Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавки към нафтата


panajotveliki

Recommended Posts

От нова година вече задължително ще сме с 5% Биодизел,което ще подпомогне смазващите свойства,след като мине и на Дизел ЕВРО 5,който е с много ниско съдържание на сяра!

И преди и сега смятам да продължа с CASTROL TDA!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете сега по колко от добавката Castrol TDA слагате на един резервоар :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има достатъчно инфо за това. Пускате Google, търсите Castrol TDA, попадате на сайта на Мотобул. И четете :P Има дори снимка на опаковката. А пък който си го е купил, на опаковката си пише пропорцията. Ето ви информацията и тук:

 

Представява комплексна многофуккционална присадка за дизелово гориво. Използва се всесезонно в обемно съотношение с горивото 1:1000. Присадката е предназначена за всички видове дизелови двигатели със или без турбо нагнетяване. Приложима е при автомобили със система Common Rail и Pump Nuzzle, независимо от това дали са монтирани в камиони, автобуси, трактори или се касае за стационарни дизели. Подобрява течливостта до -26° С.

 

Castrol TDA има следните свойства:

 

- Castrol TDA не въздейства отрицателно върху детонационната устойчивост на дизеловото гориво.

- На база на ниската концентрация ,с която присъства в горивото, Castrol TDA не въздейства върху визкозитета и плътността му.

- Castrol TDA има мощни депресаторни свойства. Използвана в препоръчаното съотношение значително подобрява нискотемпературните свойства на дизеловите горива, като температура на помътняване, пределна температура на филтруемост и температура на застиване.

- Castrol TDA има антиокислителни свойства, като по този начин стабилизира горивото и прави възможно продължителното му съхранение.

- Castrol TDA се явява инхибитор, като по този начин предпазва от корозия и частично подтиска вредното въздействие на серните съединения.

- Castrol TDA има високи противоизностни свойства. Добавката напълно компенсира недостатъчните смазващи свойства на стандартните дизелови горива.

 

Опаковка: Туба 0,25 литра

 

Между другото аналога на Castrol за бензинови мотори е Castrol TBE. Имам такъв в гаража, наследих го от баща ми заедно със 120-ката преди години. Никога обаче не съм го ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly написа:

Izov, когато ти дойде колата забрави за нафта от Лукойл ...

...Сярата е малко повечно в нафтата по бензиностанцийте на ЛукОйл

Интересно, на мен като ми даваха ключовете на новата кола в ЕТ ме предупредиха да зареждам само от Лукойл и ОМВ! И това беше преди 2,5 години. Оттогава нафтата стана ЕВРО4 и не вярвам да е станала по-зле.

Да добавя, че вече 90000км изпълнявам горните "завети "и нямам проблеми.

Относно добавките - използвам REDEX, а през зимата - STP. Пробвал съм и една специално за помпа-дюза, май на Лики-Моли беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ей, тая тема колко пъти е коментирана и колко страници с мнения са изписани...

Верно е, че търсачката още не работи, ама напиши в гугъл "добавки+гориво site:skodaclub-bg.org/forum". Ще останеш приятно изненадан от резултата и ще получиш отговор на въпросите си :). Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.