Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Фейслифт" Skoda Octavia 1.9 TDI


allroad

Recommended Posts

Здравейте, аз съм нов във форума, но имам Шкода Октавия от почти 3 години. Налага ми се да сменя един от предните фарове, но тъй като колата ми е преди фейслифта, питането ми е дали може да се сменят двата предни фара и предната броня с тези от по-новия модел (мисля, след 2002 година). Ако някой може да ми каже със сигурност, ще му бъда благодарен. Ориентировъчни цени за нови части и такива втора употреба също ще са ми от полза. Благодаря предварително! Желая на всички безаварийно зимно пътуване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра, но бих платил само при запазени и работещи фарове и броня. Работя във фирма, която доставя всеки вторник стока във Варна и така мога да ги взема. Но все пак не знам как мога да ги видя предварително. Ако имаш предложение, кажи. Решил съм да ги сменям, така че съм сериозен. Мога да оставя и мобилен телефон, за да се чуем допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Макар темата да е доста "остаряла", все пак започвам с въпросния фейслифт. Набавил съм си повечето необходими части за подмяна. Интересуващите се от тази манипулация мога да ги изненадам неприятно - освен видимите части, които трябва да се подменят (броня, фарове, мигачи) след щателен оглед на сайтове, описващи по-подробното устройство на предната част на автомобила, както и след досадното от моя страна звънене в ЕТ, разбрах, че трябва да се подмени и основата, за която се захваща самата предна броня. В конкретния случай думата "броня" не мисля, че е удачна, защото под това понятие се крие една обикновена пластмаса, с няколко отвора за поставяне на декоративните решетки... и нищо повече. Самата броня е отдолу, масивна, предполагам стоманена. И никак евтина. Благодаря на Коко, който ми намери и фаровете, и бронята. Тези дни ще я взема от бояджиите, които се моля да са се постарали достатъчно, за да не личат старите подвизи на предишния собственик. Фаровете доста успешно поднових под душа след щателно "изкормване" на всички ел. части. Станаха като нови. Личат малките драскотини след много датайлно взиране в предната пластмаса. В края на това обновяване мисля да си сложа и ксенон. Със сигурност тази "операция" ще я заснема с фото, за да послужи на някого в недалечно бъдеще. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислил съм да започна операцията в неделя, но имам въпрос относно фаровете - някой знае ли дали куплунгите за фаровете преди и след 2001-ва са еднакви? Трябва ли и тях да си набавя?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и първите стъпки, които направих днес:

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... at=0&pos=0

За тези, които мислят да се захванат с това - никак не е лесно. Разглобяването отне сравнително малко време, но после идва трудното. След като започнахме да нагаждаме фаровете се оказа, че конекторите за тях са по-различни. С 8 пинов жак са, а старите са с 2 броя, като единия е с 5 пина, а другият - с 3. Ходих в ЕТ (за мой лош късмет имаше някакво спортно мероприятие и се наложи да пообиколим квартал Надежда) и си купих 2 броя от новите жакове. Да, ама какво да ги правя тези жакове... После ходих да един майстор, спец по ел. инсталации, та той ми ги навърза без проблем...но без въпросните жакове. 27 лева на вятъра... Както и да е. Проблем също се оказа и слагането на десния фар, тъй като мястото зад него е заето от някакъв въздуховод (поне така мисля). С много напън и молитви се прибра, но според мен има напрежение в самата сглобка. И за капак...от магазина, откъдето си бях взел основата за бронята се оказа, че са ми сбъркали частта и са ми дали същата, като сегашната. Нямаше как да го видя при вземането на стоката, защото никога не я бях виждал наживо. Обещаха да ми я сменят, но чак в понеделник. Затова и фейслифта засега остава само блян. Монтирани фарове, стара греда и неприятното чувство на безпокойство когато се сетя, че Окти стои пред блока без муцуна. Това е засега. КОгато довърша, ще пиша отново.

PS Забравих да добавя и лепенето на част от предната броня (която вече боядисах и й треперя да не би да се надраска при някоя манипулация), което направих също при майстори в Красно село. Просто имаше откъсната пластмаса, която държи подкалниците. Но и това мина успешно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж в темата за ръководствата трябва да има упътване на руски мисля,ако не ми прати ЛС ще се опитам да намеря нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.