията е следната - на уличката, на която живея има 2 взаимно отричащи се(според мен) знака. В горния край на въпросната улица има знак за еднопосочно движение D4.jpg, а в противоположния край, вместо знак забраняващ влизането, има знак за задънена улица J13.jpg (заради бариерите на испанското посолство). Та въпроса ми е може ли да ми направят проблем, че влизам от долната страна, при положение, че няма знак забраняващ това? Вече няколко пъти куките пред посолството ме заяждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си влизаш от където искаш. Не можеш да знаеш от другата страна какъв знак има. В задънена улица не е забранено да се влиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куките са или от жанданмерията/това не са куки а бившите вътрешни войски/ или ако е усилен караула най-много от охранетелна полиция и въобще нищо не могат да ти направят само се прават на велики трябва катаджий да са ама и като живееш там пак нетрябва да те закачат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако улицата наистина е еднопосочна, могат да ти се заядат, могат и да те глобят. Това, че ти не си знаел, поради липсата на знак, че нямаш право да влизаш е по-вина на тези дето слагат знаците. С други думи по закон тебе те глобяват, а пък ти започваш да си търсиш правата към тези, които отговарят за поставянето на знаците. Т.е. това е един омагьосам кръг :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, това което си писал е нелепо - ти го изкара ЗДП, че е предназначен за баба Ванга и сие. :D Ако няма знак за забрана, който да си нарушил и решат да ти пишат акт, оспорваш акта и ако е възможно правиш актуална снимка на мястото, щото до момента на явяване в съда може и да сложат знак там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм отървавал акт за превишена скорост, защото знака го няма.

Като попитах катаджията къде е знака за ограничение на скоростта, той измънка: "Ми то вие гражданите го откраднахте." И после с гордост в гласа ми каза: "Ама ние сме пуснали предписание, да се сложи нов знак." А на мен ми идеше да го попитам, като ние гражданите сме го свили, те полицайте какви са? Добре, че си замълчах.

Ако няма забранителен знак влизаш смело. Виж ако има забранителен знак и влезеш срещу него... Само много здрави връзки ще те отърват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, написал съм го, защото съм бил свидетел как се пише акт в идентичен случай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм отървавал акт за превишена скорост, защото знака го няма.

Като попитах катаджията къде е знака за ограничение на скоростта, той измънка: "Ми то вие гражданите го откраднахте." И после с гордост в гласа ми каза: "Ама ние сме пуснали предписание, да се сложи нов знак." А на мен ми идеше да го попитам, като ние гражданите сме го свили, те полицайте какви са? Добре, че си замълчах.

Ако няма забранителен знак влизаш смело. Виж ако има забранителен знак и влезеш срещу него... Само много здрави връзки ще те отърват.

 

тази случка, ако се е развила в града направо се чудя как си отървал глобата - сигурно ченгето е било много тъпо. В града дори да няма знак по закон разрешената скорост е 50, освен ако няма други знаци, какъвто е случаят с бул. България и Цариградско шосе в София. По принцип почти никога не превишавам с повече от 10-15 км скоростта в града и ако ме хванат ще си платя като поп - а за бързаците, дето искат да карат със 100+ си има магистрали, божурища, дракони и т.н други места за целта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града беше. Имало ограничение за 60 от 90. А аз карах с 88.

За НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА по подразбиране винаги е 50. Но понеже липсата на знак ме отърва, вярно извън града, същото е и в града.

Иначе когато ме спряха и аз бях готов да си понеса последствията, защото смятах че съм се отнесъл и макар и несъзнателно съм полетял ниско. Но когато ми показа на радара 88 и с една усмивка извади кочана с актовете, аз го попитах къде е знака за ограниченито и почна едно сумтене. Само заради принципа бях готов да обърна и да видя къде е тоя знак и как съм го пропуснал. Понеже и сега минавам оттам, знак няма, а полицайте се изтеглиха 100 метра по-нататък, където наистина има знак за ограничение и там си пишат актове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите. Май ще почна да обикалям през съседните преки, за да си стигам до нас :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.