Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сърцето на колата


Владо©

Recommended Posts

С Коцето-malkiq започнахме един разговор по повод на това кое е "сърцето" на една кола. Той твърди, че това е двигателят, но аз смятам, че дори и да сменя двг-то, това ще си е пак моята кола. Интересно ми е вие какво мислите по този почти "теологически въпрос". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеее, аз колко сърца и смених на моята Паненка :lol:

може би по-правилно е да се каже душата на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сестра, скалпел и ... ключ 13 :lol:

 

И от време на време с кърпата забърсва потта. :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема май стана кандидат за изтритата рубрика Смях в залата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема май стана кандидат за изтритата рубрика Смях в залата ;)
ами аз се опитах да ви вкарам в по-извисени размисли, ма вие подходихте касапски към темата :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Павката от "Оркестър без име" сърцето на колата е двигателя, а душата - касетофона :) Мен ако питате - щадете сърцето, за да служи вярно - но душата винаги на макс :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата сама по себе си е бездушно парче метал - без човека, който да и влее (или трансплантира :)) душа и сърце тя е едно нищо. Ако вложиш част от душата си в своята кола, тогава вече тя придобива някакъв смисъл за теб. За повечето хора обаче колата е просто средство за придвижване от А до Б или в краен случай материален израз на общественото им положение. Малко сме тези, които можем да погледнем на нея с други очи, различни от прагматичния поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата сама по себе си е бездушно парче метал - без човека, който да и влее (или трансплантира :)) душа и сърце тя е едно нищо. Ако вложиш част от душата си в своята кола, тогава вече тя придобива някакъв смисъл за теб. За повечето хора обаче колата е просто средство за придвижване от А до Б или в краен случай материален израз на общественото им положение. Малко сме тези, които можем да погледнем на нея с други очи, различни от прагматичния поглед.

 

Мнението заслужава Нобелова награда за литература. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми реших да се реванширам на Владо за предишните си по-скоро саркастични постове :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Малко сме тези, които можем да погледнем на нея с други очи, различни от прагматичния поглед.
Никак не сме малко - по "официална статистика" вече сме 1360 ;) smile194
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, то и на човек може да му се смени сърцето (да пази господ) и пак си е същият човек нали. Маи и при колата е така само дето е доста по лесно сравнение с това да се смени човешко сърце. А изказването на Митака нобелова награда неможем да му осигурим ама някоя друга бира маи няма да е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, но аз смятам, че дори и да сменя двг-то, това ще си е пак моята кола.

 

В този случай би трябвало да са документите на колата! Сменяш ги и тя вече не е твоята кола!

:lol: 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Не мисля че има някой сред нас, който да не си е говорил с колата...

Особено за майка и по време на ремонт. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Павката от "Оркестър без име" сърцето на колата е двигателя, а душата - касетофона :) Мен ако питате - щадете сърцето, за да служи вярно - но душата винаги на макс :mrgreen:

 

В моята кола толкова душа съм вложил аз... smile021 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен сърцето на колата е двигателя.

Дори и да се смени...живеем в модерен свят и трансплантаиите не са ни чужди.

Като прецениш,че и е слабо сърецо сменяш го с по-здраво, с камери изпомпващи повече кръв от предишното :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е само за сектантите smile159

въпроса е много сложен и не бих искал да давам отговор,но

колата си има душа и кавото и да е сменяш,дори и сърцето,тя си остава в сърцето ти с душата си

п.п.ама как го измислих само :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важна е душата на колата. колата се създава и какво сърце ще присадиш не е от голямо значение като го храниш. душата е в колата, трябва да е подчиниш на своите желания като жената smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моята като ме погледне с влажните си сини очи smile195 smile156 Малко е особена на моменти,ама я разбирам - вече е на възраст. Но все си мисля,че по-важна е душата,която няма общо със сърцето (двигателя) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, темата си е за сектанти...

Колата има сърце - но само за тези които искат да чуят как туп-туп-тупти. Има и душа.. Тя, като всяка душа, не може да си види и пипне - само се усеща - това е атмосферата в колата - и тя се създава от собственика - определя се в аромата, топлината, музиката, и сума ти още дреболии които обикновеният пътник не усеща.

Сърцето обаче определено е пад капака. Който е правил трансплантация знае. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е само за сектантите smile159

въпроса е много сложен и не бих искал да давам отговор,но

колата си има душа и кавото и да е сменяш,дори и сърцето,тя си остава в сърцето ти с душата си

п.п.ама как го измислих само :lol:

Просто нямам думи как го измисли.

Що се отнася до сърцето - и за мен то си е двигателя. В крайна сметка това си е резервна част вече. На новите май няма номер. А душата на колата си е друга работа. Както спомена колегата high_octane за Павката от "Оркестър без име", душата е кас'т'фона. За някои е така. За други е нещо друго. За трети, като бат Сами например, душата на колата се нарича VAG-COM. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.