Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми


vasko az

Recommended Posts

Всесезонната гума е търговски продукт за субтропичния пояс конкретно на нивото на гърция и част от южните райони на нашата страна,до скоро всесезонни гуми правеха семперит ,а от няколко години и почти всички п-ли на галоши аз конкретно карам последните 3години колите си със Гиславед отпред и дебица от зад.Гиславеда е хубава гума за сняг илед ,но малко бързо се износва при сухо време и над 5градуса по целзий ,но да не забравяме че е шведска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Mishelle: Могат ли да помогнат зимните гуми при лед :?: Май нещо не разбирам :roll:

Писал съм поледица, не лед. И в тази насока - по улиците на София от доста дни вече няма сняг. Но пътувайки в 19:15 тази вечер по една павирана пряка, успоредна на бул. "Хр. Смирненски", с леко спускане, когато натиснах спирачките, за да намаля преди един завой, о чудо - хлъзгав път и ритащ АБС. Виновен съм, че не предположих (зима + паваж) подхлъзването, но да ти кажа - ако бях с летни гуми, следвайки твоята логика, със сигурност щях да изправя завоя и да се кача на бордюра. Та на това чудо му се вика поледица - фина коричка лед или вода пред замръзване, с която зимната гума, за разлика от лятната, се справя. Същото явление през зимния сезон се наблюдава на много места по републиканската пътна мрежа - вечер, сутрин и на места, където рядко огрява слънце. Това е една от причините зимата да се кара със зимни гуми, а не с летни, защото нямало сняг.

 

А щом намесваш пряко леда - да, и с двата вида гуми ще се хлъзнеш, но със зимната вероятността да спреш и/или овладееш автомобила е далеч по-голяма.

 

Има и трето - както за зимната гума не е добре да се кара на топло време, така и за лятната гума (макар и в по-малка степен) е вярно, че не е добре да се кара на студено време. Двата вида гуми са изработени за различни температурни интервали.

 

Сега се сещам и за четвърто - отиваш на работа с колата. Сухо е. По твоята логика всичко е ОК. Да, ама надвечер, преди да се прибереш завалява сняг. Без значение дали е сух, мокър, дали натрупва или не. Ти какво правиш? Ами прибираш се с колата вкъщи. И през целия път си опасен както за себе си, така и за останалите участници в движението. При подобни условия, преди 2-3 години ми се наложи с летни гуми и двигател 90 коня да измина 700 метра от гараж до гараж за смяна на гумите. Въртях гуми и на 4-та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E тва вече е пълна глупост! Дори и да има капка истина в такъв тест, той трябва да е правен на температура по- ниска от -40 градуса

 

Да се хванем на бас? Слагам летните галошки и излизаме на пистата. Условията - суха настилка (ако намериш МОКРА на -10 и там съм навит :mrgreen: ) и температура -10.

 

Поздрави

 

PS: Зимната гума има значително по-малка контактна площ от лятната и не може да се мери с нея на сухо и мокро. На сняг и лед е светлини години напред.

 

когато кажеш излизаме на пистата :), щом е при - 10 с найлонките нямаш шанс, моя летен бриджстон при +5 спря да държи, а е чистак нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са по-добрите зимни пък и летни гуми. Bridgestone и всички останали. пробвайте и пишете. Аз само с такива карам. Успех!

 

Колега, първо добре дошъл.

В този форум обаче се пише само на кирилица.

Това мнение ти го преведох аз. Но повече компромиси няма да има!

Спазвай правилата!

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.