Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монитор LCD 22'


Odin

Recommended Posts

Аз съм с 19 na LG и цветовете са страхотни..няма забавяне ...дори и НФС-то каго го пусна макар и рядко:)

Стария монитор също ми беше LG ...доволен съм много от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нисък контраст за сметка на яркостта. Малки зрителни ъгли, особено впредвид, че вече сме края на 2007 г Smile И доколкото виждам от описанието - екрана е от лъскавите, което в повечето случаи на дневна светлина или запалена лампа, лично за мен, е мъка. А тези 2 говорителя, освен да оскъпят модела друго не правят Razz

 

Аз съм с такъв монитор и повярвай ми съм го сравнявал с почти всички 19ки на пазара.ТВ тунер+S-IPC+Cristalbrite.Все си мисля,че е единствения на тази цена с тази матрица(на Ейзо производство или на НЕК) :mrgreen:

Странно е ,че недоизчиташ детайлите,все пак технологията си има и недостатъци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Werz, напротив, доизчел съм ги. Това че например са му набили TV тунер не го прави по-добър като монитор :mrgreen: Пък и един TV-тунер от среден клас с дистанционно управление! към момента е около 100-150 лв. А 19" LCD с по-добри параметри от този модел на Acer е около 500 кинта. Т.е. идваме на същите пари, на които в момента се предава този Acer, но за тях получаваме по-добър монитор и по-добър тунер.

Не искам да кажа, че монитора е лош, за всеки влак си има пътници, но той беше актуален като характеристики преди време, когато се появи на пазара. Сега за същите пари може да се вземе нещо по-добро, което е нормално, в предвид бързия темп, с който се развиват технологиите.

 

Мите - продавам го на 830 с ДДС, като в цената влиза и доставката на място. В случая за съфорумци може да се върже на 815 кинта с включена доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли - късно е чадо, поне за мен :)

а при избора на Werz предполагам немалка роля е изиграла и емблемата със скачащото конче - нали точно на това разчита рекламата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Мите, то е ясно, че за теб(мен) е късно :P

А за избора на werz лошо няма. Монитора не е лош, пък и както писах вече за всеки влак си има пътници, ако щеш и скачащи кончета да са :)

 

Жоре, ти писа, че ще изчакаш за сега, ама аз да си кажа - влязоха на склад монитори IIYAMA. Ако не си ги чувал - марка с доста високо качество, ако не с това на Ейзо, то със сигурност не по-малко от това на Нек. Всъщност попитай Гугъл ако искаш. Та дойдоха 2 модела:

 

Pro Lite E2001WSV - 20.1", Widescreen TN TFT LCD, 1680 х 1050, 0.258, 250 cd/m2, 1000 : 1, 16.2 M, 5 ms, 160° (H) / 160° (V), Аналогов VGA, Колонки 2 x 1W - 422 лв. с ДДС

 

Pro Lite E2202WSV - 22", Widescreen TN TFT LCD, 1680 х 1050, 0.277, 300 cd/m2, 1000 : 1, 16.2 M, 5 ms, 160° (H) / 160° (V), Аналогов VGA, Колонки 2 x 2W - 520 лв. с ДДС

 

За това, за което си писал, че ще ползваш монитора тези стават.

 

P.S.: За да не каже някой, че си набутвам бизнеса тука и че си правя реклама - опитвам се да съм в услуга, в случая на Жоро. Пък и напоследък рядко работя на дребно, т.е. избягвам го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама никой не каза нищо за матрицата и за червеното,а и затова,че това е може би най-добре изработената като материали 19ка на пазара.Ейзо и Нек определено не са лоши монитори,а топмоделите им ползват S-ips,докато лоу рейнджа висококонтрастни S-PVA :mrgreen: .Ama to ТN си е най-добро бре :mrgreen:

Искам да попитам Мишел,какво ще ми предложи за черно бял лазер на цена 300-600

 

ПС:

Юли - късно е чадо, поне за мен Smile

а при избора на Werz предполагам немалка роля е изиграла и емблемата със скачащото конче - нали точно на това разчита рекламата

Мани го тоя,отиден а почивка в Тайланд,попадна на едно място с над 1000 включени монитора,въртя се 2 часа около 19ките и накрая си взе тоз дето имаше най-добра картина(лъжа Ейзото беше по-добро,ама мноо скъпо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Werz, бих ти препоръчал лимитираната серия с аФтограф на Шуми - той е като гоУф 2-ка с лепенка Ремус и вдига качеството на картинката 2 пъти :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ЛС.

 

Edit: Сега видях, че си писал. Не е лош избора. Но там не мога да помогна - не работя с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греда-фен бях на Деймън

Хил и не обичам Ферари.Май Kyocera FS-1030d ще е моя избор за лазер

 

преди доста годинки ползвах служебен Ку(р)оцера - то май е дъщерна фирма на То-шиба Ту-нешиба, щото доста трябваше да му се молим да изплюе некое листче напечатано. За мен най-железните лазерни принтери си остават тези на ХъПъ - ставай фен на БМВ, само дето май вече не ги спонсорират ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от три месеца съм с този Dell и мисля, ча за 22' wide е може би най-добрия избор, като изключим тези с 4 цифрени цени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dell също е сред най-препоръчваните топ-марки, но съм чувал и някои недобри отзиви за слабости в електрониката им

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй-като наскоро купувах служебен, мога да споделя малко натрупан опит в търсенето. Добре е да е с матова матрица на екрана, за да няма отблясъци, ъгълът на зрителното поле да е голям, за да се вижда и отстрани - около 170 градуса са добрите модели. Също една удобна екстра е да се върти на 90 градуса по ветрикала. В този ценови клас до 500 ти препоръчвам да се ориентираш към Самсунг - те произвеждат матрици с високо качество дори и за по-скъпите марки, като Ейзо и НЕК. Относно типа на матрицата - TN е най-евтина, за филмчета, мултимедия и игри става, но не и за професионални нужди, следващия клас е МVA, които дават по-добри цветове, контраст и ъгъл на видимост, ако намериш такъв за около 500 е добре. И най високия и най-добър е PVA, но са много скъпи - над 800 лв и се ползват главно за профи нужди.

 

Взимай ПВА, изчакай, събери малко кинти, но ПВА! Особено за филми, абе за всичко. И бъдещето е в широкоекранните 16:9 16:10!

 

ПС: ПВА ПВА ПВА :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах, аз съм взел точно такъв, но Odin не разполага за целта с фирмен бюджет и за тия 300 лв отгоре сигурно ще предпочете да си модне нещо по шкодака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.