Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DOT 3, DOT 4


FAV135

Recommended Posts

Един въпрос с повишена трудност, ако на някой му се занимава да философства

 

Разполагам със спирачна система, на капачката на резервоарчето пише "USE DOT 3 ONLY" - купил съм си 1л. спир течност DOT 4 на Bendix../Просто я купих преди да прочета надписа :((/

 

Така... значи какво точно аджеба може да стане ако сменя цялата течност с DOT4,

Уточнявам , че не става дума за нещо DOT5 DOT5+, DOT4+ или незнам какви други.

 

Доколкото съм чел, няма някаква кой знае каква разлика между DOT3 и DOT4... Все пак - май ще се оваканти тоя литър DOT4.. Не бих рискувал за стотинки. Ако някой има мнение по въпроса, ще се радвам да прочета...

защо ли се мъдри - "USE DOT 3 ONLY" - колата е 95-та година производство.

 

 

Колата не е Шкода.. да си кажа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип ако колата до момента е карана с Дот 3 и гумичките на спир. помпа и цилиндърчета са стари, вероятността да ти протекат ако налееш Дот 4 е голяма. При мен се това е случвало на старата Шкода и в резултат сменях буталцата на помпата. При нисан не знам как стоят нещата, но по-добре не рискувай, вземи си Дот 3, а другата продай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип ако колата до момента е карана с Дот 3 и гумичките на спир. помпа и цилиндърчета са стари, вероятността да ти протекат ако налееш Дот 4 е голяма. При мен се това е случвало на старата Шкода и в резултат сменях буталцата на помпата. При нисан не знам как стоят нещата, но по-добре не рискувай, вземи си Дот 3, а другата продай

 

Ценна информация от опит, мерси.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Кранкенщайн е прав. Ако на капачката пише ДОТ3 не слагай ДОТ4 щото ще протечеш като лейка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Кранкенщайн е прав. Ако на капачката пише ДОТ3 не слагай ДОТ4 щото ще протечеш като лейка :(

 

то е така ама и за 120ките пише само ДОТ 3 но доста хора във форума казват че нямат проблем и с дот4.

 

Пробвай пък ще кажеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих еспериментирал да слагам Дот4 на кола на която пише да се слага Дот3, да не говорим че няма смисъл при положение, че 4 е по-скъп.

 

Ако искаш утре като се видим за делкото го донеси тоя Дот4 и ще ти го платя /имам къде да го ползвам/ или ще ти донеса опаковка Дот3 или нещо което те устройва, за да не се чудиш какво да го правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.