Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кое е най-добро против замръзване на уплътненията?


Krankenstein

Recommended Posts

Гога ще ти сканирам страничката и ще я постна!

 

Да, ще се радвам. Ако искаш прати ми я на мейла, да не флудим само темата. Щом пише, че не трябва да се ползват силиконови продукти, значи има две взаимно отричащи се неща в книжката, които нищо чудно да се дължат на лош превод(което е слабост на книжките на шкода още от времето на 1000 МВ :mrgreen: ). Поздрави!

 

П.П. http://www.skodaclub-bg.org/gallery/alb ... C04266.JPG :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ се предлага фирмена "вакса" за гумените уплътнения. Доволен съм от начина на нанасяне - с тампонче. Иначе със спрея пръсваш без да искаш и не където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ се предлага фирмена "вакса" за гумените уплътнения. Доволен съм от начина на нанасяне - с тампонче. Иначе със спрея пръсваш без да искаш и не където трябва.

В предишната тема, точно за този спрей, бях написал, че най-удачното му нанасяне става с помощта на парченце гъба...

Така разхода се намалява, нанася се само на нужните места, пък и добре се втрива. Аз лично не бих си пръскал по лака с него, защото малко или много е мазен и докато в пластмаса/гума той попива, в лака/боята това няма как да стане. Ползвам от онези гъби за миене на автомобили, които ги продават на всякъде по лев-два. Режа си колкото ми е нужно. Една гъба ми стига за една година периодично почистване на уплътнения, пластмаси и на две от колите - и за таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всяка зима с течен парафин или глицерин /в зависимост, какво има в близката аптека/ намазвам уплътненията и нямам никакви проблеми до сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам една магия на REX, купих я от МЕТРО, флаконче с гъбичка отгоре, която попива от препарата и го разнася по уплътненията.

През уикенда Хелена беше наваляна от 30 см. сняг на боровец, който през нощта замръзна, на сутринта отворих вратите без проблем.

Не помня колко струваше препарата, но ми е от миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да се похваля ... сутринта в 6.50 ч. си влязох за пръв път в колата без да сецам дръжки и да кривя ламарини след вчерашния дъжд и вечерен мокър сняг и едно хубаво измиване в неделя с пароструйка , като обаче преди около 3 седмици всички уплътнения бяха намазани с въпросния силиконов шпрей :mrgreen:

Юли , чака те е една гоооляма smile159

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Гена, и едно пепси стига, а пък щом е за теб - и с усмивка можеш да минеш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено има ефект от тия "магии":) жалко само, че нищо не може да се направи против блокирането на машинките на централното - обикновено задните не успяват да дръпнат лостчето, понеже са монтирани под наклон и по-тегаво задвижват системата на бравата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.