Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

механизъм на преден колан


jarrett

Recommended Posts

Колата ми е фабия 1.4, на 4 години, от известно време механизма за навиване на преден ляв колан работи трудно и почти не навива колана. Някой ако е имал подобен проблем моля да каже как се оправя това ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се предпазния колан. Никой не предлага ремонт на колан.

Иначе може да се получи при лек удар с поставен колан. Пробвай да изтеглиш колана докрая и след това го остави да се прибере сам.

Май и в книжката пишеше след удар, коланите да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A, защо колана ? аз мисля че проблема е в навиващият механизъм, аз доколкото съм чел че се извършва периодично накакво смазване на механизма. Този номер с развиването докрай го пробвах но не се подобри. Колана е перфектен, не е имало и удар, колата съм я взел от магазина нова !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преден предпазен колан в магазина е от 180лв. и нагоре.

Това със смазването не е приложимо за механизма навиващ колана.

Търси по авто моргите някой по-нов и запазен колан от VW...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото колана и механизма са капсуловани в едно. Само механизъм не се продава. Преден ляв, това трябва да е шофьорският, освен ако не си с десен волан. В автомаоргите, колите са обикновено след удар, особено по-новите модели. Голяма е вероятността и техните колани + механизми да са на същото дередже като твоя, че и по-лоши. А доколкото си спомням Фабийте имат и пиропатрон за донатягане на колана.

Понеже механизъмът е капсулован, никой не предлога ремонт и понеже от колана зависи и живота, всички вдигат ръце и никой не иска да поема риск.

Имах подобен проблем на предишната кола. При мен се оказа, че колана се беше сгънал на две и минал през един от водачите и затова се пребираше трудно. Но се прибираше. Тогава развих болта към купето, изтеглих го целия, с голям зор го обърнах през водача и пак го закрепих. Оказа се че колата е била удряна преди и са обърнали края на колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е фабия 1.4, на 4 години, от известно време механизма за навиване на преден ляв колан работи трудно и почти не навива колана. Някой ако е имал подобен проблем моля да каже как се оправя това ???

 

При мен на Марта (Октавия 1) е така с шофьорския. И то - след куката отгоре. Като че тя го забавя (тормози). Иначе - пружината си е силна. Забелязах, обаче (от много често ползване - може би), че плата на колана е станал по-грапав отдолу и куката (пластмасата и) също е станала по-грапава. Може би това го тормози и "спира".

Еми така е - влез-излез... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава развих болта към купето, изтеглих го целия, с голям зор го обърнах през водача и пак го закрепих. Оказа се че колата е била удряна преди и са обърнали края на колана.

За кой болт става дума и кой модел кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, обаче (от много често ползване - може би), че плата на колана е станал по-грапав отдолу и куката (пластмасата и) също е станала по-грапава. Може би това го тормози и "спира".

Колана е перфектен, не забелязвам никакви промени по него, най вероятно проблема е от пружината както казваш ако е на пружина !! но пък ако е капсулован както казват тук то тогава какво целия механизъм ли се сменя ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.