Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавки към нафтата


panajotveliki

Recommended Posts

Идеята ми е всеки, който използва добавки за нафта да каже какви е била и какви са му впечатленията. На мен лично ми препоръчаха преди време една на кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази дето са ти препоръчали,вероятно е TDA, която ползвам и аз!Върши прекрасна работа!Особено,като навън е -15 и палиш сутринта!А и разхода пада,предполагам защото повишава цетановото число!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз щях да ви питам за тези добавки - има на доста марки, които намаляват цетановото число. Споделете впечатления и от други марки... А откъде мога да взема Кастрол, не видях в Лукойл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDA се продава и в МЕТРО, където може би и е най - евтино.

Аз наскоро си налях една добавка на Ликви Моли за комън рейл и помпа - дюза, купих я от бриколажа и не знам от нея ли или от OMV нафтата колата не пушеше при настъпване на ниски обороти, после пак взе да пуши, ама си карам постоянно с лукойлска нафта, заради отстъпката от 5 ст.

Интересно ми е дали някой е пробвал тази добавка. Засега не бих я препоръчал на никого защото впечатленията ми са твърде субективни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз щях да ви питам за тези добавки - има на доста марки, които намаляват цетановото число. Споделете впечатления и от други марки... А откъде мога да взема Кастрол, не видях в Лукойл
Te ако намаляват цетановото число!!! - егати и добавката!!! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема е да не замръзне нафтата ако е малко по-некачествена (което няма как да се разбере дори и да е налята на изпитано място).

От всичко което изчетох от линковете реших да пробвам с тази на кастрол TDA, има я в Метро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема е да не замръзне нафтата ако е малко по-некачествена (което няма как да се разбере дори и да е налята на изпитано място).

От всичко което изчетох от линковете реших да пробвам с тази на кастрол TDA, има я в Метро.

Aми така си е!Нафтата за лятото и зимата е различна!Ако си заредил от лятната и стане достатъчно студено ще си имаш проблем.Тази добавка струва между 16-18 лв и стига за 500 литра!Не ти трябва ОMV Alpin и разните му там рекламни простотии!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм "големият спец", ама и аз не съм учил залудо 5 години в ХТИ! А за да съм още по-сигурен питах съдружника си във фирмата (той ми е колега още от ХТИ-то), който па на 'сичкото отгоре е и завършил "технология на нефта и твърдите горива"

Всичките тия добавки са нищо повече освен чист (99 %) метанол / метилов спирт или метилов алкохол - всичкото това е едно и също и течен тефлон за мазане. Метанолът е силно запалим - :idea: повишава цетановото число, и като всеки алкохол "поема" водата и добре разтваря парафините - основната предпоставка за "гъстотата" на горивото :idea: Тефлонът служи за да придава мажещи свойства на сместта и да намали агресивността към металите на метанола. Перфектната добавка се забърква така - 80% чист метанол и 20% масло с нисък вискозитет (5W30, 0W30) ама ако турите и по-гъсто никой нема да ви се сърди.

Това е "модерната химия", па вие ако щете ми вервайте!

Па ако пак не вервате - прочетете "съдържимо" на опаковките на "вълшебните" присадки за дизелово гориво: contains:methanol и още бла,бла,бла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка какво ти е мнението - струва ли си да се използват?

 

Някой знае ли къде освен в Метро продават добавката на Кастрол, не ми се ходи чак до Метро специално за нея ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че си струва!!!!!!!! Продават ги и на меса,където продават масла на CASTROL!Не се чуди,а иди си купи!!!После ще черпиш за съвета!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се, че си заслужават. я колко ефекти съм изписал... не, че човек не може сам да си направи. но икономическият ефект не е порзителен. освен това - не може всички да сме химици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izov, когато ти дойде колата забрави за нафта от Лукойл ;)

 

Аз пък зареждам на Лукойл нафта и съм доволен, по тия въпроси колкото собственици на коли толкова мнения :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV откъде си мислите,че зареждат?!

 

Премиум дизела от рафинериите в Румъния, останалия дизел май също от там. И все пак темата беше за добавките за дизела... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да зема да ти ги снимам,като зареждат от Лукойла,че да ми повярваш!!! :mrgreen: Всичкото е Лукойл,само някой дето слагат добавки!!!Засега само ЕКО-то си е гръцки със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сярата е малко повечно в нафтата по бензиностанцийте на ЛукОйл :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.