Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачна помпа


42110

Recommended Posts

Здравейте. Преди малко отрих този форум и доста се развълнувах. Имам Шкода 120L и трябва да си сменя спирачната помпа. Единственото място, което знам е зад баня Мадара, но чувам, че не било много "здравословно" да се пазарува от там. Кажете, ако знаете откъде мога да си закупя спирачна помпа, но да съм сигурен, че ще е читава, оригинална ако е възможно и горе-долу на каква цена трябва да е. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

добре дошъл във форума.

Прочети тази тема

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewforum.php?f=15&sid=3ee1f3f2cea3ac2b1fdd7fa0841d3f83 - има адреси и телефони на магазини за части.

Обади се и попитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сточна гара има магазин и на още 100 места погледни в раздел магазини.. иначе аз преди години смянвах помпа беше кам 50 лева...обаче мисля,че някои май продаваше помпа тук във форума и едва ли ще е по-лоша от новата или поне не много...смисъл такъв,че аз като си взех помпата взех и нови спирачно цилиндърчета за задните колела и те бяха нови ама скапани след 3 седмици протекоха...и се оказа че имаъ яки язви вътре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм предоволен от магазина на улица Монтевидео( не веднъж съм казвал добри думи за този магазин :)) Намира се до нов български университет- работи и в Неделя!!!

Моята помпа на 120-ка също беше здала багажа преди около 3 години- не купих нова!!! Отидох на княжево на площадчето (казва се "сред село") там в ъгъла до гумаджиите има един гараж, ам работи един човек дето се занимава само с помпи шлайфа ги, припасва ново гумички и помпата си работи после :) Взе ми 8лв. за спирачната помпа, и 6лв. за тази на съединителя! Аз съм доволен за сега 3 години минаха, а Шкодата си върви и си спира 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК мерси, ще поразгледам, но мисълта ми беше да се доверя на някой от форума, защото от магазините могат да ми кажат всичко, но да не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм предоволен от магазина на улица Монтевидео( не веднъж съм казвал добри думи за този магазин :)) Намира се до нов български университет- работи и в Неделя!!!

Моята помпа на 120-ка също беше здала багажа преди около 3 години- не купих нова!!! Отидох на княжево на площадчето (казва се "сред село") там в ъгъла до гумаджиите има един гараж, ам работи един човек дето се занимава само с помпи шлайфа ги, припасва ново гумички и помпата си работи после :) Взе ми 8лв. за спирачната помпа, и 6лв. за тази на съединителя! Аз съм доволен за сега 3 години минаха, а Шкодата си върви и си спира 8)

 

Това звучи много добре, даже и аз бях чул за този сервиз в Княжево, но не е ли по-добре да се вземе ново вместо да се рециклира. От друга страна пък щом казваш, че вече 3 години си си добре значи може би е добър вариант да отида и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел ПРодавам имам обява, сред която има и спирачна помпа и серво. Помпата е работеща, но освен това към нея се подарява комплект гумички за ремонт. Ако те инетерусава драсни едно ЛС. Найстина някои не много износени помпи се оправят след смяна на гумички, а други не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новата помпа ще ти работи още 20 години, ако вземеш на оправиш старата да и смениш гумичките ще ти работи примерно 5 години. Сам си прецени още колко време ще я караш тая кола. Аз съм сменял само гумички като те не бяха скъпи, а ремонта си го направих пред блока под ръководството на Виктор_ Вече повече от 2 години си работи без проблеми, карам си спирам си и вс е ОК и ремонта ми беше за под 5лв.

 

Сам си прецени колко пари ти се влагат и дали има смисъл. Аз на твое място бих си взел 2ра ръка работеща и да и сменя гумичките ако има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ще споделя как се оправих с помпата преди 3 г.Та купих си една стара,но се оказа че и тя има язва .Трябваше да я върна,но забелязах разлика в дължината на буталцата в събрано състояние,по точно моите бяха по-дълги и позицията на долния маншет на най-долното буталце,това което се натиска от тласкача на сервото беше в по долно положение.Замерих от всякъде и с радост констатирах,че така манщета (най-долния)пада под язвата а при натискане на педала не стига до нея.Зачистих цилиндъра с омаслена много фина водна шкурка и готово.Моята шкода е от 84-та,атази от която взех помпата беше по-стара.Дано да е впомощ това,което споделих за някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.