Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СБА Пътна Помощ


anarchymisc

Recommended Posts

Здравейте,

много ми се искаше постът ми да е анонимен, по лични причини. Все пак ще рискувам. Наскоро аварирах, та ми се наложи да ползвам Пътна Помощ. Реших да прибегна до услугите на СБА.

Обадих се, обясниха ми какви са условията, и аз се съгласих. Изпратиха ми лека кола, вероятно защото повредата не беше свързана с ходова част (обясних подробно каква е на 146, заедно с марката и модела на колата). Служителят (24-5 годишен) започна да вдига колата на крик, при което на мен ми се стори, че нещо поддаде и крикът потъна, но реших, че е възможно да бъркам и да си внушавам и т.н. Закарахме колата до сервиз, пичът си изпроси бакшиш по стар български обичай, дадох му. В последсвие

установих, че колата ми наистина е поддала, ж резултат на което сега имам планина в краката (за което съм си платил, дайе с бакшиша, а сега трябва да си платя и за изправяне, ако изобщо е възможно. Не

знам дали причината е в неподходящо място за поставянето на крика, или във възрастта на колата, но не ме и интересува особено. С малко съобразителност и компетентност нямаше да има такъв. Ако 15те

години и корозията са виновни - ами съобразете, че ви казвам фаворит, пратете платформа, не колесник. Изклиъчително разочарован съм, едва ли ще повторя.

 

Съвет - ако ви се наложи, кажете си им още по телефона, съобразете сами дали колесник или платформа, то е

ясно, че там работата няма да я свършат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, от СБА не могат да се похвалят с особена компетентност. Преди години на бащата му се наложи да ползва техните услуги. Беше скъсал ремък на вентилатора и трябваше да докарат колата от Централна гара до нас (5-6 км). Бакшиша и другите простотии ги оставям на страна, просто ми се е набило в съзнанието как "майстора" изпусна 2 пъти колата от крика в опита си да свали предните колела от колесара :evil: .Което може би не беше случайно, тъй като по това време ДЗИ предлагаше безплатна пътна помощ, а бакшиша от страна на баща ми беше твърде скромен :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подала е гредичката дето оребрява пода ... тя не позволява да вибрира пода като консервена кутия , а не е носещ елемент ма не си знаел да му кажеш , че Фаворита има преден мост , който е за тези работи , а не праговете и гредичките ;) Не се шашкай таз ламарина се изправя много лесно с малко по - голям чук ... на моита имаше подобна гърбица от дясно и я изправих с куката на теглича :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да пусна един глас против СБА

 

Случката е следната:

Прибирам се с приятели от морето и някаде около нова/стара загора колата(крайслер 2,5тди) изведнъж спира сеетват лампички по таблото всякакви и до там. Всякакъв опит да се съживи колата с палене не става. Следва обаждане на 146 чакане към 40 -50 мин и накрая идва някакъв образ с волга ли бмв ли абе някаква по голяма кола и отзад с колесар. По телефона изрично обяснихме че искаме не да ни извозят колата до сервиз, а човека ако е компетентен да я оправи на място и да я погледне. Причината беше че имахме познати в стара загора който можеха да ни изтеглят и закарат до сервиз в града им, но идеята беше да не ги занимаваме с нашите проблеми.

Идва въпросния човек и вади една пробна лампа, ама някаква с усукани кабели, вади един огромен комплект с ключове ама лъскав новичък като тия дето се продават по пазарите 200 части за 30 лв. После следва едно чудене, чесане, чоплене, пъшкане караше ни да превеждаме кой предпазител за какво е щото той не разбира грам английски и за финал ни каза: "абе вижте сега аз разбирам повече от лади и москвичи тая кола не я разбирам, мога да ви закарам до някой сервиз само" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

от там насетне се обадихме на нашите познати те ни задърпаха в сервиз и там се оказа че бил някакъв клапан за нафтата който трябва да получи + за да сработи. В сервиза ни предложиха да ни прекарат + независимо от къде и като се приберем в София да си намерим проблема. Така и стана ама всеки път като ходя към морето и се сещам за тоя случай и за оня тип с лъскавото комплектче инструменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.