Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи за Октавия 1 дизел


Chocho

Recommended Posts

Колеги някой знае ли колко струват горе долу свещи за

Октавия 1 1.9TDI 90 коня.

 

Срещу цената на един разговор ще получиш абсолютно точен отговор и актуален отговор на твоя въпрос - звънни в ЕТ и питай. Не хапят :mrgreen:

 

BlackPerl,

Дизеляка има и дюзи и свещи. По-често се скапват свещите.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR-попитах колегата-дали не са дюзите,понеже над тях имам наблюдение за цената(от един приятел).Питах само за пояснение-сигурен ли е че става въпрос за свещите! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подгревни свещи за двиг.-оригинални,точно каквито се влагат при производството и каквито ще ти продадат от ЕТ ще намериш в "КОСЕР" цената според региона е от 12-18лв за бр.Преди да ги купиш се убеди ЧЕ ТОЧНО свещи ти трябват.Вероятно си стигнал до този извод защото ти "мига" или "свети "постоянно лампичка на таблото-като спирала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото сменях 2 подгревни - ама никви лампи не ми светеха. Цената за 1бр. в ЕТ беше около 14лв. (по спомен, че фактурите са ми във Варна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......все пак не разбрахме аке не свети лампата на таблото как може да се разбере, че подгревните свещи са износени, особено пък ако става дума за летния сезон. До колкото съм запознат подгряването се включва при определена температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......все пак не разбрахме аке не свети лампата на таблото как може да се разбере, че подгревните свещи са износени, особено пък ако става дума за летния сезон. До колкото съм запознат подгряването се включва при определена температура.

 

Прав си. При мен ги откриха случайно - имах проблем с паленето и отидох в ЕТ, а там проверяват всичко от което може да е. И така... В последствие се оказа, че съм бил за акомулатор :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отговорите и за съдействието:)

Относно лампите за свещите нищо не ми свети..питам просто информативно да знам защото може и да си взема по натам.

Сега май трябва да взема нов хубав акумулатор...моя е 75ah

Колеги дали не е по добре да взема за Дизел 85Ah..

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отговорите и за съдействието:)

Относно лампите за свещите нищо не ми свети..питам просто информативно да знам защото може и да си взема по натам.

Сега май трябва да взема нов хубав акумулатор...моя е 75ah

Колеги дали не е по добре да взема за Дизел 85Ah..

Поздрави! smile159

 

:) Ако нещо по колата не ти е на ред и 185 не са ти достатъчни. За дизел повече от 75ah не ти трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

индикатора "спирала" за подгревните свещи при "Окт" и "Фаб" с диагностика по ЕОБД 2 не дава информация за състоянието на самите свещи, премигването и или постоянното му "светене " е симптом за друга повреда !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отговорите и за съдействието:)

Относно лампите за свещите нищо не ми свети..питам просто информативно да знам защото може и да си взема по натам.

Сега май трябва да взема нов хубав акумулатор...моя е 75ah

Колеги дали не е по добре да взема за Дизел 85Ah..

Поздрави! smile159

 

Погледни си първо твоите свещи какви са точно, защото принципно има различна дължина ;) Лично аз предпочитам марката "BERU" - около 30 кинта парчето...

А за акумулатора - нема лошо да е 85...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима имах проблеми с паленето на моята Octavia (110 hp). Поддържам си колата в Хеед '91. Там свещите, които ми предложиха са японски, цената им е 18,22 без ДДС за един брой. От тогава не съм имал проблем. Понеже някой спомена акумулатор - вземи си Bosch. Малко са скъпи, но Silver 5 (75 mAh) е перфектен за теб. Цената е 185 лева с ДДС. Понеже си от, Сф ще ти кажа къде комунизма все още действа с пълна пара - по бул. България, след кръстовището с Гоце Делчев, малко преди стария шоурум на Porsche, вдясно. Табелите ще ги видиш. Там са две чичета, които ще ти замерят акумулатора, ще ти кажат колко ще ти издържи и ще ти монтират новия (ако се налага смяна). От теб ще се иска само да си отвориш капака, и да си платиш, естествено. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията...Тия дни ще потърся и ще взема..

Много хора ми препоръчват някакви акумулатори Гигават..та се чудя.

ПОЗДРАВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.