Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парното


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте колеги имам едно питане откакто смених антифриза нещо парното духа едвам едвам топло а в сервиза който ми сменяха антифриза ми казаха че са обезвъздушили и сичко е наред та въпросат ми е дали сега мога да си го обезвъдуша и трябва ли да работи колата докато обезвъздушавам :oops: мерси предварително за всички отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обезвъздушаването се прави на работещ и загрял двигател, като най добре е някой друг човек да държи към 1500 оборота и да ги поддържа равномерни, а ти да хвърчиш с кофичките от кисело мляко от кранчето до казанчето отзад :mrgreen:

 

и сам може да се направи, аз го правя като откачам пружината на дросела и си го отварям на ръка на колкото оборота ми трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако откачането на пружинката не помогне (при моята има пружина и на педала), може да вдигнеш оборотите и със смукача. Ако не си обезвъздушавал до сега - прави се при напълно отворен кран на парното. Кранчето за обезвъздушаване е в багажника, пред мястото на пътника. Когато лостчето (врътката) е напреко на маркуча - отворено за обезвъздушаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при моята има пружина и на педала
- Не е само при твоята!

 

може да вдигнеш оборотите и със смукача
- Много ми е интересно да видя как ще се вдигнат оборотите със смукача при загрял двигател. Обикновено става обратното, заради богатата семс, но както и да е...

 

ПП. Незнам какво толко ги обезвъздушавате тия 120ки - не че не съм го правил и аз, но в голяма степен тя си се самообезвъздушава сама, да не говориме че си има всичко необходимо за това. Отдавна не съм се занимавал с обезвъздушаване след смяна на термостат, на разни водни съединения ит.н. и парното си ми е на 6+!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да вдигнеш оборотите и със смукача
- Много ми е интересно да видя как ще се вдигнат оборотите със смукача при загрял двигател. Обикновено става обратното, заради богатата семс, но както и да е...

 

Интересна работа. На моята бабичка оборотите се вдигат винаги, когато дръпна смукача. Независимо дали е топла или студена.

Може при вас карбуратора да е по-различен. Не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята също оборотите растат с изтегляне на смукача. Независимо от температурата на двигателя. Това го написах защото съм го правил, а не "наизуст". Колкото до "самообезвъздушаването" - да става, казанчето позволява това. Само че не докрай. Не мисля че въздуха в парното (ако го има) ще тръгне "надолу" по маркучите за да излезе през казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.