Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Знаем си го, ама .... колите ни харчат повече от обещаното


Dereal

Recommended Posts

За севте се убеждавам - каталожните данни били само каталожни! В истинския живот не струват толкова - http://dnes.dir.bg/2007/11/15/news2336603.html

 

30-40% разлика между обявен и реалне няма нищо общо със статистическата грешка! :idea: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в реалния живот!

Аз като ти обяснявам че корпоративната машина ни мачка и трябва да и се съпротивляваме ти недоволстваш. На ти сега! От една страна производителя те лъже от друга - бензиностанциите ти анливат водица и на айде карай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като падам и под 4л/100км,кво да правя?Да ходя да черпя чехите ли? :mrgreen:

 

Тя твоята още малко ще започне да харчи и под нулата.

И така като караш ще ти се пълни резервоара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми,кой както се уреди!!! :mrgreen:Ама аз по принцип смятам да подобрявам и световния рекорд по икономично шофиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то някой беше написал как се мери разхода на автомобилите в заводите.

 

колата ти да няма багаж в нея

сяда най драбния и лекичък от целия завод

тръгва на загряла кола

колата е намазана с олио да се хлъзгат мухите от капака

колелетата са дървени за да има по малко съпротивление по Хасфалта

и тн

:mrgreen:

та такива работи аз не се учудвам и го разбрах от както имаме октавията. за 120ката ми беше ясно че е малко повече ама го отдавах на годинките и и амортизацията ама при окти не е така :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от личен опит съм се убедил, че в 90% от случаите т.нар. ""стандарти" или, хайде да поразширим обхвата - "законодателство", особено в ЕС, се правят от хора, които НИКОГА не са били "на полето", "на улицата" или "в реалния живот". Това са бюрократи, които преписват един от друг някакви измислени норми и начини на провеждане на тестове, покриват някакви криворазбрани стандарти или направо си измислят нови. Е, как тогава тези недоносчета да отговарят на реални условия?! Ма като искахме ЕС, си го получаваме - в цялата му "прелест"....

(написах за Европа, но не вярвам в Америка например да е различно....Велко ще каже ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то някой беше написал как се мери разхода на автомобилите в заводите.

...

колата е намазана с олио да се хлъзгат мухите от капака

...

 

:lol: това ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета статията, най-голямо разминаване има при хибридите. Все пак при тях вероятно са взети впредвид консумацийте при напълно заредена батерия, която подпомага двигателя. Все едно на караш на газ и да кажеш че разхода на бензин ти е 0, което си е вярно. Разлики от по 0.5л не са много големи. Зависи от стила на каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано много не ме бърка килко гори колата ми :D Важното е да е надеждна и нова.Нормално е всеки производител да рекламира малък разход на гориво ама кой ти го гледа.Дето има една дума-като не можеш да плуваш не влизай в морето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като падам и под 4л/100км,кво да правя?Да ходя да черпя чехите ли? :mrgreen:

 

Тя твоята още малко ще започне да харчи и под нулата.

И така като караш ще ти се пълни резервоара :)

 

под 4л. сигурен ли си? последно като карах дизел до софия ми даде 11л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то някой беше написал как се мери разхода на автомобилите в заводите.

 

колата ти да няма багаж в нея

сяда най драбния и лекичък от целия завод

тръгва на загряла кола

колата е намазана с олио да се хлъзгат мухите от капака

колелетата са дървени за да има по малко съпротивление по Хасфалта

и тн

:mrgreen:

та такива работи аз не се учудвам и го разбрах от както имаме октавията. за 120ката ми беше ясно че е малко повече ама го отдавах на годинките и и амортизацията ама при окти не е така :(

 

аз отговарям на критериите ама дали няма да дигна разхода с 100% както карам. за мен няма бензин или дизел. трябва да е в обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Фабия и дават 7,9 градско, а аз през лятото й правех около 7 и малко отдолу дори, а сега (включени фарове и парно) към 7,6. Държа да подчептая обаче че това е по 17 км маршрут, два пъти дневно - от Арена Запад до Арена Изток ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е измама. Поне не и за моята. На градско и дават 10,8, но реално никога ми е горила над 9,5. В повечето случаи около 7,5-8. Извън градското малко трудно го постигам - 5,8. Трябва да карам с 85-90 км/ч без резки ускорения за да го постигна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За севте се убеждавам - каталожните данни били само каталожни! В истинския живот не струват толкова - http://dnes.dir.bg/2007/11/15/news2336603.html

 

30-40% разлика между обявен и реалне няма нищо общо със статистическата грешка! :idea: :evil:

 

Че мойта си харчи като по документация:

4.2 извънградско при 90km/h - мнооого отдавна не ми се е случвало

6.5 градско - е, имам малко Цариградско :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен със статистиката и изводите от материала. Та той дори и сам се опровергава с меките гуми, например. За какво е виновен производителя, че потребителя кара с меки гуми? Или пък, че потребителя не умее да шофира икономично? Стойностите за разход по книжка са за икономично шофиране. В смисъл не за най-икономичното, не се гонят рекорди. А това, че на потребителя му е тежък крака не е по вина на производителя, нали? Хората са си го написали - при 90 км/ч (със сигурност се има в предвид равен път) колата харчи еди колко си. Никой не визира ускорението до тези 90 км/ч. А за градското - там според мен цифрите за разход са просто ориентировъчни, защото от градско до градско има разлика. Лично за мен интересното е, че от три шофирани в момента от мен автомобила, нито един не надвишава предписания разход. С изключение, когато попадна в зверско задръстване, където обаче завишението ми е не повече от 1 л. Но пък със сигурност производителя не е предписал градския разход, визирайки пропътуване на 20 км за 2 часа... Та в този ред на мисли съм склонен да изкажа следното - производителя не е виновен, че потребителя не умее да ползва стоката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като падам и под 4л/100км,кво да правя?Да ходя да черпя чехите ли? :mrgreen:

 

Тя твоята още малко ще започне да харчи и под нулата.

И така като караш ще ти се пълни резервоара :)

 

под 4л. сигурен ли си? последно като карах дизел до софия ми даде 11л.

Ти кво си карал бре колега Q7 4.0 TDI ли? :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е било 4.0 TDI, ама да се е опитвал да кара поне с половината (200км/ч) ;) :mrgreen: на това 4.0 :!:

 

Тия 11/100км извънградско просто не мога да си ги представя!!!! В града обикновено ми дава толкова или по-малко, пък извън - досега най-високия е бил 6.7/100. Със 130км/ч.

 

Може пък героя да е карал на максималната скорост на возилото, ама пак не ми се вярва да ги докара до 11, освен ако не се се състезавал с всеки по пътя и е било газ-спирачка-много газ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като падам и под 4л/100км,кво да правя?Да ходя да черпя чехите ли? :mrgreen:

 

Тя твоята още малко ще започне да харчи и под нулата.

И така като караш ще ти се пълни резервоара :)

 

под 4л. сигурен ли си? последно като карах дизел до софия ми даде 11л.

Ти кво си карал бре колега Q7 4.0 TDI ли? :mrgreen:

беше си1.8ТД не ТДИ, ама си папаше достатъчно да ме откаже от дизела. Все пак това е при моя стил на каране, то като бързам и фабията папа 15 ама рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега като започне едно надлъване за разхода край няма!!!

 

моята кола я карам с 130-140 по магистралата. като тръгна от София и към Ихтиман спирам да отлея малко то резервоара че се е препълнил :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ма на вас, колеги, колите ви с гориво ли се движат ?!?! :-k Мойта еклери през отвора за маслото приема, резервоара отдавна съм го подсушил и запечатал, даже сега смятам да го подменя със система за наливна бира и кег от 50 л. :mrgreen:

 

Наздраве. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще утрепеш рибата с тоя разход!!! :mrgreen:

 

я е подкарай тая фабия на макс и ще си говорим, пък ако не знаеш как харчи подай е насам да намерим макса. само за инфо като се позагледам и горивото спира при 6200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.