Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода в плафоните на задните фарове на "Фабия", мод


шкофаб

Recommended Posts

Имам Шкода "Фабия" 1.9 sdi от есента на 2005 г. Съвсем прилична кола. Служи ми вярно и безукорно. За две години пропътувахме заедно около петдесет хиляди километра. До този момент съм сменял по веднъж крушка за късите светлини и стоп-машинка. Наскоро забелязах, че събира вода в плафона на задния фар (два дни след като излезе от гаранция ... ;) ). Моля уважаемите колеги да ме ориентират, дали това е обичаен проблем за модела и отстранява ли се в сервизите на "Еуратек". Наздраве за шкодките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде холан ... та нали в Млада Болеслав уж са го уплътнили фабрично ...

Много правилно. Кофтито в случая е, че си го забелязал след изтичането гаранцията и ще трябва ти да се изръсиш за нов стоп :( . Иначе всичко щеше да бъде за сметка на ЕТ. Иначе, ако не искаш да се набутваш, ikonoma е прав - сваляш стопа и слагаш силикон където мислиш, че тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде холан ... та нали в Млада Болеслав уж са го уплътнили фабрично ...

Много правилно. Кофтито в случая е, че си го забелязал след изтичането гаранцията и ще трябва ти да се изръсиш за нов стоп :( . Иначе всичко щеше да бъде за сметка на ЕТ. Иначе, ако не искаш да се набутваш, ikonoma е прав - сваляш стопа и слагаш силикон където мислиш, че тече.

Уплатнили го, но идва време когато му идва времето, тъй да се каже. Преди време моята ме беше побъркала с течове от вратите (някой умник беше махнал найлоните) и от едно нещо приличащо на табло, през което минават кабелите, което се намира под корана на чиастачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплатнили го, но идва време когато му идва времето, тъй да се каже. Преди време моята ме беше побъркала с течове от вратите (някой умник беше махнал найлоните) и от едно нещо приличащо на табло, през което минават кабелите, което се намира под корана на чиастачките.[/i

 

С други думи - наздраве, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някъде толкова струва.Ти наистина ли говориш за вода или за конденз?

 

Забелязах кондензирала вода в горната част на плафона, т.е. там, където са разположени стоп-светлините. Но, за да се получи това явление, би трябвало отнякъде да прониква вода в тази ниша. Още повече, че в другия плафон няма подобни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някъде толкова струва.

 

Ами щом казвам, че е толкова значи е така :mrgreen: Но мерси, че ми потвърждаваш информацията хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някъде толкова струва.

 

Ами щом казвам, че е толкова значи е така :mrgreen: Но мерси, че ми потвърждаваш информацията хехе

Колкото повече мнения - по-добре! :mrgreen:

 

А колега провери си дали добре си затворил тези пласмаси,които държат лампите и които се захващат за стопа!Ако не са добре уплътнени проблема ти е от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си ти работи стопа няма какво да се набутваш за нов. То може и да си имаш пари и да не ти пука за 60 лв но аз и да ги имам бих ги спестил и бих разглобил стопа ичистил от вътре подушил и уплатнил със силикон. Ако си по сръчен и внимаваш няма да си личи изобщо, а ще си с 55*лв+ в джоба.

 

*слагам 5лв за силикон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Еуратек, но цената беше такава преди 3 години. Не мисля, че са се вдигнали толкова цените, че да е фрапираща разликата. Ако е за седан, имам един стоп, който не ми трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.